Ja som sa akurát vrátil z trate. na puchovom lokalny lejak, zmokol som do nitky, to sa mi uz davn nestalo, ak sa dobre pametam tak v pondelok. Momentalne prší a svieti slnko.

Presiel som si to od nimnice cez salaš, previazal som 4 faborky ktore boli na zemi a jednu som premiesnil, lebo bola umiestnena dost odveci. Konkretne v poslednej ostrej pravotočivej zakrute na salašoch. neviem či to tam poriešila partia chatujucich spoluobčanov.

Ad1: Cudujem s že organizator nemal ani len tolko snahy dat do poriadku usek zarasteny bez mala dvojmetrovou kulturou dajakeho papradorastu. Podotykam, že usek ma sotva 30 metrov!!!! kto to nepozna tak ho asi tazko napadne ist zrovna do toho bordelu, i ked je tam paska. Navyse je to neprijemne a nebezpecne a moze dosjt lahko k padu, vzhladom na to že priechod je ultra uzky šašorie ultra vysoke, nie je vidno pred seba a ma hrube stonky.

ad2: poslednu pasku som videl na kocči singletracku v zaverečnom kratkom stupani na cestu po hrebeni. podla mapy sa ma ist potom dolava asi 300m po hrebeni a nasledne doprava do zjazdu na hrabovku ku "zahradnickej škôlke" . no ja som tam ani jednu pasku na celom useku nevidel. Neviem či to nejaky dobrodinec alebo je to nejakym sposobom preznačene. len by ma potom zaujimalo kade to je preznacene ked ina cesta do hrabovky nevedie :lol:

Nakolko sa spustil lejal nemal som chuť luštiť tento rebus tak som zišiel do mesta a domov.
03.07.2009 - 15:53:06
00
Ja som sa akurát vrátil z trate. na puchovom lokalny lejak, zmokol som do nitky, to sa mi uz davn nestalo, ak sa dobre pametam tak v pondelok. Momentalne prší a svieti slnko.

Presiel som si to od nimnice cez salaš, previazal som 4 faborky ktore boli na zemi a jednu som premiesnil, lebo bola umiestnena dost odveci. Konkretne v poslednej ostrej pravotočivej zakrute na salašoch. neviem či to tam poriešila partia chatujucich spoluobčanov.

Ad1: Cudujem s že organizator nemal ani len tolko snahy dat do poriadku usek zarasteny bez mala dvojmetrovou kulturou dajakeho papradorastu. Podotykam, že usek ma sotva 30 metrov!!!! kto to nepozna tak ho asi tazko napadne ist zrovna do toho bordelu, i ked je tam paska. Navyse je to neprijemne a nebezpecne a moze dosjt lahko k padu, vzhladom na to že priechod je ultra uzky šašorie ultra vysoke, nie je vidno pred seba a ma hrube stonky.

ad2: poslednu pasku som videl na kocči singletracku v zaverečnom kratkom stupani na cestu po hrebeni. podla mapy sa ma ist potom dolava asi 300m po hrebeni a nasledne doprava do zjazdu na hrabovku ku "zahradnickej škôlke" . no ja som tam ani jednu pasku na celom useku nevidel. Neviem či to nejaky dobrodinec alebo je to nejakym sposobom preznačene. len by ma potom zaujimalo kade to je preznacene ked ina cesta do hrabovky nevedie :lol:

Nakolko sa spustil lejal nemal som chuť luštiť tento rebus tak som zišiel do mesta a domov.

Je to preznacene. Vcera mi to vravel organizator a je dost mozne ze ten usek aj zrusili. Zajtra sa dozvieme.
03.07.2009 - 18:08:11
00
Marek, posledný príspevok sa necituje... No ale si mi pomohol :D, ja len dumam nad tým AKO to je preznačené ked inou cestou sa do hrabovky nedostaneš. a ak vypustia hrabovku tak sa to skrati o dobrych 7 kilakov. Lebo ked vyjdes zo singlaca tak ani na pravo ako smerom na vápenku nie su fáborky... žeby z toho bude zajtra orientačný pretek? :twisted:
03.07.2009 - 18:52:02
00
no to si ma potesil. :| .to si zoberem aj mapu a kompas..a viac zradla, keby som dorazil az vecer :evil:
no uvidime zajtra ....bajk je uz nalesteny a tesi sa do terenu ... :mrgreen:
03.07.2009 - 19:35:53
00
info od deda: v udici a okoli dnes neprsalo, takze dufajme, ze dazd bol len nad puchovom ako pise fox. Trat je udajne sucha.
03.07.2009 - 21:56:16
00
info od deda: v udici a okoli dnes neprsalo, takze dufajme, ze dazd bol len nad puchovom ako pise fox. Trat je udajne sucha.


Ta trat ide po takych cestach co by neuschli ani za tyzden....tlacenici sa zajtra asi nevyhnu ani najskusenejsi.
03.07.2009 - 22:39:24
00
ja som stale optimista aj po 5tich pivach idem spat ,zajtra na starte,v plnej polnej :?
04.07.2009 - 00:15:43
00
Už som si myslel,ze 1500 metrov pred cieľom mi prvé miesto v mojej kategórii na 30-tke neujde.
Ušlo vďaka zlému značeniu trate pri prejazde mostom som išiel iným smerom...
Toto isté sa stalo aj celkovému vedúcemu pretekárovi v 30-tke Vladovi F.
Veľký mínus pre usporiadateľov!
04.07.2009 - 15:35:59
00
vraj tam nejaky borec previazal zastavku na opacnu stranu...Jednoznacne tam mal stat od rana clovek, nie az po prejazde prvych pretekarov. Celkovo si myslim, ze tento maraton bol zorganizovany slusne, napriek tomu, ze to bol prvy rocnik, nemal som ziadne problemy s orientaciou, trat bola fantasticka. Hlavne ten dlhýý singlac bol super. Umiestnenie fajn /skoda tej 3min straty na Icemana :cry:/. To Litespeedak-trat bola v pohode zjazdna, ziadne blatove galeje sa nekonali, ale to si mal moznost sam vidiet.
04.07.2009 - 19:11:00
00
tak ja len zopár fotiek čo sa mi podarilo dnes spraviť...

Prílohy:

Komentár súboru: Model
PICT0062.JPG
PICT0062.JPG 178.33 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Chlapci a šialene smutná princezná
PICT0061.JPG
PICT0061.JPG 190.24 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: dialnica
PICT0054.JPG
PICT0054.JPG 258.94 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Ale aj HT-čkarom
PICT0049.JPG
PICT0049.JPG 256.39 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: singl robil smrtelníkom problémy
PICT0048.JPG
PICT0048.JPG 301.08 KiB thumb_up0thumb_down

04.07.2009 - 20:13:52
00
No značenie mohlo byť aj lepšie. Musel som si fakt dávať pozor kadiaľ idem a aj tak som raz zablúdil. Ani neviem ako, tak na záver som neodbočil na most, ale šiel som rovno, po pár sto metroch som sa otočil a až potom som si všimol pásky na moste :oops: S umiestnením som spokojný, ak keď som si posledných 15 km odtrpel a už som len čakal, kedy príde nejaký riadny kŕč. Prišiel akurát, keď som zosadol z bajku a z kazety vyťahoval trávu, ale našťastie len taký mierny.
Trať bola geniálny, ten singláč nemal chybu, kľudne by po ňom mohol ísť aj celý maratón. Ani blato nebolo skoro vôbec až na pár mlák. Dúfam, že budúci rok bude trať obsahovať tiež tento singláč a nejaký môžete aj pridať (kľudne aj nejaký ťažší :twisted: )
A tombola bola nekonečná, vyhral snáď každí, aj na mňa sa usmialo šťastie, som zvedavý, ako mi bude ta vesta sedieť. (Berco vyhral to isté, len asi veľkosť S na seba nenatiahne :D )
Podarená akcia, teším sa na budúci rok :wink:
04.07.2009 - 20:23:59
00
JA som nevyhral :cry: :cry: Ma to mrzí bol som až do konca
04.07.2009 - 20:49:19
00
to si bol asi fakt jeden z mala ... lebo tolko cien som v zivote v tombole nevidel :shock:


a vyhral aj jakub023 :-) skoda, ze nenechal cislo a odisiel :)
04.07.2009 - 21:20:31
00
Bolo super, sice znacenie niekedy dost zle chcelo by to vapno alebo alebo pasky na cesty kam sa nemalo ist lebo bolo to neprehladne...
Zjazdy som si uzival, boli dost dobre, len ten "XC" okruh na zaver ma skoro zabil. Pred pretekom som vymenil platnicky za uplne nove a len tak tak som vsunul kotuc medzi platnicky tak to potom aj na preteku vyzeralo (super to brzdilo len skoda, ze aj do kopca, jednu chvilu ked som tlacil bike mi zasekavalo koleso a bike som tahal za sebou doslova...) :( tie stupania ma nicili bol som taky stastny v cieli.

A co som vyhral? resp by som vyhral? :D
04.07.2009 - 21:22:39
00
pozeram, bol aj bilec, :shock: takze ked sme ta kupili za tazke prachy do naseho bike klubu lipany, tak ocakavam kratky report z tohto maratonu ako si hajil nase farby :mrgreen:
04.07.2009 - 21:29:48
00
keyboard_arrow_up