sekol som sa.

podla mna pichol si sa :wink:
12.06.2009 - 15:18:01
00
jj neprijemne... len pre zaujimavost plast si mal v originalnom baleni alebo len tak klasicky baleny, predne alebo zadne koleso to buchlo, plast bol roztrhnuty alebo iba patka plasta uz nedrzala v rafiku?


originalne balenie...predne koleso...nebol roztrhnuty len uz to neslo nafukat...nedrzala patka...
12.06.2009 - 19:56:28
00
ja som mal tiez predne koleso, ale ked prefukovalo to sa da lahko opravit. Treba natriet rafiky mydlovou vodou a potom riadne pobuchat po plasti zo strany behuna kazdych 10cm a zopakovat to tak 2x. Nafukat servisnou pumpou ale tak ze sa pritlaci plast skoro uplne na rafik aby to neprefukovalo a pojde to :) mne to robil aj teraz novy UST plast lebo patky som mal mierne znecistene...
Neviem ci si isiel podla toho to postupu ale v navodoch to moc nie je...
12.06.2009 - 20:24:12
00
ja som mal tiez predne koleso, ale ked prefukovalo to sa da lahko opravit. Treba natriet rafiky mydlovou vodou a potom riadne pobuchat po plasti zo strany behuna kazdych 10cm a zopakovat to tak 2x. Nafukat servisnou pumpou ale tak ze sa pritlaci plast skoro uplne na rafik aby to neprefukovalo a pojde to :) mne to robil aj teraz novy UST plast lebo patky som mal mierne znecistene...
Neviem ci si isiel podla toho to postupu ale v navodoch to moc nie je...


co sa tyka vyssie popisovaneho tak toto naozaj plati pri ostatnych plastoch...pouzivam velmi podobny postup...miesto buchania pritlacam :):):) ale tento plast nejde nafuknut ani vyssie spomenutym postupom...zrejme sa pri vystreleni "natiahol"...
15.06.2009 - 11:59:58
00
takze...dnes sa mi vyzliekol predny plast pocas jazdy - NN 2.1 UST, najazdene cca 2 500km.
Bolo to na tej panelovej ceste pozdlz zeleznice za Tescom v Lamaci, pre toho kto to tam pozna...
Keby sa to stalo opacnym smerom, pri tom zjazde od zeleznej...uff
Som sa flakal cca 20km/h, zratu PLOOM a isiel som po rafiku.
Dal som dusu a hned som to otocil domov, uz som mu velmi nedoveroval - doma som ho zhodil, isiel dole lahko, normalne rukami, nahodil som iny NN ktory som mal, ale musel som pouzit montpaky.
Tak teraz neviem co si mam o fy.Shwalbe mysliet - plaste mi vyhovuju, ale uz sa tu nejak mnozia taketo pripady, aj ked doteraz to boli vacsinou RR a buchlo to v klude ;)

EDIT: plast bol baleny v krabici
25.06.2009 - 17:02:38
00
fuuuha neprijemne este k tomu predny... no viem kde to je a je to dost nepekny zjazd...

bol aj nejak poskodeny rafik ked sa to vyzlieklo alebo len mierne sa to oddelilo?
25.06.2009 - 17:11:58
00
kym som stihol zastavit tak sa na jednej strane vyzliekol uplne a rafik si to trosku odniesol - aj ked na funkciu to zrejme nebude mat vplyv, celkom ma to stve - mam kolesa XTR M965

este som zabudol napisat ze fukam na 2,5bar co je minimalny odporucany tlak pre tieto plaste
25.06.2009 - 17:27:09
00
Ja jazdim NN vpredu aj vzadu ale dusove. Neviem teda ako tie UST ale tieto dusovky su super. Akurat idem kupovat do zadu novy plast a urcite berem ten isty.

Edit: Jazdim 2,4" a fukam ich na 2,8 Baru.
25.06.2009 - 18:30:37
00
dalsi RR 2.1 UST na (zadnom) SLRku zlyhal.. v stredu nahodeny, odslapanych 80km v ramci pripravy na dnesny maraton na ceste.. a dnes rano, po zle stravenej noci som si zbalil veci do auta a ako posledne isiel nalozit kolo.. a prisiel sok..plast sa vyzliekol v noci, bez zataze, v klimatizovanej izbe, po opakovanom nahodeni na koleso pada ako ja z hrazdy.. podtrzeno secteno - verim ze to vyreklamujem ale sklamanie z neodslapanej DUny mi uz nikto nevrati.. rok som jazdil mibra ust a jediny problem bol ze som niekedy nevladal do kopca..
dodatok - plaste balene v krabici, predne koleso drzi, uprimne povedane, bojim sa ho..ak je to seriova vada ocakaval by som od schwalbe ze to priznaju a stiahnu plaste z trhu.. my to s nasimi produktami robime ked sa zisti ze nieco nie je ako ma byt
04.07.2009 - 07:46:47
00
Greedy Qua to si už nemohol narýchlo nahodiť nejaký obyčajný plášť požičaný od suseda? hehe
Smola, nasere.
04.07.2009 - 09:41:07
00
turbi, ajnad tym som dumal, ale poznam len susedy a horsky bike v leviciach mame asi len 4ria ludia, z toho som nechcel rano o pol 7 v sobotu budit nikoho.. naserie, mas pravdu, zavidim teraz shickmovi ako tam dupe. nevies mi zohnat mibra 2.1 alebo 1.95? :-)
04.07.2009 - 10:13:19
00
oo nie a ja som myslel ze sa ma nieco take nemoze tykat. no dnes ako som vyberal bike z auta som nasiel vyzleceny schwalbe RR 2,1 UST (bez krabice, z kolokramu), rafik ZTR 355, notubes system, tmel trochu vyteceny no skusal som to znova nafukat a pri istom tlaku to stale prdlo (tj plast sa zase vyzul, za pekneho rachotu), zajtra sa na to pozriem blizsie :cry:
04.07.2009 - 20:01:12
00
steju to uz nenahodis... len kupit novy
04.07.2009 - 21:17:16
00
Tie bezdušáky sa mi čím ďalej začínajú viac páčiť. :lol:
Asi si ich též kúpim.hehee
04.07.2009 - 21:40:59
00
mne sa to stalo tiez s schwalbe plastom ja som to spravil pre istotu 3x ale na 3. x to som len sadol na bike a otvoril sa, no som zvedavy lebo zajtra mi to ide nasadit jeden mechanik
a bud je problem v rafku alebo ten drot co je na konci obluka je pretrhnuty
06.07.2009 - 23:35:53
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Plášte a duše / MTB)
keyboard_arrow_up