ludkovia, tak ja si neviem vybrat...skusala som obidva biky...
aj meridu juliet v40 09 http://www.merida.sk/prodej/juliet-40-v-09
aj author basic asl 08 http://www.kubicasport.eu/produkt/1195/Author-Basic-Asl-2008/
sedia mi obidva uplne perfektne, jazdit som skusala len na asfaltke, taktiez je to asi rovnake.. cena takmer rovnaka(295 za meridu, 299 author)...co si mam vybrat? ktory z nich je lepsi???
farebne sa mi paci aj vinovy author, aj modrobiela merida...neviem si vybraaat, pomooooc
02.07.2009 - 11:34:26
00
Podla vyzoru by som bral urcite meridu. Ten author mi pride nejaky divny pre babu.
02.07.2009 - 11:45:00
00
Podla vyzoru by som bral urcite meridu. Ten author mi pride nejaky divny pre babu.


no neviem, mne sa aj vyzorovo pacia obidva, aj ked seba som na nom nevidela:)...nemam rada velmi take tie babske strihy bajkov...s tyckou dole...vyzera to divne...
02.07.2009 - 11:50:00
00
na asfalte ti škoda skúšať mtb.na afalte ti sadne aj ukrajina po dedovi.aspoň po nejakom hrboľatom trávniku s tým pobehaj.obchodník bude mať z teba radosť ale veď s úsmevom povieš že skúšaš jazdné vlastnosti :mrgreen:
myslím že ti niekde chrinik písal že meridu juliet skúšal a je úplne v pohode.ten toho na bike dokáže dosť (aspoň podľa toho čo čítam a vidím na fotkách) takže z juliet nemusíš mať obavy.
ja som juliet nejazdil ale basic áno (ale pánsky 'strih').zopárkrát som myslel že moju jazdeckú chybu nevydrží a praskne rám ale naopak.znesie toho tiež dosť.basic je taký malý ťažný kôň.
cenovo sú takmer rovnaké.váhovo tiež.vidlice sú obe dosť na houby ale do normálneho terénu by babe na začiatok mali stačiť.určite sa nebudeš z jahodnej po červenej po výmoľoch púšťať 50 km/hod..a pri pomalších rýchlostiach ti až tak ruky nevytrasú takže to je tiež pohoda a časom uvidíš či chceš trochu lepšiu vidlu (prípadne celý bike).v niektorých z tých komponentov čo na nich nahádzali sa podľa toho označenia nevyzná ani svätý ale zdá sa mi že mierne má navrch basic.
ešte však pouvažuj či nechceš radšej pánsky 'strih'.
a máš pravdu s tou 'tyčkou' dole vyzerá aj mtb ako liberta :mrgreen: :mrgreen:
edit: sorry nebolo to presne tebe ale o juliet to bolo:
...napriklad na zenskej meride juliet za asi 500 euro som jazdil cely den./pozicany bajk kamosovej zeny/
malo to Vecka brzdy a peknu grafiku na rame. 34 zubovy pastorok a siroke sedalo, spolu s
vspriamenym posedom si chvalila pri oskusani aj moja manzelka. tiez majitelka bajku si pochvaluje.
jedine vidlu som dostal pri jazdeni v terene na hranicu svojich moznosti. neprijemne kopala.
inak to bol podla mna velmi vydareny bajk. hravy, pekne akceleruje a bol citatalne ovladatelny.
vymenit vidlu, nasadit naslapne pedale, kusavy plast aspon na predne koleso a neni problem :)
02.07.2009 - 12:12:53
00
určite sa nebudeš z jahodnej po červenej po výmoľoch púšťať 50 km/hod

heh...no to urcite nie, az taky dobry jazdec isto nie som a hlavne velke rychlosti nemam velmi rada...ale inak trasu si dobre trafil...tadial som parkrat sla (lepsie povedane 2x), no ale na tom mojom terajsom biku som skoro umrela, ruky si necitila vobec, hadzalo to s nim kvalitne aj pri mensej rychlosti (pochybujem ze som sla viac ako 10>:)...by bolo fajn oskusat to na novom, ze aky to bude rozdiel...
na asfalte ti škoda skúšať mtb.na afalte ti sadne aj ukrajina po dedovi.aspoň po nejakom hrboľatom trávniku s tým pobehaj.obchodník bude mať z teba radosť ale veď s úsmevom povieš že skúšaš jazdné vlastnosti

heh, no tak este som ho nekupila...pojdem si teda zajazdit na travu:))
02.07.2009 - 14:37:21
00
MERIDA
02.07.2009 - 15:10:59
00
MERIDA

okej, viacero ludi preferuje meridu, ked sa ich opytam ktory z tychto...jedine coco aj ked nie uplne preferuje author...

no nic, este ich poskusam, poradim sa s priatelom, mozno jemu sa bude jeden z nich uplne hnusit:))
02.07.2009 - 15:15:01
00
okej, viacero ludi preferuje meridu, ked sa ich opytam ktory z tychto...jedine coco aj ked nie uplne preferuje author...

no nic, este ich poskusam, poradim sa s priatelom, mozno jemu sa bude jeden z nich uplne hnusit:))


ale priateľa si vypočuj , a vyber si Ty , Ty budeš na ňom jazdiť , nie priateľ
02.07.2009 - 15:17:07
00
pepito, sorry, ospravedlnujem sa za citovanie poslednych prispevkov...uz to nespravim...som tu dost nova...dakujem za pochopenie

target6> no neviem, ako som vravela, este som mala moznost ich vyskusat len na asfaltke pri predajniach, zdali sa mi rovnake...sedi sa mi na nich velmi dobre a zvysok sa dozviem asi az ked pojdem do terenu s nimi...ale ja zas nechodim take tereny ako vacsina z vas, takze pravdepodobne to bude dost jedno... a kedze si neviem vybrat, zrejme priatel rozhodne...proste podla toho ktory sa mu viac paci...a kedze on preferuje meridy, tak si asi viem predstavit:)))
03.07.2009 - 08:28:19
00
pepito, sorry, ospravedlnujem sa za citovanie poslednych prispevkov...uz to nespravim...som tu dost nova...dakujem za pochopenie

target6> no neviem, ako som vravela, este som mala moznost ich vyskusat len na asfaltke pri predajniach, zdali sa mi rovnake...sedi sa mi na nich velmi dobre a zvysok sa dozviem asi az ked pojdem do terenu s nimi...ale ja zas nechodim take tereny ako vacsina z vas, takze pravdepodobne to bude dost jedno... a kedze si neviem vybrat, zrejme priatel rozhodne...proste podla toho ktory sa mu viac paci...a kedze on preferuje meridy, tak si asi viem predstavit:)))


:-))) JEDINE MERIDA , naj pomer cena vs.kvalita No1
03.07.2009 - 14:45:49
00
ahoj,
ako baba babe ti mozem v podstate schvalit to co si si vybrala, doteraz som mala author basic asl a som s nim fakt spokojna a to som este s nim jazdila aj po lese a tak a v pohode. Teraz som chcela uz trosku lepsi tak som si vybrala z rady Meridy Juliet, tiez som vela pozerala, premyslala, porovnavala a zvazovlala. Mala som vybrany aj pansky ram lebo sa mi to viac lubi ale som o pat cm nizsia ako ty, a na pansku 16-ku by mi to bolo len tak tak a to som bola na rovine nieto este ist dakym svahom dole cez teren , tak som si nechala poradit a mam akoze damsky ram. Teraz tie damske uz nie su ako tie volakedy stare biky, je to mozno o 5 cm nizsie ako ta horna ramova trubka oproti panskym takze to nie je take hrozne (ako na pohlad), a mozem povedat, ze fakt mi to lepsie sedi ako pansky.
Takze ci AUthor alebo Meridu uz to je mozno o tom, co sa ti viac paci, ale +- su uz na rovnako a pre babu Meriada Juliet alebo AUthor na taky uvod su celkom postacujuce :mrgreen:
03.07.2009 - 19:56:55
00
Kefrin dakujem, takze obidva co som vybrala by mali byt okej, dakujem vsetkym za pomoc, rady a odobrenie:) poskusame a vyberiem jeden z nich
08.07.2009 - 09:25:28
00
keyboard_arrow_up