fajne bolo fajne. takych 40 km po robotnych cisto dobre je.
aj si nas opat pekne odfotil.
mali ste este slnko na vrabciaku cestou spat?

ktory dobrodinec tak pekne upratal jeho_michalkov? (na jednom mieste vedie paralelne nova lesna cesta - cisty udes a blato :evil: ) aj singel na jahodnej je dajaky ujazdenejsi tento rok. velmi pekne to islo.
08.07.2009 - 22:19:56
00
uz nesvietilo, no vyrusli sme 2 velke sovy , sedeli na jednom z mostikov
08.07.2009 - 22:32:06
00
V sobotu 11.7. partia v tomto zlozeni

1.Enday
2.Mrazik(senior)
3.Drotar
4.MajoBull
5.JerryMouse
6.Strapaty
7.Marek001
8.Lenka001
9.Siki
10.Wilki?
11. Matthus
12.vladika
13.zusky
14.zuzka
ide okupovat Kojsovsku holu :-) Ak ma niekto zaujem sa pridat tak start je z Margecian, osobak z Kosic tam je niekedy okolo 8.00.
09.07.2009 - 12:30:57
00
Drotár už je známa trasa aj s približným časom odchodu?
Možno by som sa pridal aspoň na časť ak nebudem poverený dôležitejšími rodinnými úlohami.
09.07.2009 - 12:39:24
00
Trasu pozna Mrazik my sme sa spolahli ne jeho znalost terenu :-)
A tu je jeho navrh trasy : CITACIA : Asfalt bude na začiatku, lebo z Margecian sa potrebujeme dostať na začiatok Gelnice, to je cca 5 km po hlavnej ceste. Následné stúpanie na vrchol Kojšovky je tiež po asfaltke, ale mizernej kvality, takže to až na pár úsekov pripomína skôr šotolinu. Dolina, ktorou pôjdeme je ale pekná a na rozohriatie a roztočenie nôh je to ideálne.
Z Kojšovky na jahodnú je to víceméňe :lol: dolekopcom, až na niekoľko krátkych protisvahov. Kto šiel 1.KBM, niečo bude poznať, niečo bude nové. Na Jahodnej sa dá najesť, napiť a oddýchnuť.
Z Jahodnej pod Vysoký vrch vedie technickejší chodníček-cesta, striedajú sa krátke výživné výšľapy a zjazdíky, na záver je kvalitná stojka do sedla.
Zo sedla následuje krátky zjazd a potom traverz pod Gaľovú, to je pohoda.
Zjazd Malým ružínkom je veľmi pekný, dlhý, vypľuje nás to na most cez vyrovnávaciu nádrž Lodina - to je pod Ružínom.
Okolo priehrady pôjdeme cca 2,5 km po starej asfaltke proti prúdu, potom odbočíme doprava a čaká nás stúpanie na Bujanov, to je opäť asi 2,5 km ťažkej práce :lol:
Z Bujanova už len pozvoľný zjazdík do Margecian cez starý železničný tunel.

Ak mi minulý rok ukazoval palubný počítač dobre a pamätám si to :oops: , bude to cca 70 km... samozrejme Kosicania sa z Kojsovky mozu vratit na Kosicku stranu
09.07.2009 - 14:21:41
00
Asfalt bude na začiatku, lebo z Margecian sa potrebujeme dostať na začiatok Gelnice, to je cca 5 km po hlavnej ceste. Následné stúpanie na vrchol Kojšovky je tiež po asfaltke, ale mizernej kvality, takže to až na pár úsekov pripomína skôr šotolinu. Dolina, ktorou pôjdeme je ale pekná a na rozohriatie a roztočenie nôh je to ideálne.
asi je myslená perlovka.tam je asfalt v pohode
foto:
Príloha:
090501_021 perlovka.jpg
090501_021 perlovka.jpg 605.57 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
080623_002 perlovka.jpg
080623_002 perlovka.jpg 786.38 KiB thumb_up0thumb_down

pred rokom tam bola veľká voda (vzala aj mostík a potok sa ocitol na druhej strane ako bol pôvodne - niekde vzadu v tomto vlákne je aj fotka) ale už to dávno opravili a potok vykladajú kameňmi aby sa to nezopakovalo.
Z Jahodnej pod Vysoký vrch vedie technickejší chodníček-cesta, striedajú sa krátke výživné výšľapy a zjazdíky, na záver je kvalitná stojka do sedla.
ak je myslené to záverečné esíčko tak hej to stojí za to heh
Okolo priehrady pôjdeme cca 2,5 km po starej asfaltke proti prúdu,
to je normálna 'hradská' pre autá.
potom odbočíme doprava a čaká nás stúpanie na Bujanov, to je opäť asi 2,5 km ťažkej práce :lol:
Z Bujanova už len pozvoľný zjazdík do Margecian cez starý železničný tunel.
bujanov je trochu ďalej a o dosť vyššie.ani neviem či sa dá až na bujanov vyšlapať v sedle.ešte som to neskúšal.ten kopček čo pôjdete vyšlapete pohodovým tempom od vody z hradskej za cca 16-18 minút.do 20 určite.opačným smerom od marice je to blbší kopček.hnusne dlhý.
bujanov je skôr nad chatou marica okolo ktorej pôjdete.na marici si polievku nedávajte.neodporúča to viacero ľudí.radšej nejaké minútky.

škoda že budem cez víkend v robote :|
09.07.2009 - 16:18:31
00
škoda že sa to dnes nedalo vychutnať kvôli dažďu.veľa šmýkalo
Príloha:
mobilfoto.JPG
mobilfoto.JPG 574.32 KiB thumb_up0thumb_down

09.07.2009 - 21:17:34
00
V nedelu som vytiahol manzelku na "kratky"vyjazd. Vraj aspon na Jahodnu. Na Jahodnej sme doplnili tekutiny a ukecal som ju este na pokracovanie na Lajosku. Nie je ziadna bikerka, ale drzala sa statocne :D :D :D , len tri krat ma chcela zabit, styri krat zaskrtit a dva krat hrozila rozvodom. Nakoniec s troma prestavkami vysla az na Lajosku. Poslednu stojku pod chatou tlacila. Na Lajoske som si ju udobroval borscom, kedze jej vyhladlo. Pokracovali sme dalej po "zltej" po trati kratkej maratonskej trate na Jahodnu. Cestou z Jahodnej do KE uz len cerila na mna zuby- mala toho dost. Doma computer ukazal 61 km a 1040 nastupanych metrov. Vecer o 20.30 uz bola vo svojom "pelesku" a spala jak batola. Cakam kolko dni budem mat za tento vylet "tichu domacnost" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
13.07.2009 - 09:18:45
00
cao,
rad by som sa pridal niekedy aj ja....tak neviem ako vas kontaktovat...poslat cislo alebo ako?
teraz cez weekend nie lebo sa ide na POHODU ale ostatne tyzdne v pohodke...

diky za info
papo
15.07.2009 - 10:51:17
00
..najlepšie bude, keď sa deň, dva pred víkendom opýtaš tu na fóre, že kto a kde sa chystá... a samozrejme, občas sa tu objavia nejaké informácie o chystanom výjazde ako napr.:
viewtopic.php?f=7&t=12053&start=3345
alebo
viewtopic.php?f=7&t=12053&st=0&sk=t&sd=a&start=3360
15.07.2009 - 11:56:14
00
Nazdar Lakko,
ak by si šiel opäť niekde s manželkou bajkovať, daj mi vedieť. Moja je asi taká bajkerka ako Tvoja, tak by baby mohli ísť spolu, aby nenadávala stále len mne, ale mohla sa na despotického manžela ktorý ju berie do kopcov a nie len po rovine posťažovať aj niekomu inému... :lol:
Dnes máme v pláne nový cyklochodník Ťahanovce - Krásna. Odchod o cca 17-tej z Ťahanoviec, tak ak máte čas, pridajte sa.
15.07.2009 - 12:15:22
00
oki...ozvem sa pred vykendom
15.07.2009 - 12:33:31
00
Nazdar Lakko,
ak by si šiel opäť niekde s manželkou bajkovať, daj mi vedieť. Moja je asi taká bajkerka ako Tvoja, tak by baby mohli ísť spolu, aby nenadávala stále len mne, ale mohla sa na despotického manžela ktorý ju berie do kopcov a nie len po rovine posťažovať aj niekomu inému... :lol:
Dnes máme v pláne nový cyklochodník Ťahanovce - Krásna. Odchod o cca 17-tej z Ťahanoviec, tak ak máte čas, pridajte sa.


dnes sa chystam ten isty ale opacne z krasnej...hehe
15.07.2009 - 12:40:18
00
Ak pôjdeš v približnom čase ako my, tak sa asi uvidíme. Nás bude 2-6 kusov.
Maj sa.
15.07.2009 - 13:51:37
00
Vcera pohodovy vyjazd s Muffinom po trase KE-Jahodna- polmaratonska trat 1KBM -Jahodna-KE. Spolu 80 km, 2200 nastupanych, priemer cca 15 km/h. Teplota okolo 30°C urobila svoje, vystavila nas ako citrony. Na Kojsovke bolo ako tak prijemne.
19.07.2009 - 06:53:36
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up