Zdravim Bajkeri,
Moj rozhlad :shock: v MTB sa zastavil pred 5 rokmi kupou AUTHOR VISION.. Odvtedy nemam ziaden prehlad co je „nove“... Kukam po neakom celoodpruzenom bajku... Mam vyhliadnuty Lapierre X-Control 210 . Vybava je na http://www.sportservis.sk/product/lapierre-x-control-210-6838/ Mam moznost kupy za 1200eur-novy. Ale vobec nic mi nehovori vybava napr. brzdy neaka “FORMULA ORO“ Co od HAYES, MAGURA, SHIMANO je porovnatelne?
Takisto tlmic LP AIR / OIL 165 MM s cim je to porovnatelne?
Pripadne aky bajk do 1500 euro by ste skor odporucili a preco? Co je momentalne „naj“ v pomere cena-vybava-vykon?
Dik
11.06.2009 - 19:31:08
00
zacal by som vyhladavanim a precital si prispevky vo forach, nakolko tato otazka sa tu pravidelne opakuje. a skusil by som napisat, kolko tyzdenne bikujes, kde a naco ten bike chces pouzivat = XC, AM/EN, DH, FR, street a pod...

potom sa da viac pomoct s vyberom. a napis vysku/vahu.
11.06.2009 - 19:34:58
00
Chcel so skor poradit z tej technickej stranky, ale ked je to dolezite tak: Mam 172 cm, vaha medzi 75-80kg MAX, najazdim okolo 1500km zasezonu. Jazdievam trasy 30-100km doliny malej fatry, sulov, velka fatra, javorniky, kysucke beskydy... Zevraj niektori vyrobcovia tuto kategoriu nazyvaju MARATON... Takze tak.. Na nete som uz surfoval, ale ako som uz pisal v problematike sa "nepohybujem" uz 5rokov, takze ked si kliknem na jednotlive bajky, neviem si hned uvedomit "A TENTO MA LEPSIU VIDLU, TENTO MA SLABY TLMIC, CO TAM ROBI TATO SUCIASTKA PRI TEJTO VYBAVE??? a pod. Keby so to vedel, tak tu nepisem.... Takze neviem zhodnotit-porovnat po technickej stranke jednotlive bajky.. A orientovat sa len cenou je podlamna dost malo... Vsak sami viete, ze v rovnakej cene sa daju kupit uplne odlisne veci.. Preto ta podotazka, co je do 1500euro "ideal" v pomere cena-vybava-vykon. Nepotrpim si na konkretnu znacku, takze nechcem platit za nalepku, ale vybavu..
11.06.2009 - 19:55:25
00
A co takto suboj Specialized Fsr Xc Cmp 09 /http://velosprint.sk/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=224_408_419&products_id=9207/ vs
Lapierre X-Control 210 /http://www.sportservis.sk/product/lapierre-x-control-210-6838/ vs
Trek Fuel EX 6.5 09 /http://velosprint.sk/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=224_408_419&products_id=9446/ vs
Author A-Ray 2.0 09 /http://velosprint.sk/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=224_408_419&products_id=9775/
11.06.2009 - 22:38:20
00
Pri písaní správy máš hore také tlačítko - že URL, skús to nabudúce použiť pri vkladaní linkov.
11.06.2009 - 22:41:41
00
Authora rovno odpis a hned mas lepsi vyber ! Ty dobre vies co by som ti poradil ale nechcem robit nutenu reklamu ! pozri podp.... :idea:
11.06.2009 - 22:48:02
00
Pri písaní správy máš hore také tlačítko - že URL, skús to nabudúce použiť pri vkladaní linkov.


Dik ya "radu" a nieco o bajkoch nevies poradit??? 8)
12.06.2009 - 08:56:20
00
Authora rovno odpis a hned mas lepsi vyber ! Ty dobre vies co by som ti poradil ale nechcem robit nutenu reklamu ! pozri podp.... :idea:


No ja som zo svojim AUTHOR VISION velmi spokojny... Ze by ten Full Author nestal za to??? :roll:
12.06.2009 - 08:59:54
00
Author VISION jest ok aj ja som ho mal ! Ale tieto lahke fully Authoru sa moc nevydarili o tom hovoria aj predajne cisla :cry: ! V HT su proste lepsi :lol: !
12.06.2009 - 09:06:43
00
Cavte,
Takze vzhladom na "akcie" z ktorymi sa roztrhlo vreco to bude suboj
SPECIALIZED Fsr XC Expert za 1259e versus Lapierre X-control 210 za 1199eciek... Vybava ta ista ale:
Kazdy predajca samozrejme chvalil to svoje a dodaval, co je na tom druhom biku horsie.. Takze teraz mam v hlave "gulas"... :shock:
Zevraj LP ma system "kladiek" zadneho pruzenia ako "hupacka" ze to bude plavat v porovnani zo Specom.. A aj zadny tlmic od LP je "hupacka" a navyse sa neda zamknut ako u Specu...
A ze vraj u Specu su v "kladkach" loziska a LP ma klzne puzdra.... Mne sa to nezda ze by LP mal len klzne puzdra... Vie mi to niekdo vyvratit, alebo potvrdit??? A ze bude problem zo servisovanim LP tlmica....
tak to tvrdi predajca Specu.. 8) v kazdom pripade sa viac snazil pri prezentovani, ked zistil , ze ma konkurenta v LP 210...
No dizajnovo ma viac uputal LP, ale pocul som nan "viac kritiky" v porovnani zo Specom, tak neviem... :(
Co bude lepsie na moje "maratonovanie"???
Ak ma niekto realnu skusenost z tymito tatosmi, dajte vediet.... /Co, kde, kedy,ako, preco/...
Kazda rada dobra
Zdar
yoyo
09.07.2009 - 20:27:23
00
Tak to Ti iný expert hovoril, že X-control je húpačka. Jazdil som ho vyše roka, do záberu je to veľmi tuhý bike, od húpačky má ďaleko, mimo záberu v zajzdoch mu neubúda na komforte. Lp má myslím rovnako ložiská. To čo Ti nakecali v predajni Spešla o Lp ani neber do úvahy, sú to len drísty aby Ťa zlákali ku kúpe Spešla. Najlepšie ak tu hodíš linky oboch bikov, potom sa dajú priamo porovnať.

Osobný názor, to že Lp nemá lock nie je nevýhoda, zadná stavba tuhne pri zábere, je blokovaná reťazou (to ti asi ujo Spešl nepovedal). Teda odpadá problém zamykania zadnej stavby, proste vždy keď potrebuješ a zaberieš zadná stavba stuhne. U Spešla musíš zamknúť a pri zjazde odomknúť. Servis tlmiča bude rovnako komplikovaný ako u X-fusion ktorý je na Spešlovi (nie som si istý či tam je, nedal si presný link biku). Takže ak Ťa od Lp odlákali len žvásty konkurencie, ber Lp.

Nikdy nehovor predajcovi nad čím ešte uvažuješ, veľmi dobre vie ako Ťa zmanipulovať a ukecať na svoju stranu. Poznám to. 8)
09.07.2009 - 21:58:25
00
keyboard_arrow_up