zdravim mam par otazociek na tuto vidlu (mz z1 sport eta 150mm), kupil som ju sice uz jazdenu, ale nepaci sa mi par veci,.
1.) prvy cm chodu akokeby seka, ze nejde vobec plynulo,tzv. bud je dole alebo hore a vydava vrzgavy zvuk, potom ako stlacam vidlu to pomaly prestava, po cca 3. cm uplne...?
2.) ked som stlacil vzduchovy ventil aby som vyfukol dajaky vzduch, tak vystrekol aj olej :shock: , je to normalne alebo vnutry daco prasklo? ako som ju vypustal uplne uz striekalo menej oleja a nakoniec skoro ziadny...

...neviem , kazdopadne asi dam vymenit olej a pozriet sa nato v servise, ale rad by som vedel ci s tym mate dajake skusenosti.. diki moc za kazdu odpoved
09.07.2009 - 22:23:21
00
no niekto fundovanejsi ti to vysvetli asi lepsie, ale tak narychlo si myslim, ze problem nemas ziadny....treba ti akurat streknut tesnenia silikonom a ten olej je tam naschval, vraj maze vzduchovy piest...aspon tak mi to bolo vysvetlene :) ...macochy su povestne vyssim bodom odtrhu, takze ten prvy centimeter ani po premazani nebude supercitlivy, ale nemalo by to drhnut ako pises....
09.07.2009 - 22:28:10
00
cawko od koho si ju kupoval ?? z bikemagazinu taku bielu ?
09.07.2009 - 22:28:43
00
Ako píše bobo, odtrh u Marzocchi je zvyčajne na vyšších hodnotách, no cez net Ti nepoviem či je to v norme alebo tej vidle čosi je. Pravdepodobne je to jej normálny stav. No a olej je na mazanie a tesnenie vzduchového piestu, pokým tam je, tak je ok.
09.07.2009 - 22:34:33
00
ok, diki moc, olej dam vymenit uz iba preventivne, neni to pradsa az take drahe...to by sedelo ten cm lebo potom ide pekne..ten olej som sa zlakol lebo kamos mal suntour rux,tiez vzduchova a tiez s tym sposobom tlmenia ako maju mz(olejovy kupel ci jak sa to vola) a zasekla sa mu a ked som sa nato pozrel a stlacil som ventil tak mi to vytrysklo az do tvare, tak iba osm nechcel aby aj moja tak skoncila, som sa zlakol....kupil som ju z bikemagazinu, ale taku sivo-striebornu, 150mm....ta biela je tusim 160...
09.07.2009 - 22:40:48
00
ok, diki moc, olej dam vymenit uz iba preventivne, neni to pradsa az take drahe...to by sedelo ten cm lebo potom ide pekne..ten olej som sa zlakol lebo kamos mal suntour rux,tiez vzduchova a tiez s tym sposobom tlmenia ako maju mz(olejovy kupel ci jak sa to vola) a zasekla sa mu a ked som sa nato pozrel a stlacil som ventil tak mi to vytrysklo az do tvare, tak iba osm nechcel aby aj moja tak skoncila, som sa zlakol....kupil som ju z bikemagazinu, ale taku sivo-striebornu, 150mm....ta biela je tusim 160...

jaj tak to potom neni od kosta
09.07.2009 - 22:44:10
00
a zlakol som sa aj preto lebo doteraz som mal rst titan air, a z tej ziadny olej cez ventil nesiel...iba vzduch..a nemoze mi to dajako poskodit pumpu ked sa mi do nej dostane olej? ....nn, od kosta neni,ru som nezobral lebo som sa bal o ram- mam kgb zetor(ctm raptor)...
09.07.2009 - 22:45:53
00
pumpou tam vzduch hlavne pumpujes, neviem si predstavit, ako by si pumpou prisiel do styku s olejom....a moc ho nevyprskavaj, nech tam nieco ostane...
09.07.2009 - 22:49:21
00
Môže sa stať že sa dostane olej do pumpy, no neviem si predstaviť ako by ju mohol poškodiť. Proste ak môže olej vystreknúť pri sfúknutí vidlice, môže sa dostať do pumpy. No pri pumpovaní sa z nej dostane von.
09.07.2009 - 23:18:29
00
ok, aj ja si myslim ze sa nic nemoze stat, ale nebol som si isty, dik za odpovede, takze mojej macoche by nemalo byt nic :)))
10.07.2009 - 09:33:44
00
keyboard_arrow_up