zdravim,mam problem s novym bicyklom,nieco mi pri slapani vrzga,"chrume",citim to ked slapem lebo sa to prenasa do pedalov,pedale su v poriadku,zacalo mi to asi po 50-tich km od kupi,co to moze byt?retaz,kluky(HollowTech2),kazeta?
10.07.2009 - 13:46:56
00
mozu to byt zavyty na pedaloch ktore su v klukach ,sedlovka slabo utiahnuta.alebo sedlo ,misky stredu,moze to byt cokolvek...vsetko by si mal podotahovat , ale lepsie to dat na garancnu prehliadku....po 200km myslim ma merida..aby si mal razitko v zarucaku.je to nove vsetko si este sada a povoluje sa...
10.07.2009 - 13:54:49
00
len mi vadi ze na garancku to mozem zobrat najskor za tyzden :( ,som myslel ze len nieco moze byt povolene,len dotiahnem a mozem jazdit,sedlovka neviem ci by to bola,neviem ako by sa to dostalo do pedalov,som najprv myslel ze to ide zo stredu,ale neviem,ono neviem ci to nema suvis s tym ze som cistil retaz, len handrov a znovu namazal silikonovym olejom,chvilu potom to zacalo robyt,ale retaz je namazana az moc,takze to by sa dalo vylucit.
10.07.2009 - 14:11:12
00
viacero dielov môže byť slabo namazaných.postupne to všetko primerane premaž.dajme tomu tým silikónovým olejom.aj závity spoje atď.aj domček vystriekaj olejom.malo by to prestať.prebytočný olej utri handrou aby ti zbytočne nechytal bordel
10.07.2009 - 21:32:18
00
Zajtra si ho idem objednať, tak hádam to nie je nič vážne, čo by sa nedalo spraviť doma na kolene ...

EDIT: aha, pozrel som sa do histórie, takže sa to týka tfs 800 sport :) a nie XC
10.07.2009 - 21:55:15
00
Dobre sme sa nepochopily,nieje to akusticky zvuk,ziadne piskanie a tak,ale je to rezonancia ktora sa prenasa z kluk na pedale a citim to potom na nohe,vyskusal som chytit rukou lavu kluku(nie pedal) a zabrat s nou,pricom som si slabo brzdil aby tam bol nejaky odpor,lebo ked zdvihnem zadne koleso a roztocim tak tam nic necitit,a po kazdych asi 10cm otocenia kluky som citim take "chrupnutie" v kluke,ako keby tam nieco preskakovalo,alebo bolo volne,na 90% sa zda ze to ide zo stredu,takze pedale som vylucil,uz ostava len retaz,stred,kazeta,co myslite?
10.07.2009 - 23:21:27
00
keď to máš tesne pred garančným servisom tak im vysvetli a ukáž s čím je problém a zvyšok nechaj na nich.potom sa opýtaš čo to spôsobovalo
edit: keď niečo nefunguje ako by malo choď s tým hneď na prehliadku.keby ti praskol rám pri prvej jazde tiež by si nečakal dva týždne do garančky
10.07.2009 - 23:29:38
00
keď máš pocit, že to je v kľuke, tak skús dať dole reťaz a zatoč kľukami a potom uvidíš
11.07.2009 - 21:09:43
00
keyboard_arrow_up