Ahojte. Aj ja zvazujem prejst na SPD system len sa obavam ze ak pojdem niekedy moc strmim kopcom dole ci nieje bezpecnejsie mat volnu nohu a tym padom kupit pedale z jednej strany SPD a z druhej klasicke pedale. Poradte vy skuseny majstri ci je to hlupost alebo to ma opodstatnenie..
Vdaka
14.07.2009 - 11:19:36
00
Jediný problém s SPDčkami je v hlave užívateľa. A ty si ho hentakým sebapredprogramovaním vyrábaš.
Nerieš kraviny, daj tam PD-M520 a bude.
A inak sa to tu riešilo často, priam v kuse, takže tá pizzovina že "Hľadať" comes handy here.
14.07.2009 - 11:41:46
00
A take pedale existuju :?: :?: :?: Z jednej stary naslapne a z druhej klasika :idea: :?: :idea:
14.07.2009 - 11:43:10
00
Nerieš :D keby dosť dlho hľadal, možno nejakú takú haluz nájde... podstatné je aby sa nedal cestou kktín.
Bubu mi spomínala že videla brzdu na dosť drahom biku v čínach šliapať na tých plastových platformách s odrazkami čo sa dávajú k non-racing modelom SPD pedálov, to je tiež pomerne nebezpečný počin...
14.07.2009 - 11:46:22
00
Tak to som videl uz aj ja :mrgreen: K mojim som to ani nedostal, asi preventivne aby som nevymyslal ckvokvotiny :mrgreen:
14.07.2009 - 11:48:50
00
Tuleň asi mas recht takze dam na teba a pripadne si jednu stranu nadstavim na najslabsie a druhu na slapanie. A s tym hladanim tak netvoril som novu temu tak to nejak skus prekusnut. ;)
14.07.2009 - 11:50:51
00
no ja mám XTRká na najslabšie a nevypína keď nemá :) a odporúčam začať z najslabšieho a ak bude vyskakovať, priťahovať
14.07.2009 - 11:52:24
00
BTW: pedale SPD a druha strana normalny veniec na mna kuka v kazdom linku na nete. Tak to dlho hladat netreba. :roll:
14.07.2009 - 11:53:44
00
Tak tak, pekne jazdiť SPD aj v najstrmších kopcoch ... sem tam spadnúť, časom si zvykneš. Ak budeš viac blbnúť radšej tie pedále pritiahni, pri skokoch a podobne na najslabšom pritiahnutí občas vyskočia. :wink:
Inak kombinovaný pedál je hlúposť, vždy sa otočí stranou na normálnu topánku hore a keď chceš zacvaknúť musíš otáčať. Som za PD-M520 jazdím 2 sezóny bez problémov.
14.07.2009 - 12:04:34
00
podľa tuleňových dnešných príspevkov súdim že sa parádne do ružovučka vyspal :mrgreen: k tým pedálom niekedy sa vyrábali tie z jednej strany na kufre a z druhej strany na obyčajnú tenisku ale neviem či sa ešte vyrábajú.asi to už nezoženieš.okrem toho tá strana na tenisku bola vhodná nie na zjazd ale skôr keď ideš na bike na pivo a nechce sa ti obliekať do cyklo.ďalej.klasické spd a k nim tá umelohmotná vtákovina ktorá bola nazvaná platformou to je jeden super fasa vynález.takú fasovinu som dlho nevidel.to nie je vhodné ani na tú cestu na pivo.jo a keď máš fulla tak aj tak asi v rifliach na bike na pivo nepôjdeš.musí to vyzerať otrasne.kúp tie čo ti tu odporúčali.a pedále si určite nedoťahuj z oboch strán rôzne to je zlé a raz na to doplatíš.okrem toho neviem si predstaviť ako budeš riešiť našlapovanie na rôzne silno dotiahnutých pedáloch..budeš otáčať kým netrafíš tú stranu čo chceš?vyhoď si to z hlavy ;) edit: ako čítam tak to ešte majú ale neodporúčam to.jedine v tom prípade že sa veľmi často presúvaš na bike v normálnych botaskách


Naposledy upravil coco dňa 14.07.2009 - 12:16:17, celkovo upravené 1 krát.

14.07.2009 - 12:05:34
00
OK chlapi... zvozili ste ma za tie somariny co som si v hlave povymyslal takze ste ma presvedcili o 520-kách. Dakujem. :)
14.07.2009 - 12:12:14
00
ešte ma napadla jedna vec.sú botasky ktoré vyzerajú celkom normálne (ako botasky na bežné nosenie) a majú kufre vsadené trochu hlbšie (a myslím že je na nich aj krytka) tie neklopkajú sú mäkšie ako tretry takže ešte sa dá behanie s bikom po meste v nie zrovna cyklooblečení vyriešiť aj nimi.
na jazdenie po teréne však určite potrebuješ klasické spd pedále.
14.07.2009 - 12:36:37
00
coco po meste ti tvrdá obuv tiež nem vadí, ale wsh má jednu parádnu vec do terénu: od Adidas (inak nemusím) tretry ktoré majú trochu chránený aj členok (čiže nie klasická nízka bota) a aby sa o terén kufre menej hobľovali tak tiež sú hlbšie vsadené. Ani neklopkajú. Na AM by sa hodili, asi po nich pozriem.
Inak dosť dobré pedále sú aj Exustary, ak chceme zostať pro SPD klasike, také PM25ky
http://pcshop.pells.cz/sport/default.asp?cls=stoitem&stiid=11330
sa IMHO zadrbávajú ešte menej ako Shimaná, lebo sa to blato má ešte menej kam chytiť...
14.07.2009 - 13:41:01
00
Aj ja zvazujem prejst na SPD system len sa obavam ze ak pojdem niekedy moc strmim kopcom dole ci nieje bezpecnejsie mat volnu nohu a tym padom kupit pedale z jednej strany SPD a z druhej klasicke pedale.


Mal som take pedale (PD-M324). A z vlastnej skusenosti mozem potvrdit ze je to blbost. Skusenosti boli podobne ako pise Lapierre. Ked som nemal tretry, tak mi liezla na nervy naslapna strana a ked som zacal jazdit s tretrami tak to bolo zase naopak.
14.07.2009 - 14:47:02
00
tuleník zle som sa vyjadril o behaní po meste.myslel som keď zosadneš z bike a ideš si napríklad niečo kúpiť.vtedy tvrdé boty vadia a asi každý potvrdí že sa v nich parádne šmýka.hlavne na dlažbe.ťažko sa koordinujú pohyby.vyzerá to ako keď sa športové drevo učí korčuľovať.ešte si sa nevysypal počas chôdze v tretrách?ja už som na zadku skončil aj s kofolou vyliatou od brucha do rozkroku :mrgreen: pobavilo sa celé okolie.hanba a nervy na celý život :mrgreen: či to len ja som taký umelec?
14.07.2009 - 14:59:55
00
keyboard_arrow_up