toto je trapne ... to ako sa budeme teraz vsetci stazovat aku mame tazku pracu?


presne toto som myslel.

2katko asi ma nechapes(resp. nechapal si)


Pali ty beťár, si mi zmazal ten prvý príspevok, píšem to sem nech to všetci vedia, :cry: :cry: :cry: :D
08.08.2006 - 15:13:10
00
Katko, aj mne sa zde, ze si po mne vtedy pisal ty nieco dlhe, co tam, teraz nie je. Pali?

Inak, aj mne od vcera zmizol jeden prispevok. Pali?
08.08.2006 - 15:16:37
00
nie nie, to bolo na prvej stránke, keď som túto tému vytiahol zo zabudnutia, citácia paliho výroku kde spomína aj geroya, teraz je tam prvý príspevok od matta :cry: :oops:
08.08.2006 - 15:19:20
00
Jaj, ano, uz viem, posthunter :lol:
08.08.2006 - 15:22:30
00
aby som to uviedol na spravnu mieru...nestazujem sa ze "musim byt obchodnik"...snazim sa vyjst vsetkym zakaznikom v ustrety a tato praca ma bavi...pracujem hlavne v oblasti velkoobchodu a tam to plati presne tak ako napisal katko...chces zlavu?samozrejme ju mozes mat...bud jednorazovo nakupis za urcitu sumu, alebo pozriem mudre tabulky ci ti prislucha nejaka zlava za celkovy obrat...vsetko vie obchodnik dopredu pretoze si to moze precitat v obchodnych podmienkach. Tovar potom putuje do maloobchodu a tu nastava problem niektorych ludi ktori si myslia ze distributor ma na danom tovare marzu 100% a obchodnik dalsich 70% :roll: Potom sa niektorym nepaci ze obchodnici nechcu dat zlavu, alebo naopak "dohaduju" cenu ako na rybom trhu...nepaci sa niektorym ani jedno ani druhe. Nastvalo ma ze niekto si mysli ze predajca by mu mal davat 25% zlavu pretoze aj tak na tom neskutocne ryzuje :shock: budme radi ze tu funguju seriozne shopy kde v pohode nakupite, v pripade potreby vam vyreklamuju nejaky tovar, urobia 100% servis a ak ste stali zakaznik, dostanete zakaznicku kartu s ktorou mozete cerpat rozne zlavy...takto nejako by to malo fungovat...je to presne to iste ako tu uz niektori spomenuli...nezjednavate v Tescu, v Bille, na pumpe...ked si to tak vezmete...nezjednavate v 95% obchodov do ktorych vkrocite! Kludne v bikeshope zjednavajte, ja proti tomu nic nemam...ale necakajte len tak 20-25% zlavy a taktiez si nemyslite ze Vas obchodnici zdieraju...kazdy si proste nejako zarabame na zivot...
08.08.2006 - 15:51:58
00
2root tebe som ikdy nic nemazal. hovorim, ze na kazdemu ten prispevok vyznieva inak...takze tak
2katko nemam rad prispevky, ktorych vyznamova hodnota je asi 0-0,1 (napr: aha,ok, apod.)

k teme: nemam co dodat...kazdy clovek ma svoj nazor. tak kazdy nech nakupuje ako chce a kde chce :wink:
08.08.2006 - 16:02:29
00
navrhoval by som na ram vyrazit: MC ... KCS :D
08.08.2006 - 16:18:12
00
Ja este namietnem k tej snahe nakupovat vo velkoobchodoch. Bezny system obchodu funguje na istej hierarchii vyrobnych firem, obchodnych firiem a malopredajcov. Kazdy ma svoju ulohu, trh sa deli a tomu zodpovedaju aj marze. Aj ked niekedy to tie obchodne firmy vedia prepalit. K tomu systemu, kto neskusil a zatial len dere skolske lavice, ten nevie o com to je.
08.08.2006 - 20:53:32
00
Ach jaj :!: ďalší, ktorý nemá ani najmenšie poňatie o tom ako funguje obchod (nielen cyklistický), duracer prepáč, ale už sa teším, keď začneš pracovať, len tak mimochodom, chodíš do školy do Žiliny, skús si brigádu v nejakom cyklo obchode (je ich tu dosť) a uvidíš čo je to cyklobusiness a aký je nenáročný. 8)


myslis opravovanie bicyklov?....Ved to je radost!!! (ked mas na to potrebne naradie)

Duracer, akoze prepac... Kupujes aj chlieb praimo v pekarni alebo si pren chodis pod nos do obchodu?


Na rozdiel od cyklo-veci je chlieb vec kazdodennej spotreby takze to takto nemozes porovnavat ! 8)
09.08.2006 - 15:29:41
00
presne tak,
predajca ked moze tak zlavu da.
ja som nakoniec zlavu ani nechcel ale kupil bike v akcii.
je ale zvlastne ..ze ziletka ktoru som kupil stoji v BA 49 999 a v TN ju maju za 30 990 ... a stale zarobia. ...

mnohe ziletky zlacneju pocas sezony o 10 - 15 tisic.

zda sa mi nehorazne ak zaplatim taku sumu a polovicu ma predajca ako cisty zisk.
16.08.2006 - 13:16:27
00
presne tak,
predajca ked moze tak zlavu da.
ja som nakoniec zlavu ani nechcel ale kupil bike v akcii.
je ale zvlastne ..ze ziletka ktoru som kupil stoji v BA 49 999 a v TN ju maju za 30 990 ... a stale zarobia. ...

mnohe ziletky zlacneju pocas sezony o 10 - 15 tisic.

zda sa mi nehorazne ak zaplatim taku sumu a polovicu ma predajca ako cisty zisk.


To ako MOC - VOC je čistý zisk? Tak toto ma v škole neučili. :shock:
16.08.2006 - 13:30:17
00
myslis opravovanie bicyklov?....Ved to je radost!!! (ked mas na to potrebne naradie)

Tak skus 8hodin denne opravovat *****.. esky a lepit defekty. To je teda radost.
16.08.2006 - 14:03:40
00
katko: MOC - VOC je čistý zisk? Tak toto ma v škole neučili

.. to som veru ani nenapisal (aspon keby ta naucili citat)
a este jedna vec - ... zial obchodnikov v skole ucia predovsetkym ako KLAMAT zakaznika ... a ich vedomosti a vztah ku tovaru ide len cez cisla.

dufam ze raz bude na slovensku obchod v ktorom ti aj seriozne poradia pricom bude predavac aj vediet co vlastne ponuka
ale to som asi prilis velky optimista :-)
16.08.2006 - 14:24:22
00
myslis opravovanie bicyklov?....Ved to je radost!!! (ked mas na to potrebne naradie)

Tak skus 8hodin denne opravovat *****.. esky a lepit defekty. To je teda radost.



Ak ta to nebaví tak to nerob!!!!!!
16.08.2006 - 14:31:17
00
to cestar: nebola to merida? to sú prípady keď ťažko jeden predajca môže reagovať na ceny druhého, keď ten druhý zoberie ten bike neskôr zo skladu za výpredajovú cenu. ale zase ten rozdiel 20 litrov no pochybujem o tom, že to bol ten istý bike. oprav ma ak sa mýlim. 8)
16.08.2006 - 14:40:48
00
keyboard_arrow_up