Teraz som si kupil bycikel MONGOOSE TYAX comp 2009. :)
chcel by som si kupit prilbu lebo na FR ,Enduro a XC ju treba :(
nevedeli by ste mi poradit neaku full prilbu :?
23.07.2009 - 15:25:07
00
skus LONGUS DH BIKER,normalne stoji 67e,ale na kubica sporte jummaju v akcii za 50e,neni az taka skareda,je lahka,ja si ju idem asi tiez kupovat...
ked ti vadi longus tak potom:Bell Belistic,661 Full Comp..(ale tieto su nad 2000) :wink: :wink:
23.07.2009 - 15:27:34
00
diki ze si mi pomohol ale pozeral som v kubica sport Haven Raptor prilbu tak newem ci longus dh alebo tuto
23.07.2009 - 15:37:11
00
ta raptor a longus je presne to iste,ked kuknes ten tvar okolo hlavy ten prelis.je to presne to iste zvonku,vnutro neviem,raptor som este nedrzal
23.07.2009 - 15:42:22
00
Priblu na DH sa oplati kupovat v motokrosovych obchodoch na kolko je to viac menej taka ista prilba. Tuna v BB je jeden velky a maju tam obrovsky vyber, od 50 eur az do zavratnych vysok :D
Skus sa popozerat ci v tvojom okoli nie je nejaky motorkarsky obchod.
23.07.2009 - 15:45:50
00
mozno aj na MX vy sa da ale tie za 50e budu mat asi 1,5KG takze radsej tu longusku :mrgreen: :mrgreen:
23.07.2009 - 16:00:35
00
diki za vsetko pokusim sa najst neaki obchod
24.07.2009 - 15:44:00
00
Tyax Comp a FR a EN?
Kúp si najprv truhlu, bude ti ju pomerne skoro treba...
24.07.2009 - 19:22:19
00
Tyax Comp a FR a EN?
Kúp si najprv truhlu, bude ti ju pomerne skoro treba...

Daj si poradit od tulenika, lebo ma pravdu. :idea: :roll:
24.07.2009 - 19:26:52
00
nedá mi to ale keď človek prachy na nejaký full alebo lepší ht na enduro tak čo má robiť?síce aj tak sa možno dalo nájsť dačo lepšie ale tak no...
24.07.2009 - 20:02:32
00
Slayer: za málo peněz môžeš v podstate kúpiť XCčko (a aj to len také "dosť základné") alebo niečo čo sa od toho veľmi nelíši a tomu prispôsobiť aj to, čo a ako jazdíš. Na taký základný nácvik sa síce dá použiť aj "vysokozdvižnejšie HTčko", napr. kúpiť nejakého Thorra:

http://www.pells.cz/default.asp?web=0&lang=%27CZ%27&Id=12&SubMenuId=232&IDSubKategorie=9&IDProdukt=64&Model_Rok=2009

čo je "akože Enduro"... no... heh... na také jazdenie ale v každom prípade treba silné ruky, nohy a zadok.
Pár výrobcov doteraz robí niečo hardtailové čo má limited usability na FR/DH:

http://www.gtbicycles.com/cze/eng/Products/Mountain/DH-Freeride/Hard-Tail/#5813

Ruckus je síce skôr na robenie bordelu po meste (teda skôr freeSTYLE ako freeRIDE), ale Chucker myslím už nejakých budúcich zjazdárov a freeriderov na chrbte nosil, často ho tu chalani odporúčajú (a nie je ani drahý).
Problém je, že na takom biku síce kopec zídeš a EN/FR terén odjazdíš, ale pokiaľ si realista, musíš hooodne ubrať oproti tomu, čo vidíš na videách zo sveťáku v DH alebo na freeridových DVDčkach. A chalan má 13, myslíš, že sa vie rozumne zhodnotiť a brzdiť vo vášňach? On si to možno myslí, ale iste nie! (Schopnosť reálne reflektovať svet a brzdiť pudy napr. celkom koreluje so schopnosťou ovládať pravopis, a aj to mu je cudzie.) A full face prilba mu iba pridá falošný pocit istoty.
Ešte ďalší problém je, že nevidím dôvod sa lomiť do FR/DH terénu bez odjazdených kilometrov (nie desiatich, ani sto) v XC terénoch. Ako sa do toho, sakra, môžeš chcieť lomiť, keď bezpečne nezvládneš ani hladký zjazd pomedzi erózne ryhy? Čo z takého jazdenia potom máš? "Pritiahnuť šróby" môžeš len vtedy, ak pre teba už terén, ktorý momentálne jazdíš, je bezpečne zvládnutý, a teda výzva už leží inde.
Ten bike na taký terén nie je ani konštruovaný, si myslíš, že ak sa chalan rozfláka, že mu poisťovňa vyplatí poistné plnenie? Tak tiež ťa vyvediem z omylu, ak sa likvidátor dozvie, že sa rozflákal na biku, bude veľmi pravdepodobne skúmať, či bike zodpovedal terénu. A ak nie, tak plnenie zamietne.
Samozrejme když umíš tak umíš, vyhľadaj si tu pekné video o zjazde Kameňáku (trošku zanedbaná DH trať vBA, myslím, že aj nejaký pohár či majstrovstvá sa tam kedysi išli, a tuším niekoľkokrát) kde väčšina ľudí išla na XC bikoch. A všimni si, že XC hardtailisti to išli veľmi opatrne, pričom väčšina z tých ľudí má za sebou roky jazdenia... keďže väčšina z toho boli skúsení jazdci, tak sa ani nenechali učičíkať ďalším zdrojom falošnej istoty, že totiž nie sú tam sami, tak už ich nejako niekto zo stromu zoškrabe... ale naozaj to nemôžeš odporúčať ako hodné nasledovania 13ročnému chalanovi, o ktorom ani nevieš, s kým jazdí.
Ad prilba: pokiaľ reálne zvážime chalanovu výstroj a to, čo je asi zdravé si s ňou dovoliť, napadá ma táto:

http://www.met-helmets.com/home.jsp?idrub=8421

ale tá je skoro isto mimo rozpočet.
24.07.2009 - 21:04:04
00
keyboard_arrow_up