Cawte kupil som si moju prvu BMX stala ma 67eur nova so 24mesacnou zarukou...Vsetko je dobre akurat tie brzdy nejak blbnu.. neviem ich nastavit...
po 1. prednu brzdu mam na pravej ruke a zadnu na lavej.. to tak ma byt alebo to mam zle.. mne to nevyhovuje da sa to kludne lachko prehodit?
po 2.Ak predna brzda ide lenze piska tak co mam zrobit?
po 3.Zadna brzda sa mi velmi tazko stlaca a da sa stlacit len do 1/3tiny.. ale aj tak nebrzdi.. stiahnut sa neda viac lebo tam zavadza ta guma mam ju ostrihnut alebo co s nou?
24.07.2009 - 20:51:17
00
a este nemate nejake videa alebo navody na jumpy BMX?
24.07.2009 - 20:55:36
00
http://www.youtube.com/watch?v=ptHnXuOFCxQ :) (len nos priblu :mrgreen: )
24.07.2009 - 21:30:22
00
Cawte kupil som si moju prvu BMX stala ma 67eur nova so 24mesacnou zarukou...Vsetko je dobre akurat tie brzdy nejak blbnu.. neviem ich nastavit...
po 1. prednu brzdu mam na pravej ruke a zadnu na lavej.. to tak ma byt alebo to mam zle.. mne to nevyhovuje da sa to kludne lachko prehodit?
po 2.Ak predna brzda ide lenze piska tak co mam zrobit?
po 3.Zadna brzda sa mi velmi tazko stlaca a da sa stlacit len do 1/3tiny.. ale aj tak nebrzdi.. stiahnut sa neda viac lebo tam zavadza ta guma mam ju ostrihnut alebo co s nou?


zhrnenem to v jednom bode na BMX brzdy nepotrebujes kup si dake boty s tvrdou podrazkou co ja viem DC,circa a brzdit budes nohami brzdy ti len pridavaju vahu najlepsi jazdci jazdia bez brzd!
25.07.2009 - 11:45:05
00
na zaciatok by bolo dobre povedat co je to za brzda, typujem Odyssey,Primo alebo FlyBikes :lol: (za taku cenu pravdepodobne tektro)
Na prednu brzdu by som sa vykaslal, na BMX ti je zbytocna a co neubrzdis so zadnou to ubrzdis nohami :wink: a packu od zadnej brzdy si prehod na pravu stranu, je to uplne jednoduuche, das dole gripy, povolis imbus na packa, das ju na druhu stranu a das naspet gripy. Ak mas packu s pantovou objimkou tak nemusis ani davat dole gripy. Ak sa ti zadna brzda stlaca tazko tak by som namazal pivoty na brzdu, a dotiahol to len jemne. Dalej by som skusil povolit pruzinky, nemusia byt napnute uplne, staci len aby dokazali po stlaceni vratit brzdu od rafu. A nakoniec ak mas obycajne bowdeny a nie linearne tak ich musis poriadne premazat


Naposledy upravil Dominik616 dňa 04.08.2009 - 16:52:09, celkovo upravené 1 krát.

25.07.2009 - 11:49:30
00
zhrnenem to v jednom bode na BMX brzdy nepotrebujes kup si dake boty s tvrdou podrazkou co ja viem DC,circa a brzdit budes nohami brzdy ti len pridavaju vahu najlepsi jazdci jazdia bez brzd!

300g ci kolko vazi brzda sa da v pohode prezit, a to ze najlepsi jazdci jazdia bez brzd neni vobec pravda, tu ide aj o styl jazdy a o to co im vyhovuje, pozri si napr. Mark Webb-a ten ma brzdu vzdy a nepovedal by som o nom ze nepatri k najlepsim :wink: suhlasim s tebou jedine v tom ze boty s tvrdou podrazkou su potrebne :D
25.07.2009 - 11:53:34
00
to je moj nazor ze brzdy nepotrebujes na BMX a ked uz tak nechaj si len zadnu a inak BMX bez brzd vypada podla mna krajsie jednoduchsie
25.07.2009 - 11:59:57
00
:D Co su to pivoty?? a ta pruzina sa kde nastavuje?tou srubkou co vytrca z brzdy?
26.07.2009 - 09:33:04
01
No kukol som na to a prisiel som na to ze OD paciek ku spodku volantu ide vsetko dobre len od volantu ku zadnej brzde nieco nejde... mozno to budu pruziny... pls ako ich nastavim?
27.07.2009 - 10:56:23
00
Tak pruziny som skusal nastavovat najviac aj najmenej a nic... Neviete o niekom z KE-THC kto to vie spravit? alebo co moze byt blbo? Od brzdy ku volantu je vsetko dobre ale od volantu ku zadnej brzde to uz ide tazko...
27.07.2009 - 11:37:11
00
no ok lanka na brzdy som prehodil na sparvnu stranu naolejoval som vsetko co sa dalo a ide to.. Lachko sa stlaca len to neni take silne este to treba dostelovat... Neviete ako dam dole koleso a pegy? navod ku tomu nemam a nevyznam sa do toho... potrebujem to dat dole lebo sa mi zda ze retaz je velmi napnuta
27.07.2009 - 16:07:55
00
Ty máš na bicykli volant??? Lebo väčšina má riadidlá (nespisovne riaditká), niektorí oblúky (slangovo barany) a ešte niektorí kormáň.
Aby sme si rozumeli - na obrázku je volant.

Prílohy:

volant.jpg
volant.jpg 42.11 KiB thumb_up0thumb_down

27.07.2009 - 23:12:31
00
Cawte kupil som si moju prvu BMX stala ma 67eur nova so 24mesacnou zarukou...

Škoda času na riešenie... Poradíte niečo, junáčik nepochopí, pobabre a ešte vás bude naháňať, že mu Vašou vinou padla záruka...
Jediné riešenie je záručný servis, nech sa s tým trápi ten babrák, čo to dával dohromady.
Inak odvaha dávať na kolo za 2 tis. starých korún (67 E) záruku 24 mesiacov! Predpokladám, že všetko, čo môže byť, je z umelej hmoty a do roka odpadne aj keď bicykel bude len stáť v obývačke.
27.07.2009 - 23:14:56
00
No bol som na mojej prvej BMX v lese a na mensich jumpoch... Raz som spadol len jemne a druhy krat trochu silnejsie na strk,piesok... Teraz ked pedalujem tak mi v blizkosti kazety puka nieco... ale iba ked pedalujem.. moze to byt ze sa mi tam dostal prach alebo nieco? Co s tym mam robit?

normalne je mi ho fakt luto :( :( :( :(
28.07.2009 - 00:00:38
00
Bike je cely z duralu a ostatne veci kovove.... Brzdy a pneumatiky su tam gumene xD
28.07.2009 - 10:28:46
00
keyboard_arrow_up