gejza: ja sa pridam do partie,v Kysaku budem prestupovat, potom mi kyvajte z vozna :D , ...Srsen ake mas htcko?
30.07.2009 - 19:13:21
00
Uplne obycajne XC - skladacka na rame author traction + Suntour XCR 100 :shock:
30.07.2009 - 19:30:52
00
Chalani v sobotu aj v nedelu robim. Mrzi ma to o to viac, ze sa tu chystaju az dva slusne vyjazdy a tak idem na bike zajtra. Kto ma zaujem o 15:00 budem na Hornom Bankove...smer Lajoska...

Nazdar, tak nakoniec nikam nejdem, pocasie sa mi nepaci a zajtra mam trening, cize sa dnes nechcem velmi rozbit :) Pekny vylet.
31.07.2009 - 12:46:55
00
Vcerajsi avizovany vyjazd sme absolvovali v osvedcenej dvojke Muffin-Lakko.Na Jahodnu cez "Hupiky" dalej na Lajosku po "Zidovke". Tam sa k nam pridal LL a na Kojsovke dalsi biker Martin. Kloptan sme kvoli " Muffinovej indispozicii" vynechali a z Kojsovky sme isli po maratonskej do sedla pod Suchym vrchom, dalej po zltej az do Idcianskeho sedla a na Lajosku. Z Lajosky po modrej s odbockou na Jahodnu. Dalej dole po zltej a potom nas cez luku Martin doviedol na paradny lesny chodnik, ktory ustil rovno oproti Klatovianky. Obcerstovacky boli na Jahodnej, Lajoske, Katke, znova Lajoska a Klatovianka. Pocasie idealne - pod mrakom. Celkovo to bolo 86 km, 2180 nastupanych metrov, AVG 16 km/h.
02.08.2009 - 08:47:06
00
no my sme dali vcera podobnu trasu, aj ked zaver bol o nieco horsi. isli sme cez jahodnu na kojsovku, z kojsovky dolu do poproca a cez sv. annu a bukovec do KE. od sedla podkova sme sa vsak brodili bujnov vegetaciou a cely usek az po modru nad bukovcom sme prakticky tlacili (cerveny usek na mape). zaver bol ten, ze sme boli fajne doskriabany od vsadepritomnych malin a poprhleny od prhlav, v jednom momente sme vdaka zmatocnemu znaceniu zabludili a len vdaka gps sme sa dostali opat na zelenu znacku. preto tuto trasu (zelena od sedla na bukovec) NEODPORUCAM - stratili sme tam vela casu a sil. inak to bolo 85km, cele nam to trvalo 12,5 hod, nastupanych 2020m.

Prílohy:

jahodna_kojsovka_sv.anna.jpg
jahodna_kojsovka_sv.anna.jpg 524.91 KiB thumb_up0thumb_down

02.08.2009 - 09:54:55
00
V tom sedle si nabudúce vyber cestu viac vľavo. Vedie prakticky po vrstevnici medzi hrebeňom a bukoveckou veľkou nádržou. Je krásne prejazdná, žiadne tlačenie.
02.08.2009 - 15:40:40
00
v sobotu som sa presvedcil, ze nedostatok spanku sa neda nicim nahradit ani oklamat... :)
ale je super, ze poznam dalsi pekny chodnicek v blizkom okoli, medzi zltou z Jahodnej na Kamenny hrb a Klatoviankou...
to ja_michalko: pred nejakymi troma rokmi ma ta zelena v mape tiez zlakala, a dobre som si vtedy zanadaval, zarastene, popadane stromy, chaos v znaceni, takze som viac tlacil, ako isiel...odvtedy som tadial isiel zo zvedavosti, ci sa nieco sprejazdnilo, este asi 2x, bolo to o nieco lepsie, ale nie o tolko, aby ma to tam lakalo...
03.08.2009 - 09:24:21
00
Slo by to po nete ma znavigovat na ten chodnik na Klatovianku?
03.08.2009 - 12:43:06
00
No, je to skôr lesná cesta, ako chodník.

Od sedla pod Kamenným hrbom ideš po žltej smerom na Jahodnú (nedaj sa mýliť tou zle zakreslenou žltou na mape Shocart). Prídeš na prvú lúku a hneď na jej začiatku sa pustíš doľava dole kopcom k spodnej širokej zvážnici (vedie tiež na Jahodnú, točil sa tade maratón). Tú zvážnicu kolmo pretneš a ideš lúkou dole k najspodnejšiemu cípu lesa. Narazil si na lesnú cestu, ktorou pokračuješ popri potoku vždy dole. Míňaš odbočku doľava, držíš sa vpravo až prebrodíš potok. A potom dole za nosom až vyjdeš na parkovisku pred Klatoviankou.

Táto cesta je v pohode použiteľná aj smerom hore, ale len pre toho, komu nevadí otravovanie malých mušiek. Jednou rukou sa vždy musíš oháňať.

Dúfam, že som to odhadol dobre a jedná sa o túto cestu. Ak nie nevadí, je tu ďalší popis nejakej skratky na pivo.

Prílohy:

1.jpg
1.jpg 140.89 KiB thumb_up0thumb_down

03.08.2009 - 13:09:41
00
ano, je to ono..ci je to cesta, alebo chodnik...je to nieco medzi, urcite to bola povodne cesta, ale nie je to ten typ cesty, kde si v pohode idu dvaja vedla seba, a takisto to nie je chodnik, kde by sa dvaja oproti sebe iduci cyklisti mali problem vyhnut
03.08.2009 - 15:25:36
00
Jj...nasiel som to vdaka instrukciam od laca velmi lahko a na prvy krat (aj moja ,,polovicka" sa divila :wink: )...vdaka!
03.08.2009 - 20:05:54
00
http://slomba.sk/clanky.php?set=1&id=68
04.08.2009 - 10:09:41
00
tak to som naozaj zvedavy, ako dopadnete, bolo by to super, keby to preslo
04.08.2009 - 13:22:44
00
Kód:
10.8.2009 sa uskutoční stretnutie zástupcov SloMBy a Mestských lesov Košice

Stretnutie sa bude týkať pripravovaného projektu vyznačenia existujúceho singltreku pri Košiciach v oblasti medzi Jahodnou a Alpinkou. Jednanie nebude jednoduché, pretože svoje záujmy majú v danej oblasti aj poľovníci, takže držte nám palce!
Výsledky jednania budú samozrejme zverejnené na stránkach SloMBy.


Už len treba veriť, že bikerská lobby bude silnejšia ako lobby poľovnícka, ktorá by určite uvítala, aby na poľovníckom(?) chodníku boli "značky s preškrtnutými bicyklami".
04.08.2009 - 14:46:11
00
verit nestaci, musime vymysliet argumenty:)
04.08.2009 - 14:56:32
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up