zistil som ze by asi bolo na case trochu precistit stredove ulozenie. zjavne sa mi tam uz dostal nejaky prach a dost to tak jemne praska, prisom pohlad zvonku na ulozenie osky naznacuje nanosy spiny v pokrocilom stadiu (a to bike pekne poctivo cistim). problem je v tom ze nemam cas a ani chut utekat s tym do servisu aby si tam nechali bike min 24hod a urobili to. takze by som si to chcel urobit aj sam.

ako na to? potrebujem k tomu aj stahovak na kluky? (pravdepodobne hej ale co ak je nejaka finta :wink: ) neviete o nejake scheme stredoveho ulozenia na webe? mam tam stredovu osku Shimano LP28...
19.08.2006 - 19:56:51
00
Záleží na tom aké máš kluky . 1, ak je tam iba matica /skrutka/ , potrebuješ stahovák na kluku. 2, ak je na kluke imbus a okolo neho podložka z dvoma dierkamy , stahovák zrejme nepotrebuješ . Pri odkrúcaní srutky sa opiera táto vecička o podložku a začne vytláčať kluku . Tak sa dostaneš na osku . Tam je další problém potrebuješ klúč /prípravok/ na uvolnenie osky .Žial , podla toho čísla modelu neviem povedať o akú variantu ide . Priznávam , nechce sa mi to hladať na nete . V každom prípade potrebuješ dosť skúseností a náradia . Posúď sám či pôjdeš do servisu , nájdeš kamaráta čo má náradie a skúsenosti , alebo sa do toho pustíš na vastnú päsť .
19.08.2006 - 23:56:32
00
Shimano LP-28 je klasicky stvorhran, takze budes potrebovat stahovak na kluky. Postup je jednoduchy : Odsroubovat imbus / maticu z kluky, nasasit stahovak, zhodit kluky, vycistit, namazat a nakoniec poskladat. Je to vcelku jednoducha robota, takze odporucam skusit to sam ...
20.08.2006 - 21:16:42
00
keyboard_arrow_up