Viete niekto ako to funguje? Zaujima ma konkretne, ako dostat prachy z mojho SK uctu na PayPal ucet. Mam nieco podobne (PayPay) a tam sa da upkne v pohode urobit prevod na ucet a je to.

Chcel by som totiz nieco nakupit cez ebay, a ani za svet nevim ako. Pliiiiz, poradte ak viete. a cim skor tym lepsie.
19.08.2006 - 13:14:40
00
nooo ja som pouzival PayPal ked som bol v statoch a platil som na ebayi, lenze maam americku visu aj americky ucet, neviem ci ti PayPal vie stiahnut prachy aj zo slovenskej karty, hadam ano.

Ved sa tam normalne registruj, vyplni tie veci co od teba chcu a malo by to ist... alebo v com je vlastne problem ?
20.08.2006 - 15:25:50
00
no uz som na to prisiel, problem je v tom, ze si musim ist do banky vybavit minimalne eurocard/mastercard k svojmu uctu, ked uz rovno nie visu...
21.08.2006 - 02:04:37
00
visou nezaplatis ani len prasivu letenku...vybav si Mastercard a mas po problemoch...
21.08.2006 - 09:17:57
00
visou nezaplatis ani len prasivu letenku...vybav si Mastercard a mas po problemoch...


ale ale nesud podla jedneho zazitku...

ja som so svojou Visou platil na nete, na ebayi, na pumpaach, v hoteli, ba dokonca este aj v jednej pozicovni vodnych lyzi na Mauriciu, kde si typek iba prezehlil (zehlicka-je taky nastroj na offline platby) moju VISU a davaj jazdit...
21.08.2006 - 15:59:06
00
tak to by som rad vedel v ktorej banke ti tu VISU vydali...pretoze karty VISA Electron ktore nase mile slovenske banky vydavaju "zadarmo" k uctom su na "dve veci"...mozes nimi zaplatit v obchode, alebo si vybrat peniaze z bankomatu...nic viac,nic menej...
21.08.2006 - 16:08:47
00
Je zasadny rozdiel, ci mas vydanu Visu alebo Visu electronic. Visu vydava,pokial viem, kazda slovenska banka, avsak za inych podmienok ako klasicky karty Visa electronic (ktore su vydavane k beznym uctom). Casto su to kreditne karty - ako v mojom pripade. Ja som so svojou Visou platil bezproblemov na viacerych miestach a vo viacerych zahranicnych e-shopoch (napr. Amazon) a vzdy to bolo bez problemov.
21.08.2006 - 16:38:51
00
treba rozlisovat medzi kreditnou(VISA/EC/MC - embosovana(vystupuju jej ciselka)) a debetnou kartou(Visa Electron)
21.08.2006 - 19:34:59
00
Presne tak ako píše marecej.Moja VISA karta už bola x krát pretiahnutá v obchodoch za hranicami a všetko bez problémov.Ak si používal vonku VISA Elektron tak sa nečudujem že si si nevedel kúpiť ani čaj.Vonku ju môžeš použiť akurát tak na úpravu koksových lájn :D
21.08.2006 - 20:27:51
00
Viete niekto ako to funguje? Zaujima ma konkretne, ako dostat prachy z mojho SK uctu na PayPal ucet. Mam nieco podobne (PayPay) a tam sa da upkne v pohode urobit prevod na ucet a je to.

Chcel by som totiz nieco nakupit cez ebay, a ani za svet nevim ako. Pliiiiz, poradte ak viete. a cim skor tym lepsie.


PayPal účet si založíš tak, že vypíšeš povinné údaje, zadáš číslo MasterCard, prípadne inej embosovanej, dobu jej platnosti, a trojmiestne číslo, ktoré je v podpisovom prúžku. Karta sa overí tak, že ti strhnú 1,5 EUR z tvojho účtu a pošlú ti 4 miestne číslo, ktoré použiješ na aktváciu konta. Potom je dôležité aby tvoj účet bol Verified, pošlú ti pár mailov na konfirmáciu a máš to vybavené. Potom už len uhradíš transakciu na stránke PayPalu a je to. Celkovú čiastku sa dozvieš z výpisu podľa platného kurzového lístka. Jasné že si môžeš vybrať či chceš platiť v USD, EUR, GBP. Odporúčam samozrejme USD vzhľadom na najlepší kurz a klesajúci kurz. :D 8)
22.08.2006 - 14:00:45
00
Presne tak ako píše marecej.Moja VISA karta už bola x krát pretiahnutá v obchodoch za hranicami a všetko bez problémov.Ak si používal vonku VISA Elektron tak sa nečudujem že si si nevedel kúpiť ani čaj.Vonku ju môžeš použiť akurát tak na úpravu koksových lájn :D

ale aj Maestro karta je medzinárodná a neembosovaná a môžeš ňou platiť v zahraničí cez POS terminály. Ešte raz, najdôležitejšie je mať embosovanú kartu, inak si ani neťukneš. :cry:
22.08.2006 - 14:02:40
00
to mi je s "kreditkami" jasne...chcel som iba poukazat ze pokial ma clovek oblubenu "slovensku" :oops: VISU Electron...je mu na dve veci...
22.08.2006 - 14:12:38
00
zabudol si podotknut v obchodoch, na pumpach, dilanicnych platidlach, vybery z bankomatov, snad len v restauraciach a na trhoch tym nevies platit a to vsetko mimo SK. Je to snad malo :?: pri bezhotovostnych prevodoch je to bez poplatku a pri kurze devizy nakup, z bankomatu je tam 2% min podla banky
22.08.2006 - 14:26:26
00
treba rozlisovat medzi kreditnou(VISA/EC/MC - embosovana(vystupuju jej ciselka)) a debetnou kartou(Visa Electron)


Z uvedených je kreditná iba VISA. EC/MC sú debetné.
Podstatný rozdiel medzi kreditnou a debetnou je v tom, ako a kedy sa ti peniaze strhávajú z účtu a nie v jej vonkajšom vzhľade.
22.08.2006 - 15:10:52
00
No ja budem radsej posielat kes postou tak jak doteraz. Fakt nemam ani paru o com sa tu bavite :oops:
22.08.2006 - 17:02:05
00
keyboard_arrow_up