ja jazdím tieto brzdy asi 2 mesiace (hayes 9 hydry) a tiež by som potreboval poradiť. neviem ako sa o ne starať. dnes som sa bol previesť na biku a dosť huste pršalo a cely bike spolu s brzdami bol zasratý. a potom to prišlo ked som začal brzdiť prednou tak začala škrípať dosť hlasno. nieže by nebrzdila, brzdila super ale škrípala. prosím o radu. prípadne ako sa o tieto brzdy staráte., prípadne kde sa to dá dočítať


Thank you Mario, but your princess is in another castle.
03.08.2006 - 23:22:03
00
to s9per: bud rad ze nemas avidy.....tie ked su mokre tak piskaju ako dive...ale to je asi problem vsetkych kotucov....
04.08.2006 - 00:33:02
00
imino sp. >>> dík lebo som predtým mal fuck shimaná :( za pár šupou a tie tiež pískali ale to ani vtedy nebrzdili. nevyznám sa do hydra. už som sa bál že len ja mám problem s kotúčikmi
[color=red]
04.08.2006 - 08:29:34
00
Ked prší tak skoro všetky kotúče pískaju a to preto že dazdom a vodou z ciest sa to na kotúče dostane množstvo nečistot ako je piesok, prach a tak. To potom na tom kovovom kotúči píska a škriabe a čo ja viem čo!
04.08.2006 - 08:39:24
00
ktym Deore LX ja ich mam ale pokkial mas zhruba nad 60kg aj s bikeom (courcite mas) tak 160 rotor nestaci... ...a na sida pouzit kotuce? Preco nie ale ja by som to nerobil lebo pokial jazdis na Sid, mazho brat do terenu na ktory je stavany a ja tam ziaden Downhill ani FreeRide nevidim a tak podla mna nieje dovod kupovat kotuce, zbytocne to kazi komfort ktory tato vydla dava...
06.08.2006 - 10:52:07
00
uz viem,ze na sidku kotuce nie ale potom ake V-cka??
06.08.2006 - 11:13:02
00
uz viem,ze na sidku kotuce nie ale potom ake V-cka??


UZ TO SEM NEPIS! RIESI SA TO V INEJ TEME A NEMAM CHUT STALE MAZAT TVOJE DUPLICITNE PRISPEVKY!
06.08.2006 - 11:15:36
00
8) Čaute chlapi. Poraďte mi prosím. Potrebujem skrátiť hadice, :oops: sú príliž dlhé a zbytočne mi odierajú farbu na mojom rámiku.
Olivky som už kúpil, ale teraz riešim problém, že akú brzdovú kvapalinu do Hayesov leje origo výrobca :?: DOT3 alebo DOT5 :?: . Tieto dva druhy sa nesmú miešať dokopy. Čítal som to vo VELE.
Nechcem vymienať úplne celu brzdovku, ale pri odvzdušňovaní určite budem potrebovať nejaké to maličké množstvo. Brzdy nemajú ešte ani rok prevádzky a neboli od výroby rozoberané.

:? Dúfam, že to zvládnem odvzdušniť aj bez toho odvzdušňovacieho adaptéra na pačku. Čo myslíte, dá sa to ????

:idea: A ešte čo sa týka brzdových doštičiek, tak ktoré sú tie prave COOL STOPy alebo FAST STOPy. Všade v obchodoch tlačia BBB -čka, ale na tie nemám moc dobré spomienky ešte z mechanických bŕzd. Síce v pohode brzdili, ale ta životnosť bola úplne mizerná. Po 600 - 700 km boli preč..........
Zatiaľ jazdím origo HAYES platničky na 180 -kach HAYES kotúčoch a nemám s čím porovnať.
8) Moje HAYES HFX 9 brzdia zatiaľ k mojej spokojnosti, ešte ma nenechali v štychu, len to dá zabrať kým ich človek vyladí tak aby nešúchali o kotúč. Treba sa trošku pohrať adaptermi, úchytmi na ráme a ja som tiež použil podložky zabrúsené do uhla.
:wink: No teraz musím ešte vyriešiť tie zbytočne dlhé a tažké hadice.
04.06.2007 - 23:00:16
00
Napisem to sem znova :) Mozes pouzit DOT 3, DOT 4, DOT 5.1. Nemozes pouzit DOT 5.
Inac hadice sa daju skratit bez zavzdusnenia. Viem ze to znie nedoveryhodne, ale skratil som ich tak niekolko. Aj svoje. Treba mysliet na to, ze vzduch sa tlaci hore a vyuzit to. :lol:
04.06.2007 - 23:06:51
00
8) Prepáč, omyl - samozrejme že DOT5 tam nesmie. Je to aj v manuále. DOT3, DOT4, DOT5.1 sú navzájom miesiteľné ????
Keďže neviem, čo tam nalial výrobca.

Dík za odozvu Bikenur......

Napisem to sem znova :) Mozes pouzit DOT 3, DOT 4, DOT 5.1. Nemozes pouzit DOT 5.
Inac hadice sa daju skratit bez zavzdusnenia. Viem ze to znie nedoveryhodne, ale skratil som ich tak niekolko. Aj svoje. Treba mysliet na to, ze vzduch sa tlaci hore a vyuzit to. :lol:
04.06.2007 - 23:50:41
00
Na Hayesoch je napisane konkretne Dot 3 a 4- tie su ale vytvorene na inej baze ako Dot 5. Z Dot 5 by mohli naboptnat tesnenia, alebo by sa roztiahli hadice, alebo ja neviem co (neskusal som :) ). Potom prisla Dot 5.1 ako nahrada za Dot 5 a pouzitelna aj v starsich systemoch s Dot 3 a 4. Inac cim vyssie cislo, tym vyssi je bod varu.

PS. Niekedy sem hodim o tom naskenovany clanok. Mam to v nejakom casopise a velmi podrobne.
05.06.2007 - 14:37:43
00
http://www.zamilec.webpark.cz/avid-juicy-seven-odvzdusneni-zkraceni-hadicky.a1.html
04.08.2009 - 09:09:20
00
No problem. Treba pouzit dosky coolstop. A na packu treba pouzit lepidlo na zavity, lebo sa sama casto prestavuje. Takisto uchytenie prasata je trochu neprakticke, pouzil som tiez lepidlo na zavity na stykove plochy a je to ako privarene. Ako som ich pred rokom nastavil, tak su stale rovnako. A brzdia ako blaznive......
Obcas treba ocistit kotuc a dosky - kupil som v bikeshope taky odmastnovac......

inak asi tolko.....,
Ziadna velka udrzba....
04.08.2009 - 15:10:13
00
keyboard_arrow_up