DEMA HORAL ALTO MTB maratón + HORAL TOUR

12.08.2011 - 14.08.2011
9. kolo - Cyklomaratónska séria
5. kolo - Inter Mountain Series
8. kolo - Slovenský pohár XCM
MTB maratón
Etapové preteky
Svit (Slovensko)

Propozície, Foto, Reportáže
Zúčastnených bikerov (48)
alena zdravotackaalfiretoAndobikerandrej25bukobykiviCraObsftakopyskhajtmanicemanivliizojazijfabjniJožoŠjurajko1975killergKroko21krtko333kubaslazik22ltomajjermajki666Mamelamartinantoni13martinko76matotopemike007miropesPajoncekPipikovicPupokRamolamRaverrichardleRichi2909Robert1RoboKRoflexromanxRudy79simon97Tomino115Yourselfzihadlo 5zuzu3011
no ako ste dopadli ? pista lm ako si sa umiestnil ??
08.08.2009 - 20:47:14
00
Nikto nič nepíše? Tak ja len krátke info. Na trati dejzi bolo perfektne. Decká makali ako sa patrí. Do kopca rodičia používali kadejaké nedovolené prostriedky. Tlačenie rukou, vraj aj palicou a aj lanko s bajkerčaťom v závese som videl. A po zjazde ma príjemne dorazil malý ale kompletný bufet na nejakom ôsmom kilometri 17 km trate. Normálne jabĺčka, kexíky, malinovky. Perfekt. V cieli som nahmatal matta a hodnú chvíľu sme sedeli spoločne so saldi, drotárom, drotárom jr., vladikom, jfabom s polovičkou. Postupne došli krejzisti jezus, dudo, pershing, lakko, lagonda, muffin. Videl som aj
ja!no?-vu prilbu, tomaša14, fotiaceho dijcka. No proste vás tam bolo ako hadov. Ak som niekoho opomenul, ospravedlňujem sa. Všetci krochkali blahom. :mrgreen: Počasie fantázia, organizácia super.
08.08.2009 - 21:04:14
00
dnes som si to odtrpel, ale aj tak to bolo pekne...pocasie ako na objednavku, plno znamych, sutrov na trati pozehnane, len ta hudba v priestore startu a ciela by sa do buducna mohla zmenit...kricat na niekoho ked je pol metra odo mna sa mi moc nechce :)

inak organizator by sa mohol zamysliet nad poslednymi kilometrami v lesoparku...je to pekne spestrenie na zaver, osobne mi to nevadi, ale 90% ludi co som tam obiehal vyzeralo medzi infarktom ( vo vyjazdoch ) a otvorenou zlomeninou ( v zjazdoch )...a ked som odchadzal, videl som aj nepekny pad cca 100m pred cielom :(
08.08.2009 - 21:46:52
00
No, zajtra rano to bude pre mna tazky boj, ked bude treba nastupit na 3. etapu :mrgreen:
08.08.2009 - 21:54:26
00
moj prvy polmaraton, kedze do teraz som si oskusal iba kosicky a aj to kratku trat (27km :oops: ) a vlastne ani cyklistike ako takej sa nevenujem dlho, neake necele 3 roky a aj to az tento rok fakt mozem povedat ze sedim na biku skoro kazdu chvilu.
no nelutujem....lejzi trat bola perfektna, i ked asi zo 2 kopcce mi prisli nekonecne....a ten posledny zjazd nemal chybu kedze oblubujem strme, technicke, koreniste zjazdy :wink: ....takze o rok alebo o 2 tyzdne na kralovskom 8) ..inak ked tu bude mat niekto fotky upnite ich niekde a hodte tu link..diki moc :wink:
08.08.2009 - 22:20:55
00
Tak toto bol pre mna premierovy HORAL :wink: Vsetky tie popisy profily budili respekt ale ako sa hovori " Ziadne kasa sa neje, ked je presolena " :lol: Start podla ocakavania bol spurt prec do lesa. Nenechal som sa uniest :lol: ale ako to byva snazivcov co ma zmakli a vzapeti zosadli je vzdy neurekom :roll: Pomalicky som si nahodil svoje 140 pulzove tempo a len tak si dupkal. Parada. Obzerstvovacka vyslap zjazdik hore potom zasa dole celkom pekne kilometriky ubudali. Dokonca bol cas aj prehodit par slov so spolubojovnikmi na trati. Slniecko sem tam pofukol aj vetrik. POslednu obcerstvovacku som vynechal pretoze nieco som mal este vo vreckach, jontaku 3/4 flase tak som si povedal, ze to dojdem bez zastavky. Ten posledny vyslap mi isiel akosi sam od seba, ale v zjazde znova zavadzali ti pomlasi. Jeden ma slusne pustil pred seba ale druheho som obiehal mimo stopy a tam nastal prieser :( trafil som šuter a na prazdnej gume si jemne ustlal v trave :D Nasledovala vymena duse a fukoty dalej. Do ciela to boli uz iba 6 km, ale znova si osud zahral kocky. V posledno singliku sme partia asi 6 ks zle odbocili a zviezli sa az na betonku pred kamenolomom :cry: pre nami bol dalsi co takto nezmyselne minul odbocku a tak sme si to vydupkali naspet cca 2,4 km :roll: Dojazd do ciela uz bol v pohode. Na tom singli sa motalo dost bikerov ale predbiehat sa tam nedalo no co uz. V cieli ma na paske este nasr...l Vladika ked s huronskym krikom sa vytesoval ze dal som Drotara. Vladika je nie som tvoj super :lol: ja som senior :lol: Sak to je hamba ze si ma dostal len vdaka defektu a kilometrom naviac :lol:. V cieli sme si polezali so Saldi, Jfabom, Robkou a spol. Co si viac mozem zelat ? Jaj uz viem Welnes pobyt by bodol. Tak som ho vyhral v tombole :lol:
08.08.2009 - 22:49:43
00
take super podmienkyasi ešte neboli. trať polosucha až sucha, slniečko, teplota akurat. označena trať, parada
08.08.2009 - 22:59:34
00
no ako ste dopadli ? pista lm ako si sa umiestnil ??


Tak ja to zhrniem jednoducho, trat lejzi sa mi velmi pacila, nastastie som ani raz nepichol, akurat zaciatok mi nie moc vychadzal, kedze prvy kopec sa od polky asi tlacil, lebo vsetci zosadli a nebolo miesto pomedzi kluckovat:(, potom sa mi to uz v pohode celkom pacilo, na panskej holi som si okolo dvadsat bikerov predbehol, kopec sadol a odvtedy som siel asi po 50ty kilometer okolo tej 30-35 celkoveho poradia, niekde v poslednom kopci pred singlom ma chytili krce, tam ma dost borcov obehlo, a musim sa podakovat za cukor, ktory mi spoluzavodnik dal (ale nepamatam si cislo:( ale fakt dik :D ) , ten ma z toho dostal :)), no a zaverecny singel som z poslednych sil odtocil , a nakoniec to vydalo na 45. miesto. Super maraton, nemozem nic vytykat, bol to moj druhy a nabuduci rok idem zas :D
09.08.2009 - 07:33:03
00
Chcem sa podakovat 3 bikerom,ked som dostal defekt na 6 miestach pri zjazde na 3Okm a pocas lepenia som zistil ze mam len 4 zaplaty,ale to az potom ako som ich zalepil a nafukal a objavil dalsie diery,a zas odznova.Nuz co postupne som oslovil 1.bikera co pri mne pockal na syna a dal mi poslednu zaplatu.Dakujem za ochotu aj tak som zistil po zalepeni ze este jedna diera sa objavila.Potom dakujem druhemu bikerovi dal mi poslednu dusu,ale ked odisiel zistil som ze ma auto ventil,vtedy som od hnevu skoro dostal infarkt :evil: .Este ze bolo kusok zdravotaci.No a velka vdaka patri bikerovi co ma zachranil s tou spravnou dusou myslim,ze mal cislo 425.Aj cislo na mob som si opakoval ale niekde v stupani sa mi vytriaslo z hlavy :wink: nie som si isty,ked sa spozna nech da vediet na PM.Na oravu donesim.Strata bola hovadska,ale nepatri sa vzdavat.Tu svoju nahradnu som niekde stratil.Este raz dakujem
09.08.2009 - 08:07:00
00
Pripojim sa aj ja k hodnoteniu Horala 2009. Moj najkrajsi maraton a prvy, ktory som dokoncil bez krcov. Na trati bolo vsetko, co ma byt na kvalitnom maratone t.j. dlhe stupania, prudke stojky, technicke kameniste zjazdy,trocha asfaltu, travnate luky,singel na zaver a hlavne krasne vyhlady :shock: . Obcerstvovacky boli dobre zasobene,znacenie OK, pocasie paradne, povedal by som, ze bolo az velmi teplo. Na starte sme sa pekne zoradili, najprv pani zo "zapadu" Dudo, Lagoda, Jesus a za nimi "vychodnari" Muffin, JaNo, LL. Zo zaciatku sme sa drzali pokope, ale potom sa to uz delilo. Hlavne "touristi" uz mali Kralovku v nohach a dnes ich caka tiez riadny zahul. Prvych cca 15 km som isiel s LL a dal som na jeho rady ist podla tepov. Drzal som sa v rozpati 145-155. V prudkych vyslapoch max 165. Oplatilo sa. Maraton som dosiel bez krcov. Na trati od Lipt.Teplicky smerom k cielu, som sa povozil, ak sa nemylim, so STAXom (c. 119), ktory sprevadzal kamarata z ortezami na lavom lakti a kolene. Kriza ma postihla v stupani z Liptovskej Teplicky. Bolo vyzivne, dlhe, celkom prudke ale co ma "zabilo" s cerstvo vysypanym jemnym strkom. Na krajoch ostaval len cca 30 cm "singlik" bez strku, ale tam zase bolo vela volnych kamenov a stracal som balanc. Akonahle som vosiel na strk moj bike takmer zastal. Jednoducho pri mojej vahe som sa zabaral ako v Ozdine do blata. Predpokladam, ze na buduci rok v tomto useku bude " paradna asfaltka", lebo v singliku po krajoch, boli nabite drevene koliky, ktore urcuju sirku pre asfaltovaci stroj :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . No uvidime. Moje zamer dojst do ciela Krejzyho do 6 hod od startu som splnil s takmer 20 min predstihom. Na Horala som zobral aj svojho mladsieho syna Adama, ktory spolu s manzelkou absolvovali Dejzy a skoncili na 10 mieste. V cieli som si pokecal s Lagodom , Jesusom, Pisom, stretol Saldi, zoznamil som sa s Dankou. Vsetkym vdaka za peknu sobotu v Svite a na buduci rok, ak "dozijeme", stretneme sa znova.
P.S. "Pravy bikeri - Touristi" drzim vam palec, aby ste zvladli aj treti den Horal Tour.
09.08.2009 - 08:20:03
00
Horal bol super, az na to ze zas klasika - urval som retaz na 15.km, no nakoniec dobre tak, pretoze som sa aspon neprepalil, lebo som sa drzal v dohlade tej prvej skupinky, no sli prilis agresivne, takto som si uz potom vrzgal svojim tempom a slo sa krasne, najviac mi ucaroval pohlad na Kralovu holu aj z toho Panskeho kopca i z toho kopca predtym, proste nadhera. Paci sa mi, ze na tychto maratonoch si clovek moze legalne zajazdit tam, kde by inokedy jazdil nacierno i ked.. no proste dobre sa jazdi. V cieli som dosiel naraz so Stevkovou, ked ma v tom poslednom singlaci dobehla, tak som neveril vlastnym ociam, :shock: :shock: ze na dlhej ma dobieha baba z dlhej, nenadarmo je reprezentantka, ma kondicku a techniku ta het... Nebyt toho, ze zaverecnych 200m slo tym uzkym chodnickom kde nebola sanca obiehat, tak by ma i obehla negavaliersky som ju uz nepustil, :oops: sli sme TAKMER rovnako rychlo...
Celkovy dojem bol super, a dufam, ze moje cislo (94) v tombole vyhralo aspon nejaku drobnost..
P.S.: Tesim sa na fotky, bolo tam dost ludi s fotakmi
09.08.2009 - 14:34:29
00
Po dvoch rokoch vyšlo na Svitom slnko, hurááá :lol: a tak som moho prejsť svoj jubilejný, piaty Horal - vždy len Lejzi :oops:
Tešil som sa ako malý chlapec a ako sa mi to občas stáva, nedopadol som až tak dobre. Trochu som sa zbytočne vyšťavil v úseku z Lopušnej nad Šuňavu, kde som sa snažil výjsť v sedle ti prudké výjazdy. Asi to bolo zbytočné... Chvíľu mi trvalo, kým som to potom rozdýchal, v stúpaní za Vikartovcami som sa už ale zase usmieval a tešil sa.
Po občertvovačke v Tepličke ma nepríjemne prekvapilo, kadiaľ vedie trať - prudké stúpania cez rúbaniská sa mi nepáčili, hrozne nerád tlačím a tu som skrátka musel, síl navyše už nebolo.
V nasledujúcom zjazde mi kameň (asi) trafil zospodu stred a zlomil plastové vodítko laniek prešmýkača a prehadzovačky :shock: V prvom momente ma oblial studený pot, už som sa videl, ako tlačím bike až do Svitu. Potom som to provizórne zahákol a na jednom prevode sa dokotúľal až do Šuňavy. Tu chcem veľmi pekne poďakovať posádke občerstvovačky, ktorá mi pomohla so spojazdnením biku (zlaté zip pásky) do tej miery, že som opäť moho radiť - síce to šlo ťažko a nepresne, ale šlo.
Táto nehoda (či náhoda) ma dosť rozladila, zvyšok trate som si už nevychutnal. Tešil som sa na singlíky na záver, ale úprimne, už som chcel byť v cieli a mať pokoj.

Organizátorom skladám poklonu, podľa mňa bezchybný priebeh maratónu.
Osobne sa mi viac páčila trať, ktorú som naposledy absolvoval v roku 2006 (mám radšej dlhšie, tiahle stúpania, ako strmé a kratšie kopčeky), ale chápem obmedzenia, ktoré spôsobili vlastníci lesov a pozemkov.
09.08.2009 - 14:37:49
00
Takze vidim ze pocasie vyslo nade ocakavania, smola mal som sa prinutit ist, ale 700km na otocku sa mi nechcelo. Ocakavam foto reporty nech si mozem nadavat. :D
09.08.2009 - 14:45:07
00
Dnesny posledny den Horal Tour som si uzil ako divak. Vystrelom odstartovali ucastnici na 8 kolovy korenovy trail. Dali sme s Vladikom za nimi prve kolo a potom uz len s uctou sledovali na vrchole pri casomiere o co vlastne ide. Skutocne pekna nahanacka :wink: Povzbudili sme vsetkych bez vinimky :wink: Po dojazde fungovala v cieli neskutocna pohoda. Bikery sa povalovali v trave dojedali to co sa zvysilo na obcerstvovackach :wink: na zaver gulasik a pivko. Nedelna bike pohoda :wink:

Prílohy:

lagonda.JPG
lagonda.JPG 173.08 KiB thumb_up0thumb_down

danica.JPG
danica.JPG 200.93 KiB thumb_up0thumb_down

Dudo.JPG
Dudo.JPG 187.8 KiB thumb_up0thumb_down

09.08.2009 - 16:12:07
00
naaadherny maraton, super trat, super ogranizacia...a konecne perfektne pocasie :))) aj ked samotny sportovy vykon mi nevysiel podla mojich predstav a po 2. obcerstvovacke som si vyzral asi najhorsich 45 min tohto roku na bajku...tak nakoniec som to nejak do toho ciela datiahol i ked pravdu povediac najlepsie sa mi slo od 50 km az po moment ked som urval kluku (odobcka z poslednej asfaltky do predposledneho kopca) :) ale musim povedat ze tak sa mi pacilo ze mi to vadilo asi 5 minut a potom uz mi to bolo jedno :) a bola to celko sranda...davat tie zjazdy cez korene na jednej kluke ktora navyse vypadava z osky :)
uz sa tesim o rok na tu naaadheru opat :)
09.08.2009 - 16:13:24
00
keyboard_arrow_up