DEMA HORAL ALTO MTB maratón + HORAL TOUR

12.08.2011 - 14.08.2011
9. kolo - Cyklomaratónska séria
5. kolo - Inter Mountain Series
8. kolo - Slovenský pohár XCM
MTB maratón
Etapové preteky
Svit (Slovensko)

Propozície, Foto, Reportáže
Zúčastnených bikerov (48)
alena zdravotackaalfiretoAndobikerandrej25bukobykiviCraObsftakopyskhajtmanicemanivliizojazijfabjniJožoŠjurajko1975killergKroko21krtko333kubaslazik22ltomajjermajki666Mamelamartinantoni13martinko76matotopemike007miropesPajoncekPipikovicPupokRamolamRaverrichardleRichi2909Robert1RoboKRoflexromanxRudy79simon97Tomino115Yourselfzihadlo 5zuzu3011
si ho mal rýchlo poslať slušne do p... keď bol taký slušný


Naposledy upravil rasto dňa 09.08.2009 - 22:38:15, celkovo upravené 1 krát.

09.08.2009 - 22:32:26
00
Coze si sa neprihlasil na XC treti den ? ... dalo sa to prejst 8x :D :D :D ... akurat mne uz z noh vypadaval laktat baleny v celofane :shock:


na tour by som si asi netrufol :lol: a kolko vlastne meral ten okruh? :wink:
09.08.2009 - 22:34:59
00
Pripojim sa k hodnoteniu .. Horal znovu po 3 rokoch a znovu pekne pocasicko :)

Vdaka za znovuprejdenie si trasy Puste Pole-Kralova Hola s vytvarnou vlozkou v Telgarte. Hodne vela spomienok ... aj na Aviu :oops: ... peknucky chutnucky maratonik v sobotu (ach .. to boli casy, ked boli oba dva dni v jednom baleni) .. sice na moju slabu trenovanost vela kratkych a strmych kopcov , ale sak tak to ma byt, co som ziletkar ? :D .. buduci rok asi sa bude ale asi pekne chrtit na Pansku Holu :shock: (viz ta sotolina).

Ten treti den bola nadhera .. kto nesiel a vzdal moze lutovat. Uzasna trat .. rychla, korenista :) .. a dostatocne moznosti aj na predbiehanie, vyborne vyrieseny najazd v prvom kole. Prvykrat v zivote som siel XC a vdaka bohu , ze mi Karol dal dve kola, lebo by som tam zdochol, ist to 7x. Nez som dokazal registrovat, kde asi je obcerstvovacka, bol som akurat v druhom kole. V stvrtom kole ma dostihla myslienka, ze co takto dat si gel ? Ledva som stihal bcas nieco vypit :lol: ... a to som po 5tom kolecku zastal, lebo ma oklamali, kolo predtym, ze uz bude koniec :lol:

Inak som ale zabludil na par metroch v zjazde do Telgarda uplne na konci ... asi som bol tak vyklepany, ze som nevidel, ale je fakt, ze jedna faborka bola mimo trat .. neviem, ci nejaky dobrak ju prehodil .. nevadi, ale vadi pruzinu zo štipca , co niekto nechal na zemi :D .. uff .. taky defekt som este nemal :shock:

Mam malu vyhradu k obcerstvovackam v sobotu .. vela bananom a ziaden pomaranc :( .. a taktiez chlieb ziaden (az na jednu vynimku) .. skoda .. hodil by sa, najvacsia pochutka totiz bola chlieb s masťou a cibuľou v Šuňave :)

Obdivujem inak toho Horala .. co po 10-ty krat dal Krejzi .. uff, vzhladom na niektore rocniky. A taktiez pani, ktora v Tour skoncila tretia, klobuk dolu. V sobotu som jej ledva usiel na Krejzi a XC len o chlp.

V nedelu po XC pod vplyvom dojmov nadhodil Tomas Hauser, ze chyba 4 etapa .. zjazd :lol: .. co takto zjazd z Kralovej po modrej (?) .. hehe , myslim, ze by to bolo strasne funny, drzat sa za sedlom po nedelnajsom XC a nebodaj este brzdit

Btw, kedy bude Krejzi 200km 8) ?
09.08.2009 - 22:44:53
00
na tour by som si asi netrufol :lol: a kolko vlastne meral ten okruh? :wink:


Prvy mal cca 4.5km, zbytok cca 3.9km,akuratze podla propozicii mal mat okruh 220 prevysenie, ale mal asi okolo 140, mozno 150m ... no, nastastie :) .. Ale aj podla casu sa to dalo cakat, ze to bude znacne menej. Vsetko to slo dupat na strednej (s mojou vykonnostou - to jest nevykonna) .. okrem jedneho stupania, kde som nevladal, som tusim cele druhe alebo tretie kolo siel vsade na strednej.
09.08.2009 - 22:48:31
00
v tych zjazdoch uz len trpol, aby som niekomu zase nezavadzal, kedze okamzite uvolnit stopu na niektorych usekoch nebolo pre mna az tak trivialne


k tomuto sa vyjadrim aj ja :)

v ziadnom pripade nie som nejaky extrasupertutticool biker, umiestnujem sa priemerne tak v strede vysledkovej listiny.
obcas sa mi stane, ze v singloch niekoho dobehnem, no v ziadnom pripade v takej situacii od nikoho nevyzadujem prednost. nie som idiot a vidim, ze tu sa proste nema clovek kam uhnut, tak si pockam na najblizsiu moznu prilezitost, ked bude trat sirsia a hotovo. ten predo mnou uz istotne o mne vie podla fucania, prehadzovania prevodov a podobne, ze tam som a este sa mi nestalo, ze by ma niekto nepustil. rovnako sa spravam aj ja, ked ma niekto dobehne a zaregistrujem ho, viem, ze je urcite rychlejsi a pri prvej prilezitosti nemam problem ist lepsiemu z cesty (niekedy je vsak problem, zaregistrovat drica, ktory sa pri mne zjavi, ani neviem, ako a kedy :) ).
single su fajn, ten adrenalin zjazdiku pomedzi stromceky je proste super....
... avsak s jedinym negativom - nemal by byt doslova v poslednych kilometroch, ked sa kazdy snazi z poslednych sil, vybojovat si co najviac sekund dopredu. viem, ze na to "bolo dost casu" cely den, ale isty sportovy a sutazivy duch sa nachadza v kazdom z nas, a ked vidim, ze som proste rychlejsi a niekoho dobehnem a mozem za normalnej situacie predbehnut a prespurtovat povedzme aj v cieli, preco nie, spurty k cyklistike predsa patria, ze? singletracky v zavere vsak tomuto z velkej casti brania, stalo sa mi to uz dva krat, ze som v singli niekoho dobehol a uz som proste nemal ako sa dostat pred neho, kedze po single-zjazde bolo uz len par metrov do ciela (zvolen a teraz horal). vo zvolene som sa dostal k trojclennej skupinke, v ktorej som dokazal v zavere prespurtovat dvoch, teraz som mal taktiez stastie, ked chalan, iduci predo mnou o mne vedel a pustil ma pred seba, aj ked nemusel, za co mu srdecne dakujem ;)
caro singletrackov v ziadnom pripade nezahadzujem, ale organizatori by proste mali pouvazovat nad ich umiestnenim v ramci trate. nevhodne su urcite na zaciatok a na koniec samotneho maratonu. tot moj nazor...
celkovy dojem z horala to vsak nekazi vobec, bol som prvykrat a urcite pojdem znova :wink:
vyhlady krasne, trat narocna, ale primerane narocna... strasne som sa jej podla profilu bal, ale napokon sa dala zvladnut dobre ;)
vdaka organizatorom a ostatnym bikerom...
uvidime sa na orave ;)
09.08.2009 - 23:00:26
00
tak aj ja prihodim par slov...konecne som doma v klude..
..
pre mna to vyzeralo uz dost blede vo stvrtok ked vsetci co mali ist odriekli,ale nastastie sa nasiel predsalen jeden spolujazdec s apetitom snad az na bednu (minimalne vsak na bednu v cmserii sa skriabe-sak nech mu to vyjde :wink: )...takze po vselijakych peripetiach s mojim "novoposkladanym" epicom a janovou pracou, sme nakoniec ca.o 20.45 vyrazili s tn do svitu. cesta ubehla celkom rychlo vdaka pokrocilej hodine.....o pol12 sme uz parkovali na plavarni a zachvilu bol aj stan postaveny a jano uz aj chrnel :) ..ja som si vychutnaval paradnu nocnu atmosku z vyhladom na tatry v svite mesiaca :? ...zato rano sa nam nechcelo vobec vstavat..budiky nastavene na 6:45 putovali ...a to potom sposobilo celu radu stresu...a tym to pre mna zacalo a vlieklo sa somnou cely den...na start som akurat dobehol ca.2 minuty pred vystrelom,ale stihol som predtym /nastastie/ naplnit camel v nutrendackom stanku..-dik za rychlofku..super servis! :wink: ...zaradil som sa do 2 polovice startoveho pola,ktore bolo riadne dlhe...a dopredu som sa az dokonca uz nepredral-ako byva u mna zvykom :roll: :( ..nastart som dosiel s rozbusenym srdcom, startoval som a hned som bol zadychcany ako na 70tom km...no koniec hned nazaciatku :shock: ...sice som sa trochu prebral na prvych kilometroch po tej asfaltke a jemnych vyslapoch takze som si vlastne uzil naplno cast niekde medzi 5-20 kilometrom...ale potom mojmu "mozgu" na epicovi nejak hrablo a namiesto aby na jemne tiahlom jemne sutrikovom vyslape stvrdol on zmäkol ( :lol: ) ..a ja som slapal ako o dusu a mal som pocit, ze stojim...povrchy a stupanie ,ktore bezne slapem na strede-2:6..som tahal na 2:2,az 1:3.. :cry: ...konec...uplna kriza na mna dolahla niekde na 26km..a neopustila ma az do ciela... jedine co som si vychutnaval boli neskutocne vyhlady na tatry a kralovu holu a vobec cele to okolie..to bolo uzasne! prekrasne pocasie, chvilami az moooc teplo (inak som riadne spaleny :mrgreen: )..super atmosfera, vsetko idealne, len kombinacia mojej kondicky (ktora sa tiez urcite podpisala pod vykon-od duny som najazdil pod 200km :( ) a novozostrojeneho nenastaveneho epica bolo totalne demotivujuca! :shock: ... o trosicku lepsie sa mi islo ked mi kamos Laco,ktory bol povodne na peknom umiestneni(9..nemozem nespomenut :wink: ),ale pred teplickou dostal uz svoj 2 defekt(spolu ich mal 3 + roztrhnutu retaz,a aj tak mi nalozil 10 minut :roll: :? ) nastavil tvrdsi odtrh tlmica takze uz som aspon nemal pocit,ze sa tam prevazam po tazkych stupaniach na nejakej AMhupacke (totalne ma to likvidovalo)..uf tazky to prechod z ht na fula..hlavne ked som nemal cas poskusat,zvyknut si a nastavit..hm :( .
..takze moj pocit bol velmi prifarbeny mojim utrpenim na vyslapoch, ktore aspon akotak kompenzovali tie uzasne zjazdy..a koreniste aj kameniste,skratka technicke vyslapy -tam bol aj zle nastaveny epic epicom! :wink: ..takze to co uz väcsina spomenula ako utrpenie-t.j. posledny singel=posl.kilometre-to som si ja uzil snad uplne najviac 8) ..len skoda ze az na konci...
cely cas som si kladol otazku co bolo horsie-ci krejzy za sialeneho dazda v sialenych formach blata-ale s dobrou kondickou a pocitom z bajku(teda pokial brzdy aspon akotak fungovali-onehda :lol: ), alebo za prekrasneho pocasia bez kondicky a na "neznamom stroji"...odpoved doteraz nepoznam! :lol: ...jedno viem po prechode cielovou rovinkou som dost rychlo zabudol na to ake zle to bolo...hned som bol v spolocnosti priatelov a v dobrej atmoske som si vychutnaval oddych...danka,tomas a danka,drotar,a potom aj dury,dudo, jasne aj ja?no! a stax..s ktorymi som stravil posledne vyslapy a kopec dalsich :? ...
...neskor som si uz myslel,ze tam zostanem sam navecer, kedze jano sktorym som prisiel isiel domov,a foristi sa pomali porozchadzali na ubykacie, ale nastastie zostal dury ktory,mal vlastne rovnaku situaciu ako ja-nijaky plan na vecer..takze sme spraskli pri prijemnom pokeci zopar pivec a potom isli spokojne spat! :) ... povodne som chcel ist nedelu vyslapnut solo na kralovku,alebo pesi na krivan,ale rano po dlhom a kvalitnom spanku sa mi nikde nechcelo :oops: ..a aj plan ist skoro domov-nastastie stroskotal...nastastie preto, lebo som sa vybral do priestorov startu nieco zjest na ranajky,ale s puheho kratkeho pozastavenia sa s dudom sa to rozvinulo az na pokec so vsetkymi startujucimi na xc a ich povzbudzovacmi-jano,drotar &co. :wink: a nakoniec som zostal aj na start, pozrel si bleskovy prelet "mr.hartla"-total respect :wink: !..prvym kolom,ktore bolo najdlhsie za pre mna neuveritelnych 14 minut-z usmevom na tvari,ktory nestratil az do konca kedy nadelil ostatnym minimalne jedno kolo! ...na prejazd cielovou paskou som akurat stihol dobehnut s parkoviska kde som zaparkoval po bleskurychlom zbaleni stanu a prejazde z plavarne na centralparkplatz :) ..potom uz prichadzali vsetci do ciela kde na lucke panovala paradna atmosfera po uspesnom absolvovani tour pre touristov a pre nas ostatnych len tak pri pokeci na slniecku :? .. ranajky (pre mna kedze som sa dovtedy stale "nestihol" najest) nam doniesli priamo pod nos..chutne zemle,HORALky,banany...skratka paradny zaver!...
cesta domov mi ubehla prijemne rychlo,aj ked uz sa pomali zacali tvorit dovolenkove,povikendove kolony...
zasa som sa tu riadne vykecal..vsak aj na to je forum.. :mrgreen:
na zaver by som chcel podakovat organizatorom za super vsetko..-nebol by bodik kde by som ja nasiel chybu-moj osobny nazor! :wink: ..vsetko super oznacene,prekrasna trat oramovana super pocasim, kulisami tatier a super ludmi!...praca ktoru som musel zmaknut sam na sebe bola o to tazsia :oops: ..zazitok v spomienkach napriek tomu zostava velmi prijemny! :) ..
dufam,ze tour bude mat pokracovanie..o rok si to zariadim inak,aby som sa mohol aj ja zucastnit tohto jedinecneho zazitku na slovensku!...
krasne bolo..o rok sa dufam znova a este pocetnejsie stretneme a zazijeme co bude k zazitku! :wink:
09.08.2009 - 23:18:40
00
Ivan a cely organizacny team - vdaka za skvelu akciu. o rok uz snad aj na tretom dni horal tour :oops:
09.08.2009 - 23:29:52
00
jammin: Ciernu duralovu skrutku z FSA kluk som doniesol do priestoru startu/ciela a aj to vyhlasovali cez mikrofon. Ak si si ju nevyzdvihol, ozvi sa organizatorom, mozno este mas sancu.

K Horal Tour: Jednoznacne vrchol tohtorocnej SK maratonskej sezony. Dokonale pocasie, dobre zasobene obcerstvovacky vratane dojazdovych bufetov po kazdej etape a skutocne bezchybne znacenie. Ani raz za tri dni som nemusel rozmyslat kadial mam ist, takze mi nejde do hlavy, ako mohli poniektori zaverecny singel netrafit. A co sa tyka trati, tak XC okruh v treti den bol z mojho pohladu to najkrajsie co som v poslednej dobe siel, takto som si bajk tento rok snad este neuzil. Kto nestartoval, moze len lutovat. Celkovo vzate, bajker si nemoze priat viac.

P. S. Klobuk dole pred babami z kategorie hobby startujucimi na Tour - vsetky dokoncili 3 etapy.
P. S. 2 Ako som dufal, skoncil som v prvej stovke. :P
P. S. 3 Pozdravujem vsetkych znamych co som stretol. Vypisovat to tu nema vyznam, vsak oni vedia. :)
10.08.2009 - 07:39:50
00
Jezus: dakujem velmi pekne za info aj za prinesenie...ja som ju nenasiel ako som ju stratil...a to ze to vyhlasovali som bohuzial nepocul...ale skusim napisat...este raz dik :)
10.08.2009 - 08:30:25
00
Zdravim všetkých! Neviem či je nutné ešte pisať linky, ale ked čitam forum asi este všetci nepoznáte bikerom známu linku:
http://www.cyklo.sao-tatry.sk ... 8)
uz v nedelu doobeda cez 1000 fotiek z horalu...
a samozrejme online štartovky, priebezné aj oficiálne výsledky...
linka na Horal TOUR - celkove vyhodnotenie je taktiež v menu výsledky, kde sú aj linky na jednotlivé etapy (zoznam v hornej časti v celkovom bodovaní).
10.08.2009 - 08:51:40
00
Par foto teraz, dalsie pridam, len co ku mne dorazia.

Prílohy:

Komentár súboru: Este par sekund a startujeme
P1040636.JPG
P1040636.JPG 156.4 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Nesmej, ides...
P1040642.JPG
P1040642.JPG 111.89 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Urobte mi miesto
P1040643.JPG
P1040643.JPG 111.93 KiB thumb_up0thumb_down

10.08.2009 - 09:18:29
00
Krejzi, krejzi, krejzi :!: 8) :twisted: :D

organizacia super! trat super! tie dva kopce na Krejzi - PEKLO !!!
vsetko sa krasne dalo vyjst v sedle, dokonca aj zijst (pre nas drevarov). az na ten singel na konci - tu som v zjazde myslela, ze sa niekde original vysypem. smerom hore to kupodivu slo aj cez odpalene a zakyslene nohy, ale dole som uz nedokazala ani zatocit do zakrutiek, proste som sla radsej rovno cez les..... tocila sa mi hlava a koordinacia bola na absolutnej nule, tepy na maxime od unavy a strachu, dych rychlosti skrecka v koliesku..... peklicko :shock: .
.
brutalne sa vytesujem zo zelenej gumicky cez ruku :oops:
dakujem
10.08.2009 - 10:08:13
00
haha....tu zelenu gumicku mam aj ja :) nevratil som ju, alebo mi ju nezobrali alebo proste neviem ale az v aute cestou domov pozeram...ze jeje a pamiatka je na svete :mrgreen:
10.08.2009 - 10:21:06
00
Tie dva kopce na krejzi su pre mna jednymi z najemotivnejsich zazitkov. Siroko-daleko predo mou ani za mnou nikto, slnko pieklo, horuco ako v pekle, koniec v nedohladne, vacsinou som pozeral iba tak 1m pred koleso, aby som nemal na ociach to co je este predo mnou a v duchu som si pospevoval "ide tava saharou...", az mi prislo luto, ked som dorazil na vrchol :D
10.08.2009 - 10:27:57
00
tiez som sa pozerala pol metra pred koleso. mna dost nabudzovalo ked som v sedle predbiehala tlaciacich ludi. nejak ma to vzdy dusevne vzpruzilo. hlavne tie prudke stojky v druhom kopci - to bolo original na palicu :?
10.08.2009 - 10:38:41
00
keyboard_arrow_up