Rád by som sa dozvedel ako ste sa dostali k cyklistike a k súťaženiu....či vás k tomu niekto priviedol alebo ste samy zacali...


Naposledy upravil Peter Tichý dňa 10.08.2009 - 19:40:23, celkovo upravené 1 krát.

10.08.2009 - 19:16:31
00
samy sme začali keď nám prestali rásť prsia
10.08.2009 - 19:20:11
00
hehe by mě zajímalo kolik je tu profesionálních cyklistů :shock:
10.08.2009 - 19:25:32
00
ja som profesionalna cyklistka
10.08.2009 - 19:28:38
00
no s pánom bohom :mrgreen:
10.08.2009 - 19:31:59
00
Aká téma,také odpovede:D
10.08.2009 - 19:32:40
00
samy sme si to spôsobili dámy!
10.08.2009 - 19:33:53
00
:mrgreen:
10.08.2009 - 19:34:30
00
Kolega Peter Tichý to myslel dobre, však :wink:
Len tam nemal napísať "profesionálnej"...
10.08.2009 - 19:37:26
00
a nemal oslovit len zeny
10.08.2009 - 19:40:33
00
Rád by som sa dozvedel ako ste sa dostali k cyklistike a k súťaženiu....či vás k tomu niekto priviedol alebo ste samy zacali...



Ale Ty nie si asi Peter Tichý - maratónec???
A ešte poznám jedného Peťa Tichého v Žiline.
10.08.2009 - 20:04:41
00
No...slovo "profesionálnej" už asi editoval, takže poďme k tomu, na čo sa pýtal. :oops:

Prvý raz som súťažila asi v trinástich. Bola to školská súťaž, kto na svojom bicykli dokáže prejsť malé ihrisko najpomalšie, bez toho, aby stúpil nohou na zem. Hehe, skončila som druhá. :wink: Na skladačke Universal.

Prvý stroj s prehadzovačkou (trochu retro, KTM Formula) som si kúpila v 2005tom. Celé moje ambície sa točili okolo výletov s drahým, ale retro prestávalo stačiť. Tak sa spáchal horský HT, ktorý si srnka podľa všetkých úžasných predstáv o horskom bicykli ovešala taštičkami, brašňami a iným závažím (hus :evil: ). Potom sa z výletov stalo vyčkávanie srnky za každým rohom, lebo bajk s milión taštičkami sa zmenil na ťažké hovädo, z ktorého srnka poväčšinou škaredo spadla na hubu... :evil: Potom som si samozrejme začala liezť na nervy - a vtedy je najlepšie si ustúpiť. Nasledovala okolím nepochopiteľná kúpa žiletky a "rozlúčka" s horskou cyklistikou v podobe prvého maratónu (Dubničák 2007). A to bol teda zlom! Tá atmosféra na maratóne spôsobila, že srnka sa aspoň na tých pár hodín zmenila na nadšeného bajkera a užila si svoj prvý maratón do morku kostí. HT potom zmenil majiteľa a mne zostala žiletka...a v hlave Dubničák, tá atmosféra...a akési nepochopiteľné prázdno. Tak veľké, že po dvoch rokoch som to doma "vybalila". Nasledoval pochopiteľne šok, lebo keď sa porovná váha žiletky a váha toho, čo som chcela kúpiť...ale niečo mi vravelo, že buď pôjdem do toho, tak, ako to cítim, alebo vešiam celú cyklistiku na pomyslený klinec.
Od kúpy druhého horáku mi v šerdci kvitnú veeeeľké kvety - mám pocit, že som sa našla. A znova skúšam súťaže, najväčšou ambíciou je toho času ABSOLVOVAŤ, ale aj toto ma robí šťastnou. :oops: A uvidíme, čo to prinesie ďalej. Druhý horák bola láska na prvý pohľad, sme s tým bajkom ako jedno telo a v živote mi na žiadnom bicykli nebolo tak dobre. Nie, nechodí sám. Treba sa - ako na každom - bolestne a ťažko drieť, ale ten pocit, keď stojím na štarte v pelotóne, stojí za všetku tú drinu a bolesť. :oops:

PS:stále je reč "len" o hobby-pretekoch.
11.08.2009 - 08:22:26
00
na lyziach som si zlomil nohu, z poistky kupil prvy MTB, a chytilo ma to... a stale drzi...
profesionalne nejazdim, a ani na tom nemam...
11.08.2009 - 08:38:56
00
No ja som bikoval tak trošku už dávnešie, ale to len tak na starej Meridke som sa vozil a keď som dal 15 km tak som si myslel, že som frajer :lol:
Minulý rok som sa začal zaujímať o MTB dosť intenzívne a keďže boli nejaké prašuldy tak si kúpil môjho terajšieho tátoša + výstroj a teraz driem a nič iné ako cyklistiku už nechcem robiť. No ešte ten beh trošku - som totiž z bežecko/lyžiarskej rodiny, čiže aj ten beh do toho.
Ešte som nebol tento rok na maratóne, nejak som sa necítil na to a pravdupovediac som ani nemal sa ako niekde dostať keďže auto nemám a ani nikoho známeho s kým by som bikoval/trénoval (som biker samotár - aj keď strýko tiež bikuje, alenechcem sa vtierať a aj tak by som s jeho partiou asi nevládal, ešte tak dobre na tom nie som), ale nabudúci rok bezpodmienečne aspoň zo 5 maratónov resp. polmaratónov. A chcem ešte začať aj zase behať a na budúci rok spraviť nejaký duatlon. Tearaz ideme s otcom na horský duatlon do Žiarskej doliny, ja na biku a oco beh..

Takže dúfam, že ma láska k bajku neopustí a raz si kúpim môjho favorita Santa Cruz Blur LT :mrgreen:
Zatiaľ je moja láska Gary Fisher, ktorý mi spríjemňuje chvíle a jezda s ním je super - Genesis geometria mi veľmi sedí...

Túto tému by som, ale prehodil do "o hocičom" alebo pieskoviska...
11.08.2009 - 09:09:10
00
:shock:
ako??? zaujimavo...rozisla sa so mnou frajerka po 3 rokoch....potreboval som nahradu...vela kamaratov bajkovalo...ja som sedel na bajku ked som mal asi 8 ...jeden ma vsak presvedcill...vybral mi bajk...ja som ho zaplatil...bolo to dva roky dozadu v july (Kona Kula)...a odvtedy...odvtedy je vsetko inac ako bolo dovtedy :)
kedze som sa potreboval pozbierat z vyssie uvedeneho tak som bajkoval kazdy den...od rana do vecera (boli prazdniny a pracu som na toto leto vymazal)...nic som o bajkoch nevedel...sam som sa tulal po karpatoch...nevedel som ako sa jazdi...co treba robit,ako nastavit...ani to ze retaz treba mazat (rok som to nerobil :) kamarati sice bajkovali ale asi tak raz za tyzden...za to ja som na nom sedel kazdy den...leto skoncilo a bajk som odlozil...ale bol som uz jasne chyteny a v novembri som sa uz tesil na marec :)
na jar som opat zacal jazdit :) prihlasil som sa na svoj prvy maraton (Svatojursky 08) a vyzral si novacikovsku dan do dna...asi na 20 km som bol uplne mimo,v krcoch, prevod 1:1 na rovine ale dokoncil som i ked najlepsia baba mi tusim dala 45 min :)
a tak som zacal chodit po maratonoch...brezno, salz, sela, horal, dubnicak atd atd...uplne ma to pohltilo...skolu vystriedala praca...viac penazi a menej casu...ale ten cas sa predsa len nasiel...cez sezonu som spoznal blazna ktory bol (a je) rovnako postihnuty a odvtedy sa s nim stretavam castejsie ako s rodinou :) na jesen som si obstaral novu, lahsiu, krajsiu a lepsiu frajerku presne podla mojich predstav (Merida pimped by Libike)...cez leto este prislo dolezite zoznamenie s Libikem...a od tej doby je moja zavislost nevyliecitelna :)
zivot sa toci okolo bajku, maratonov, sportu, prirody, zabavy, bajkerov...padov, nervov nad technikou, zaspavanim za volantom po maratonoch, dazda, blata, snehu (Salz09:)...atd...spoznal som kopec super ludi...a nemienim sa toho vzdat...NIKDY :) a vzdy ked stretnem svoju ex tak sa jej najviac podakujem za to co pre mna spravila :mrgreen:
11.08.2009 - 11:48:02
00
keyboard_arrow_up