pocujte toto nikam nevedie. ma tu niekto odskusany cross popripade trek?

myslim ze bol v lese alebo betonovych platniach(aj take su "cesty")?

ja som mal pozicany slusny horsky scott a aj s kamosmi-manikmi sme sa pustili dole vyschnutym korytom potoka v lese a bolo mi houby platne ze mam horsky -plast aj raf na zadnom kolese som odj...bal aj tak...(trafil som skalu a vytr..kal som sa aky som bol dlhy a siroky)

je mi jasne ze extremne kusy sa na trekoch robit nedaju ale nech mi tu nikto netvrdi ze ked pojdem trochu agresivnejsie na obrubnik tak budem mat hned osmicku. tam su predsa dvojite rafy aj na tych trekoch a tie musia nieco vydrzat.

ja beriem MTB ako cisto na brutal jazdu ako som uz spomenul ale ked chcem behat po meste a obcas zabludim do lesa tak trek musi stacit..

az teraz som si uvedomil ze doteraz som nespomenul dost podstatny fakt-vaha*v mojom pripad 104 kg...

ten anselmo ram je konstruovany na maximum 150 kil cize vyhovuje v poho.

nejaky super MTB kupovat ked 80 percent casu stravim na ceste mi pripada ako kupit si JEEP 4x4 a saskovat s nim po meste...


fakt nech sem niekto hodi model trek/cross co by vybavou aj cenou tromfol ten Marin san anselmo a idem hned do obchodu.
11.08.2009 - 22:05:19
00
Mám - minulý rok na Stupavskom maratóne - krosové kolo s pevnou vidlou a cyklokrosovými galuskami... Išiel som tak rýchlo, že ma fotograf nestihol zaostriť!
Má 10 rokov, duralový rám, oceľová vidla, ohádzaný Aliviom, brzdy V-éčka, vtedy ma stál 15 tis. slovenských.

Prílohy:

DSC_8959.jpg
DSC_8959.jpg 75.82 KiB thumb_up0thumb_down

11.08.2009 - 22:22:38
00
ok takze hovoris ze trek moze byt?

inak cyklokrosove galusky to je co? navodzuje mi to galusky co som mal na cestnom pred 10timi rokmi a tie boli tenke ako prst :mrgreen: s tymi by som v lese vela vody nenamutil...

fakt teraz chcem kupit bajk a najblizsich 5 rokov ho neriesit-proste po meste do prace a sem tam cez vikend rakusko-cyklotrasa a mozno do lesa po chodnikoch ziadne divociny.
11.08.2009 - 23:17:51
00
Cyklokrosové galusky sú také galusky, ktoré sa používajú na cyklokrose... Moje majú šírku 28 mm, bývajú však aj 32 mm.
Mal som podobné pohnútky... Po piatich rokoch som si kúpil silničku a teraz najazdím 80-90% kilometrov na cestách, zvyšok po lese na tej starej mrche v Malých Karpatoch, keď som cez víkend na chalupe, nie je iná robota a v lese je dosť sucho.
11.08.2009 - 23:30:46
00
berto99 - nakoľko tráviš väčšinu času na ceste, tak by som uprednostňoval crossový bicykel. Nakoľko mám mtb a chodím po cestách, tak aj ja mienim meniť bicykel a crossový mi bol odporúčaný ako vhodný kompromis na cesty a do ľahšieho terénu. Predavač v nemenovanej predajni mi odporúčal napr. tento model - http://www.kellys-bicycles.com/index.php?module=catalog&cPath=1_225_232&pID=17948. Nakoľko sú teraz výpredaje, mal by sa dať zohnať lacnejšie.
12.08.2009 - 08:20:56
00
Ešte ma napadlo, že mi tiež jeden predavač pri hľadaní crossového bicykla odporúčal aj tento http://www.author.cz/sk/kola/katalog/&cid=3625&pid=617419
dvojstenné ráfíky, gélové sedadlo, anatomické gripy, deore, takže 24 prevodov a nie 21.

V nebicyklovcých predajňach možno naraziť na značku High Colorado. Predpokladám, že to bude niečo na štýl Genesisu, ale čo sa týka kvality, to by aj mňa zaujímalo ako to je.
12.08.2009 - 08:38:41
00
no ja som si vsimol ze trek ma trochu tensie plaste ako cross a na crossoch povacsine vidim hydry kdezto na tom treku co som si vyhliadol su vecka.

neviem ale ten trek by mal stacit na aj na lahsiu turu

postudujem a dneska padne rozhodnutie. kelly's mi nejako nejdu po chuti

vsak kelly's robia aj chipsy :mrgreen:

takze som si objednal marin san anselmo-455 euri

dakujem vsetkym co mi radili :)
12.08.2009 - 10:55:40
00
keyboard_arrow_up