myslim ze teba joko automaticky ludia viac respektuju nez nas "susnov"
nieco typu stary skuseny ujo sportovec vs. mlady arogantny blaznivy soplos co nevie co so sebou..
19.08.2009 - 22:20:40
00
Aj ja som bol mladý - arogantný - bláznivý - soploš čo nevedel, čo so sebou... A prežil som to. Teda, myslím to jazdenie po Bratislave a okolí.
19.08.2009 - 23:01:20
00
5.Pomaly idúce alebo stojace vozidlo môže cyklista idúci rovnakým smerom predchádzať aj po pravej strane vozovky alebo krajnici, pritom je povinný dbať na zvýšenú opatrnosť; to neplatí, ak vodič takého vozidla dáva znamenie o zmene smeru jazdy doprava. :lol: Aspoň 1 vec z vyhlášky, kt. 100% schvaľujem a využívam každodenne. Realita je trošku iná... Myslím tým, že veľa 4 kolesových bláznov túto časť vyhlášky nepozná a podľa toho sa aj správajú - najmä v meste :x


Vyhlaska to pripusta, ale podla mna je to, ehm, hlupost. Statisticky vyznamne ziaden sofer sa nepozrie do praveho spatneho zrkadla, ked sa na krizovatke rozbieha a nemeni pruh. To znamena, ze pokial sa mu nestihnes dostatocne vcas dostat do zorneho uhla (nie do zrkadla), tak o Tebe nevie. A aj bez akehokolvek zleho umyslu je castokrat nemozne ist z krizovatky priamo, alebo sa zuzi pruh a Ty ako cyklista to odskaces. A najhorsie to je ked sa uz auto rozbieha a vtedy tam vpali nejaky (podla mna) idiot na bicykli. Podla vyhlasky ma na to pravo, ale aj tak to je idiot. Je presne taky isty, ako sofer, ktory Ta obieha tak natesno, ako keby si Ty isiel na bicykli v kolaji, ktora Ta nepusti ani na milimeter zo smeru (tiez to nikto z cyklistov nema rad, pretoze nikdy nevies, kedy ta fukne vietor, potiahne vir z auta a pod). Ja mam na toto velmi vyhraneny nazor ked som za volantom a preto to nerobim ani ked som na bicykli. To mam radsej tych cyklistov, ktori sa postavia dalej od kraja tak, ze sa vedla nich nezmestim, pretoze ich dobre vidim a viem, ze aj tak odidu rychlejsie ako ja.
20.08.2009 - 08:35:08
00
Je pravda,ze dnesny vodici nie su moc ohladuplny k nam cyklistom.A zvlast kamionisti,pretoze oni nepoznaju ten pocit,ked na uzkej ceste pri rychlosti 90km/hod obieha kamion cyklistu.Nie je to nic prijemne ked Nas ten potlak ,ktory tam vznikne taha smerom do cesty.A hlavne je to velmi nebezpecne.Treba jazdit viac smerom ku stredu,pretoze potom je vodic nuteny prejist za stredovu ciaru a my sa este mame kam uhnut.Samozrejme,su aj ohladuplni vodici,ktori pribrzdia a obehnu nas cez druhy jazdny pruh.Ale,bohuzial,je ich este stale malo!
20.08.2009 - 17:08:33
00
Aj ja som bol mladý - arogantný - bláznivý - soploš čo nevedel, čo so sebou... A prežil som to. Teda, myslím to jazdenie po Bratislave a okolí.


No to je každopádne pravda, len treba povedať, že ty keď si bol mladý (neviem či to bolo v čase keď stavali Ružičkov velodrom, alebo keď Tkáč porazil Morelona alebo inokedy), tak bolo relatívne po vojne a relatívne aj menej áut (a fenomén hlavohrudí idúcich rýchlosťou 2xMPR, vtedy snáď ani nebol). Takže vtedy "to mali cestní cyklisti jednoduchšie a bezpečnejšie...", si myslím. Či nebolo to tak?
20.08.2009 - 18:06:56
00
Tóno je o niekoľko rokov starší, avšak keď ofajčil Morelona, tak som už skoro nejazdil... Bolo síce menej áut, ale boli aj užšie cesty a aj v horšom stave. Pejov však bolo aj vtedy dosť.
Za mojej krátkej kariéry si pamätám na Slovensku tri smrteľné úrazy cyklistov-pretekárov. A ja som vlastne tiež dojazdil po zrážke s autobusom.
20.08.2009 - 20:42:32
00
JoKo: a nedojazdil skôr ten vodič autobusu :?: :wink:
21.08.2009 - 09:39:47
00
No vodici su zvlastny to je fakt, ja som zatial nemal ziadny problem.

Len dnes ma obiehali dvaja "ziletkari" a pri 40tke som ho zbadal az vedla seba tak 10 centi.... problem je ze ich neni pocut tak som sa vylakal co sa deje :D nastastie bez kolizie avsak potom mi vletela do prilby osa alebo vcela a snazil som sa ju pohybmi vytriast ale bodla ma do cela...mam tam aj tie sietky ale zjavne trafila dobru vetracku. tak ma bolelo potom celo zvysok cesty,este ze som neni alergicky :roll:
25.08.2009 - 18:10:25
00
Mne tiež raz včela vletela asi pri 40-tke medzi okuliare, neviem ako. Som mal šťastie, že sa nedostala k oku ihneď som si to chytil rukou, panika, našťastie som sa spamätal a rýchlo ubrzdil, ale mám taký pocit že ma aj pichla, ma to dosť bolelo aj opuchnuté som to mal trošku. :) Najzaujímavejšie, že na tom mieste sa mi to stalo vždy keď som tade prechádzal, našťastie iba raz sa dostala až za okuliare. :D
25.08.2009 - 18:51:22
00
tento tyzden mam len pozitivne...skoda ze v nedelu to konci a vraciam sa na slovnsko...
25.08.2009 - 19:25:10
00
no mne vletela zas nedelu pod tricko:D A mam este teraz cerveny flak na prse :mrgreen: takze som mal dobodany tyzden :D na tom cele to ani nemam cervene ale vytiahol som si zihadlo :D pod okuliare sa mne asi nedostane nic tak som rad :) ale najhorisie by bolo vdychnut to...to si neviem predstavit co by som spravil...


EDIT rano : tak myslel som ze je to ok ale teraz mam na cele opuch cez polku cela :-D priemer asi 6cm. vyzeram dost neforemne :mrgreen:


Naposledy upravil zwARO dňa 26.08.2009 - 09:13:10, celkovo upravené 1 krát.

25.08.2009 - 20:09:05
00
kamosa bodla osa na stavbe do jazyka...to bolo srandy (este ze nie je alergik)
25.08.2009 - 20:47:13
00
pred par dňami ma ohrozil jeden vodič keď na rovinke medzi obcami predbiehal 3 auta naraz, čo mu dosť trvalo :roll:, ale oproti som mu išiel len ja tak pohoda nie...lenže cesta úzka, krajnica skoro žiadna a asi by sme sa všetci nezmestili tak som radšej zastavil na tráve a oprel sa o zvodidlá..keby som neuhol tak neviem čo by spravil :evil: ani som mu nestihol ukázať prostredný prst :?
25.08.2009 - 22:04:22
00
Ja som v podobnej situácii utekal za zvodidlá... Kamión predbiehajúci kolónu - to už je moc aj na mňa. O cca. sto metrov ďalej ho museli pustiť autá z protismeru aj tí ktorých predbiehal. Kolektívne všetci vodiči ho pozdravili prostredníkom.
26.08.2009 - 14:37:29
00
Myslím, že najhoršie je to v momente, keď tent vylízaný mozog v aute príde do tesnej blízkosti a zatrúbi na tom svojom koryte a spôsobuje mu to v tom jeho vlízanom mozgu (ak ho vôbec má) "orgazmus", ako ťa vystrašil. Taký by zaslúžil kastráciu...najmenej. Bohužiaľ stále platí : "Škodoradosť, najväčšia radosť". Boha, ale je to zvrátené ?!
27.08.2009 - 14:20:31
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up