Cykloturistický (cestný) maratón

„Po stopách Martina Rázusa“ (182 km)

VII. ročník

s 2 súťažnými etapami s hromadným štartom (len kto chce)

na trati Kráľová Lehota – vrch kopca Čertovica a Lipt. Michal - Andice



Organizátor: Spolok Martina Rázusa

Spoluorganizátori: Mesto Liptovský Mikuláš a ŠK Leader Fox bike Liptovský Mikuláš

Dátum usporiadania: Sobota, 16. augusta 2008

Štartovné : 180.-Sk

Miesto štartu účastníkov cyklomaratónu a súťažnej etapy :
Liptovský Mikuláš, časť Vrbica – rodný dom M. Rázusa

Čas štartu: 8.45 h

Registrácia: od 8,00 h na mieste štartu – turisti aj pretekári

Záujemcovia o pretek dostanú štartovné číslo



Trať cyklomaratónu:
Liptovský Mikuláš – Liptovský Hrádok - Brezno (prestávka pri pamätníku Martina Rázusa) – Banská Bystrica (prestávka, položenie kytice na hrob Martina Rázusa, obed) –Liptovský Mikuláš pamätník M. Rázusa (bližšie pozri časový rozpis)

Celková dĺžka 182 km – možnosť vybrať si akúkoľvek kratšiu trasu.



Trať súťažných etáp:

1. etapa - Kráľová Lehota – vrch Čertovica - 18 km

2. etapa – Liptovský Michal – Andice (odbočka) – 16 km



2 vekové kategórie: 1. kat. do 35 rokov, 2. kat. nad 35 rokov



Ceny pre víťazov súťažných etápv obidvoch kategóriách:
1. miesto 1000.- Sk, 2. miesto 600.- Sk, 3. miesto 300.- Sk


Občerstvenie : nealko nápoje na trati a obed zabezpečia organizátori



Vyhlásenie výsledkov súťažnej etapy sa uskutoční v Liptovskom Mikuláši.



Prihlášky: Ing. Ján Bether, Liptovský Hrádok, tel./fax: 044/5221528

mobil: 0903/510246
e-mail: vitalit@vitalitsport.sk



UPOZORNENIE: V prihláške je potrebné uviesť aj vybratú časť cyklomaratónu:

Liptovský Mikuláš-Brezno: 54 km, Liptovský Mikuláš-Banská Bystrica: 100 km, celá trasa: 182 km,

Brezno-Banská Bystrica: 45 km, Brezno-Liptovský Mikuláš: 136 km.



VIAC NA http://www.vitalitsport.sk/ (cekcia Šport)

UPOZORNENIE: Údajne sprievodný autobus sa scvrkol na mikrobus.
14.08.2008 - 10:41:58
00
no pojdem sa previest ak vijde pocasie.. dnes som dobre zmokol ale dufam ze sa to neprejavi na zdravi.. pocasie nevizera najlepsie ale dufam ze v sobotu bude v pohode
14.08.2008 - 14:54:31
00
..no Jano, s tym pocasim to akosi nevyslo... neviem, kto riadi to pocasie ale cez tyzden, ked musime pracovat je krasne a na vikend sa rozprsi... :-(
16.08.2008 - 12:30:48
00
Tak sme doma.

Stretli sme sa v Mikuláši pred rodným domom Martina Rázusa. Napriek zlej predpovedi počasia na štarte nás bolo do 50. Tesne pred štartom sa rozpršalo. Po 15 km bol štart časovky na Čertovicu so spoločným štartom pre tých, čo chceli závodiť (necelá polovica). Ďalej stále v daždi spoločne do Brezna na faru, kde Martin Rázus pôsobil. Tetušky pripravili bohaté občerstvenie, teplý čaj a kávu. Dobre to padlo. Položil sa veniec pred jeho pomníkom na námestí a pokračovali sme. Pršalo ešte asi 8 km do Podbrezovej. Pred Banskou Bystricou už bola suchá cesta. Najprv sme šli k pomníku na cintorín, krátky príhovor, spustili sme "Kto za pravdu horí!" a išli na námestie na obed. To už bolo stále slnko až do cieľa. Okrem toho sme mali asi 3 sprievodné vozidlá (vpredu, vzadu a mikrobus s prívesom). Bolo to dobré, že veci išli s nami a mali sme prístup k ruksakom asi na 6 miestach na trati.

V každom meste nám robili predvoj policajti so sirénou. Taktiež riadili dopravu na niektorých križovatkách.

Hore Donovalmi (hoci nesúťažne) sa väčšinou šlo naplno. Hore prestávka, pod Donovalmi nepríjemný pád a odvoz do nemocnice.

Tempo väčšinou 30-40, veľmi príjemné. Medzi Ružomberkom a Mikulášom
bola pre makáčov časovka po zvlnenom teréne so spoločným štartom. Potom sme išli k pomníku Martina Rázusa v Mikuláši, potom na námestie, kde už oslavovali zlatého Miška a zlatú Elenku a skončilo to pri pive.

Dostali sme tombolu bez losovania, pamätný list a tešíme sa na fotky a DVD.

Výborne zabezpečená akcia, nie moc náročná pre tých čo jazdia (zvládli ju aj asi 3 ženy, dokonca na horskom.

Dávam do pozornosti pre budúce ročníky.
16.08.2008 - 21:21:09
00
..videli sme vas v RK, ked ste prechadzali cez krizovatku... ta Tvoja neonova bunda je neprehliadnutelna... a mal si pekne cislo, teda ak sa nemylim 757... pekna akcia, skoda, ze vam nevyslo pocasie... mozno sa o rok pridame...
17.08.2008 - 10:17:57
00
A čo zajtra? Chystá sa tam niekto?
21.08.2009 - 08:15:01
00
tak chlapci od nas urcite :-) , moja malickost neviem nevyzera ze bude pekne pocasie zevraj ma prsat alebo to minieme je to 50/50 ale ja by som siel ...ale .... :-)
21.08.2009 - 13:27:40
00
Bohuzial neidem, keď som sa o tomto podujatí dozvedel, chcel som ísť, ale dátum 22. august som už mal tento rok vyhradený pre kráľovský maratón. Snáď budúci rok. Držím prsty, nech vám aspoň vyjde počasie.
21.08.2009 - 13:42:28
00
keyboard_arrow_up