Hej, z Dlhého som išiel. Boli sme s bratom skoro týždeň v Zbudskom Dlhom tak sme trochu pojazdili po okolí keď bol čas. (Nedeľa - les v Dlhom, Pondelok - Koškovce a Radvaň nad Laborcom, Utorok - Jabloň, Rokytov pri Humennom, Zbojné, Streda - Koškovce, Jabloň, Slovenské Krivé, Piatok - Humenné). Jak to možne že na Domaši nikto nebol keď tam mal byť zraz cykloturistov? :roll: Dnes (vlastne už včera) sme boli v Poľsku ako si už informoval :) Dievčatá si to v Palote pri krčme rozmysleli (nie su na dlhšie trasy tak sa im nechcelo ďalej) a aj tak nemali doklady tak som s Jimym pokračoval cez Lupkowsky železničný tunel do Poľska. Pri chatke neďaleko tunela nás pohostili Laborský železničiari guľášom :P V Lupkowe nám teta zo stanice urobila fotku. Pokračovali sme do Noveho Lupkowa no cestou sme trochu odbočili a išiel som Jimymu ukázať chatu "na konci świata". Boli tam nejaký ľudia tak sme trochu porozprávali, hneď nám ponúkali kávu alebo čaj a hovorili že môžeme prísť hocikedy prespať - ubytovávajú tam turistov. V Lupkowe sme videli väznicu jak z amerického filmu - trojnásobné oplotenie s ostnatým drôtom a na strážnej veži vojak so samopalom, tak sme sa tam radšej dlho nezdržali. Pokračovali sme po tradičnej poľskej (rozbitej a úzkej) ceste bez krajnice do Komancze. Tam sme sa zase najedli a pomaly sme sa vrátili cez Radoszyce a Palotu domov. Bolo super, som spokojný a dúfam že Jimy tiež. Škoda len, že nás nebolo viac 8) Prešli sme 60 km za zhruba 4 hodiny. Nastúpané metre podľa bikemap.net cca 700 m. Trasa: http://www.bikemap.net/route/290775 Pridávam nejaké fotky - dnešné aj z okolia Zbudského Dlhého

Prílohy:

DSC04749.JPG
DSC04749.JPG 260.65 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Jimy pri chate "na konci świata"
DSC04735.JPG
DSC04735.JPG 175.8 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: na ľudoprázdnej železničnej stanici v Lupkowe
DSC04732.JPG
DSC04732.JPG 195.04 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Jimy vychádza z tmy :D (na konci tunela pred Lupkowom)
DSC04726.JPG
DSC04726.JPG 200.45 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: "vibrátor" na geologický prieskum, ktorý robí na našom území poľská firma Geofyzika Krakow - fotené medzi obcami Koškovce a Hankovce okr. Humenné
DSC04708.JPG
DSC04708.JPG 282.59 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Humenský kaštieľ
DSC04706.JPG
DSC04706.JPG 265.69 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: heh značku už skoro nevidno :D
DSC04693.JPG
DSC04693.JPG 376.44 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Sparcus fotí na lúke medzi Jabloňou a Rokytovom
DSC04691.JPG
DSC04691.JPG 152.66 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: pohľad z lesa na dedinku Zbudské Dlhé
DSC04633.JPG
DSC04633.JPG 162.39 KiB thumb_up0thumb_down

23.08.2009 - 01:04:10
00
fakt neviem kde boli a ci vobec isli..mali planovane sedem typov jazd aj pesia turistika tak sa im na tento asi nenazberalo tak nesli :| neviem.tie PL nakladiaky som stretaval aj ja vcera pred koskovcami asi osem+osobne kopec...vsade ich vela je :lol: co bludim po vychode.dnes asi nikam :cry: prsi a zajtra :roll: ktovie ci nebude este aj rano :evil: ten severak vcera dobre dul 8) domov som letel :wink: cau.
23.08.2009 - 07:56:38
00
fakt neviem kde boli a ci vobec isli..mali planovane sedem typov jazd aj pesia turistika tak sa im na tento asi nenazberalo tak nesli :| neviem.tie PL nakladiaky som stretaval aj ja vcera pred koskovcami asi osem+osobne kopec...vsade ich vela je :lol: co bludim po vychode.dnes asi nikam :cry: prsi a zajtra :roll: ktovie ci nebude este aj rano :evil: ten severak vcera dobre dul 8) domov som letel :wink: cau.


Zdravym ta Bodka vcera som ta videl krucic na biku v Zalobine ja sice iba na aute siel som totiz na tuning zraz vo Svidniku...takze pozdrav iba takto cez net ...keby ze mam otvorene okno tak aj zdvihnem ruku,ale ty si siel moc rychlo :lol: nestihol by som...ani okno otvorit :wink:
23.08.2009 - 11:55:57
00
ok Ringo diki za pozdrav aj to sa pocita :wink: dnes sa uz da trochu pojazdit aj ked je oblacno :| treba mi skocit do VT a potom sa uvidi kam.dufam ze nezacne kvapkat :evil:
blue stale tu pisete o prechode cez tunel do PL kde na SK strane je z hlavnej odbocka?v palote?
z druhej strany to ako tak poznam..isiel som pozriet novy lupkow tak ma potiahlo po takej starej rozbitej kamenistej ceste za dedinou 1-2km az som prisiel k znacke zubensko smolnik ci co to tam pisalo a este horsia rozbita cesta :twisted: (stalo tam par aut-mozno hubari)vedla uz kolajnica dalej taka mala budka-vyhybka aj jeden zelezniciar v nej :lol: potom popod zel.most trochu hore kopcom a bol som v starom lupkowe dalej som nesiel.nepojdem tade len tak zo zvedavosti sa pytam.hej a ten plechac co ponukaju ubytko som videl :P si sa mal spytat ci beru aj eura a kolko za noc :mrgreen: maj sa.
24.08.2009 - 07:30:54
00
neprsalo dobre bolo a dufam ze zajtra uz konecne to madarsko vyjde :evil:
24.08.2009 - 13:45:25
00
ano, ten prechod je zaujimavý ale skôr pre MTB-čka. Keď ideš cez Palotu tak pri bytovke napravo treba odbočiť doprava na uličku a na križovatke zase doprava (vľavo sa ide naspäť k obecnému úradu alebo ďalej rovno k poľovníckej chate a prírodnej rezervácii Palotské Jedliny). Prechádza sa popri družstve po rozbitej kamenistej ceste až na križovatku kde je informačná tabuľa o tuneli. Tam zase doprava kde po chvíli je na ľavej strane studnička, potom už len kúsok a si pri železničnom priecestí. Treba ísť doľava popri koľaji a za zákrutou je tunel. Potom popri koľaji vyjdeš do starého Lupkova. Inak, popod železničný most sme išli aj my, neviem či cez ten isty :roll: Dám pre istotu ešte raz ten link na trasu (doplnil som nejaké údaje, hlavne tie "hviezdičky" s orientačnými bodmi :) ) www.bikemap.net/route/290775?125111523268278
24.08.2009 - 14:05:54
00
Btw. Lupkowsky tunel je vcelku raritka, lebo SK cast ma profil pre 2 kolaje a PL cast je profil len pre jednokolaj. Takze na biku pozor, aby si necakane nepraskol v tunely do steny :)
Celkovo historia tejto v minulosti velmi dolezitej trate je zaujmava. Viac info tu:
http://rail.sk/skhist/tunely/191.htm
http://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/003174-Tunelom-k-susedom.asp
24.08.2009 - 14:19:57
00
aha, no jasne diky za upozornenie...uprostred tunela je skoro uplna tma lebo sa zatáča doprava a nie su tam žiadne svetlá :? Vidíš, to som si až teraz uvedomil...naozaj je na našej strane širší ako na Poľskej...aj to je vnútri trochu vidno že sa niekde za polovicou zužuje. Palo ty si cez neho tiež prechádzal?
25.08.2009 - 01:14:22
00
joj aka hmla :evil: az sa mi nechce :oops: gulas paprika idzem :lol: inak diki za info obom :wink: sa majte idem ja pedalovat 8) .cau.
25.08.2009 - 05:14:30
00
Palo ty si cez neho tiež prechádzal?

Zatial nie, isiel som pekne autom cez prechod ako kazdy slusny obcan :) Snad niekedy v buducnosti. Ale skusal som toto http://www.bikemagazin.sk/clanok/items/Lokalita-Gemerske-spojky.html
25.08.2009 - 07:33:17
00
cez kechnec..prvy kopcek pred dedinkou gonc cesty uzka asfalt stary diery zaplaty..telkibanya velmi pekna dedinka vela info tabuliek ale kto by im rozumel :roll: potom ma cakal dllllhy kopcek priroda ok palhaza ok v mikohaza pozeram mala tablicka michalany 8) asi tade na SK.isiel som dalej na sator...dobre bolo len ma nebavi fotit :evil: stale treba zastavovat a stejne na tych fotkach nic nevidno :mrgreen: domov ma hnal juzny cize parada :twisted: kamionov malo.

Prílohy:

asi mala trna nejaka drevena vyhladna.JPG
asi mala trna nejaka drevena vyhladna.JPG 315.99 KiB thumb_up0thumb_down

cyklochodnik do palhazy.JPG
cyklochodnik do palhazy.JPG 312.04 KiB thumb_up0thumb_down

cyklochodnik z palhazy na vychod.JPG
cyklochodnik z palhazy na vychod.JPG 413.83 KiB thumb_up0thumb_down

gonc SK v dialke.JPG
gonc SK v dialke.JPG 233.51 KiB thumb_up0thumb_down

hrad v dialke nevidno.JPG
hrad v dialke nevidno.JPG 314.27 KiB thumb_up0thumb_down

lom bozsva.JPG
lom bozsva.JPG 280.16 KiB thumb_up0thumb_down

mikohaza asi SK v dialke.JPG
mikohaza asi SK v dialke.JPG 390.91 KiB thumb_up0thumb_down

nevidno nejaky betonovy stlp ci co.JPG
nevidno nejaky betonovy stlp ci co.JPG 238.31 KiB thumb_up0thumb_down

palhaza.JPG
palhaza.JPG 276.04 KiB thumb_up0thumb_down

palhaza2.JPG
palhaza2.JPG 290.74 KiB thumb_up0thumb_down

25.08.2009 - 18:22:00
00
zvysok.

Prílohy:

sator...vysielac vrtulnik.JPG
sator...vysielac vrtulnik.JPG 235.67 KiB thumb_up0thumb_down

SK kopa koni asi velaty.JPG
SK kopa koni asi velaty.JPG 306.29 KiB thumb_up0thumb_down

telkibanya krasna dedinka.JPG
telkibanya krasna dedinka.JPG 337.6 KiB thumb_up0thumb_down

trebisov.JPG
trebisov.JPG 258.02 KiB thumb_up0thumb_down

vrch kopca1.JPG
vrch kopca1.JPG 281.15 KiB thumb_up0thumb_down

vrch kopca2.JPG
vrch kopca2.JPG 206.21 KiB thumb_up0thumb_down

vrch kopca3.JPG
vrch kopca3.JPG 232.4 KiB thumb_up0thumb_down

vrch kopca4.JPG
vrch kopca4.JPG 241.35 KiB thumb_up0thumb_down

25.08.2009 - 18:26:07
00
to Bluebiker and Jimy: chlopi ta to parádne videjko :) :) . Ale poklona patrí aj "ujovi" strihačovy :P
25.08.2009 - 20:56:22
00
ahojte :)
Palo TT jasne, fiiha zaujimave sú tie tunely...asi by som mal strach do takeho vliezt a este ked ma vyse 2 km uff :shock:
Armstrong181 :P vďaka, sme radi že sa ti video páči..snažili sme sa :lol: (na vysvetlenie pre ostatných - natočili sme vyše 3 minútové video na obľúbenej lesnej ceste, keby niekto chcel vidieť tak môžeme poslať link, lebo zatiaľ nie je oficialne zverejnené :) )
Bodka tak sa ti konečne podarilo to Maďarsko, parada a nezabludil si? Tam maju aj kopce?? My sme dnes dali dlhšie plánovaný výjazd do Sniny, boli sme navštíviť aj Ondreja Baču a Jonsaka v Bike servise...nejake fotky dám možno zajtra..už mam dosť na dnes, idem spať... DT 102,9 km, AVS 19,3 km/h, TM 5:20:35 hod. s protivetrom smerom do Sniny
25.08.2009 - 22:59:17
00
no tak to ste mali peknu dialkovu jazdu :wink: brat nenadaval?tolko krutit s takymi malymi prevodmi :lol: ja uz neviem ktorym smerom ten bike dnes otocit :roll: asi budem bludit len tak mozno VT mozno MI neviem,nuda :| pozeral som pocasie tak iba sobota prehanky ostatne a dalsie dni ok ale uz ma byt chladno.zajtra dam asi nieco dlhsie.
26.08.2009 - 07:00:57
00
keyboard_arrow_up