OT : ja stale dumam nad tym ako sa da na cestaku vyst ta sotolina kedze je tam strku jak keby to tam sypali a este cestna dvojpila , ccc chcem video inak neuverim .... koniec OT

2 joko : no ked ides z RK na DK tak je tam medzi na trase taka mala odbocka doprava a serinkas sa po uzuckych cestach az prides k takemu kopcu co smeruje na lucky , a ten asfalt je riadne rozdrbany jedine stastie ze to ides do kopca :-) skusim to najst na bikemap je to z obce osadky :-) smerom na lucky
29.08.2009 - 10:30:07
00
Vcera som siel stupanie na Magurske sedlo smerom od dedinky Reľov. Niektori to tam mozno poznaju. Ma priblizne 4 km a je tam tabula 12%. Tento kopec sa ide aj na Košice-Tatry-Košice a na vrchole je HP. Odporucam to niekedy vyskusat, a z obidvoch stran :) .
29.08.2009 - 12:04:32
00
pekne hnusne to je aj z nitrianskeho rudna na zliechov,zevraj 13% ale mne sa to vidi inac,alebo som taky slaby.alebo z nit.rudna do bojnic zo 2 zatacky tiez hnusne,potom do fackovskeho sedla z klacna hlavne ta jedna zatacka.ale takych sa v okoli banskej stiavnice najde kopec.napr z dedinky kopanice smerom k richnavskemu jazeru zevraj 24% fakt do grcania
29.08.2009 - 14:42:20
00
veľmi pekné stúpanie je aj na Južnej Morave, v smere z Mikulova do Lednice, tam je to niekde hodne strmé, z opačnej strany sa to ale stráááášne ťahá
29.08.2009 - 22:48:13
00
Kolko moze mat samotny zaver Sitna? Isiel som to pred rokmi na horaku a mal som co robit na postarovi, aby som to vysliapal.
Jedovate stupania su na myjavskych kopaniciach. Nemam velky prehlad o jednotlivych percentach ale clovek odtial nepride prijemne unaveny. :-)
30.08.2009 - 17:24:35
00
Ja mán nad oknami Martinské hole a z Vrútok kde som kedysi býval to je 15,5 km dokopečka a prevýšenie takmer 1100 m , celkom chutný kopčok
31.08.2009 - 16:42:40
00
...


Na myjavskych kopaniciach je ubyjajuce ze to co vyslapes vzapaty zlezes a slapes to naspat :-D hlavne stara cesta zo starej turej do myjavy je hore dole :-D
02.09.2009 - 08:02:04
00
Pre stredné Slovensko môžem doporučiť Vígľašská-Huta-Kalinka cez Záježovú do Pliešoviec.
Dusné !!! :sweat: :l: Priamo v dedine VHK 20% asi 500m a to z daľeka nieste na vrchu :lol:
30.09.2009 - 14:39:26
00
Pred pár rokmi keď bolo viac času sme s kamošmi každé leto jazdili po celom Slovensku,takže stúpaní som si užil dosýta-ale 2 mi utkveli v pamati,a čudujem sa že to tu nikto nespomenul-stúpanie na čertovicu a na fačkovské sedlo,to sú riadne zaberáky,stúpanie na Skýcov mám 7 km od bydliska,chodím tam trénovať,to stúpanie je síce prudké ale veľmi krátke,no na tréning je to super,pretože sa to dá za pomerne krátky čas vyšlapať aj viackrát po sebe.
23.11.2009 - 16:58:08
00
certovicu myslis po asfalte ? nevravim ze to nie je stupanie ale teraz zistujem ake je vsetko relativne , ked som ju isiel prvy raz bolo to dusne , teraz uz viem com mam cakat takze to uz nie je taky respekt aj ked ist v tempe za chalnmi od nas, tak to je na silny respekt :-) , robi sa aj casovka od odbocky na kralovu lehotu az hore myslim ze nejakych 36 min je rekord ? ale nie som si isty .....
23.11.2009 - 17:10:22
00
certovicu som siel pred 8 rokmi na horaku ... ziadne tazke stupanie to nebolo
23.11.2009 - 17:30:40
00
certovicu myslis po asfalte ? nevravim ze to nie je stupanie ale teraz zistujem ake je vsetko relativne , ked som ju isiel prvy raz bolo to dusne , teraz uz viem com mam cakat takze to uz nie je taky respekt aj ked ist v tempe za chalnmi od nas, tak to je na silny respekt :-) , robi sa aj casovka od odbocky na kralovu lehotu az hore myslim ze nejakych 36 min je rekord ? ale nie som si isty .....

Áno myslím po asfalte,naposledy som ju šlapal v roku 2000,vtedy som na prevodoch53/39 vzadu 12-25 mal čo robiť,dnes keď sú na cesťákoch compact kľuky s prevodníkom 34,to sa už inak zdolávajú kopce,nedá sa to porovnávať,ale aj tak pokial bez nejakých vačších ťažkostí vyšlapeš čertovicu máš moju hlbokú poklonu :y:
23.11.2009 - 17:35:28
00
certovicu som siel pred 8 rokmi na horaku ... ziadne tazke stupanie to nebolo

šlapať kopec na horáku a na cesťáku je obrovský rozdiel,nezabúdaj že kazety na horákoch majú aj 34 zubov,to sa do kopca inak šlape ako na cestnom,no to by som si nedovolil povedať že to nie je ťažké stúpanie,vrch čertovice je 1390 met./m a to je už slušný kopec
23.11.2009 - 17:39:42
00
Ano, to je jasne .. ale stupanie na Certovicu je serpentoidne .. a mam pocit, ze nijak zvlast hrozne .. aj ked je fakt, ze dlhe. Ale ak to myslis zo strany Popradu, tak to asi bude horsie, tade som nesiel .. pamatam si druhu stranu :D, z Brezna .. ovsem ale stupanie napr. z Popradu smer Puste Pole, alebo Vernar budu asi horsie. Alebo Dubník :lol:
23.11.2009 - 17:45:15
00
Áno myslím to z tej strany od Popradu,ja som to zase nešiel z tej druhej strany,no a Vernár na ten som aj zabudol,to je tiež dobrá zaberačka,,celkovo celý slovenský raj sú slušné kopce,to bola jedna s najkrajších dovoleniek na ktorej som na biku bol,Dedinky Stratená...určite sa tam na biku v blízkej dobe vrátim,no najskor chcem navštíviť Pieniny,tam som ešte nebol,pretože som aj peší turista,počul som len samé chvály od ľudí ktorí tam boli
23.11.2009 - 17:52:11
00
keyboard_arrow_up