Cafte, mam Deore prehadzovacku a stala sa mi taka zvlastna vec a neviem si s tym dat rady. Vzadu mam 9kolecko a prestalo mi to zhadzovat na najmensie kolecko, tak som otvoril mudre stranky skontroloval som si ci sa mi nejakou zahadou nerozladili H a L skrutky - boli ok. Nastavenie B skrutky vyzeralo celkom normalne tak som sa pohral s napnutostou lanka a zistil som toto : ak nastavim prehadzovacku ze mi dobre zhadzuje z 1 smerom dole tak sa dostanem az na 9 no ked chcem ist naspat tak sa uz na 1tku nedostanem. Ak to nastavim tak aby mi dobre nahadzovalo z 9 na 8, tak mi to zase nechce zhadzovat smerom z 1 na 2 a musim zhodit dve rychlosti aby mi to zhodilo o jednu. Bike mam rok najazdene tak 1000km :oops:

Napadla mi este taka vec ze posuniem H tak aby mi to vynechavalo uplne 9 kolecko, lebo to vyzera akoby sa nechcela vratit spat (pruzina zoslabnuta ?, ohnuta prehadzovacka ?)

Co s tym mam spravit ? Servis v jednom nemenovanom obchode kde som to kupoval stoji 26.66/h. Ak sa s tym budu ondit hodinu a povedia mi ze vymenit celu tak za 44 mam nove deore :-/
Ak mate niekto nejaky napad, tak si ho rad precitam dakujem vopred :|
13.08.2009 - 13:11:17
00
zmen nemenovany servis :)
13.08.2009 - 13:15:16
00
-treba sa pohrať so skrutkou napínania lanka
- skontroluj si, či nemáš pätku skrivenú
- pozri či nemáš dakde lanko pricvaknuté, alebo popučený bowden...
:!: nastavenie prehadzovačky málo kedy trvá hodinu... u nás to stojí cca3€(nastavenie prehadzovačky) :!:

ešte ma napadlo- ak je slabá pružina treba novú prehadzovačku...
ale niekedy postačí nity nastriekať olejom v spreji...
13.08.2009 - 13:21:17
00
ak ta nova prehadzovacka deore vyjde 44 E ...tak zmen obchod ...
:-)
13.08.2009 - 14:22:49
00
imro hej hned na to som to nasiel o polovicu lacnejsie :) a po zlave za par sup :) dik inak :)
13.08.2009 - 14:27:44
00
-treba sa pohrať so skrutkou napínania lanka
- skontroluj si, či nemáš pätku skrivenú
- pozri či nemáš dakde lanko pricvaknuté, alebo popučený bowden...
:!: nastavenie prehadzovačky málo kedy trvá hodinu... u nás to stojí cca3€(nastavenie prehadzovačky) :!:

ešte ma napadlo- ak je slabá pružina treba novú prehadzovačku...
ale niekedy postačí nity nastriekať olejom v spreji...


no s tou skrutkou napinania som sa hral a robilo to presne co som popisal hore, patku kuknem a bowden tiez.
takze prehadzovacka je spotrebny material ? :) ze sa ani ta pruzina neda kupit, olej v spreji myslis nieco ako GT85 ?, lebo na to som tu cital dost vseliakych nazorov
13.08.2009 - 14:30:37
00
spotrebny material to rozhodne nie je a pruzina sa po roku urcite nevytahala. daj to nastavit do servisu, pripadne niekomu kto to vie robit. inak na kvalitu radenia dost vplyva aj cistota zucastnenych suciastok a stav vytahania retaze
13.08.2009 - 14:40:40
00
skús vymeniť lanko...a do vnútra bowdenu nastriekaj tým GT85 čo máš...s tým reťaz nenamažeš...
13.08.2009 - 15:26:02
00
tak to by som chcel vedieť v ktorom obchode ti to chceli urobiť za také prachy keď nastavenie prehadzovačky prípadná výmena sa pohybuje tak do tých cca 7 eur, ale k veci, podľa toho čo píšeš tak prehadzovačka respektíve pružina nemôže byť vyťahaná po 1000 km, treba to vidieť aby som ti mohol poradiť ale pozri či nemáš veľmi zašpinený bike na lankách a bovdenoch lebo potom je potrebné najprv urobiť výmenu lanka a bovdenu alebo ich len jednoducho dobre premazať, potom skús aj keď nie sú znečistené komponenty tak sa pozrieť na lanko všade kde prechádza bovdenom či nie je náhodov nejako poškodené,alebo vo vnútri ohnuté lebo toto robí veľké problémy pri radení lebo radenie je nato veľmi citlivé, lanko musí byť dokonalo rovné a hladké, ak by toto nepomohlo tak to bude potom pätkou rámu ktorá bude ohnutá........ skontoluj či si nenarazil niekde prehadzovčku , stačí aj keď to bol len slabý náraz ktorý si si ani nemusel všemnúť, tak verím že ti to pomôže a že nájdeš, chybu, daj vedieť či sa to podarilo,
13.08.2009 - 20:31:09
00
s akym prevodnikom to kombinujes ked to prehadzujes? mne nieco podobne robilo stare deorecko pri kombinacii so strednym prevodnikom (aj ked sa to podla spravnosti nema)...
13.08.2009 - 20:37:54
00
vcera sa mi podarilo akosi pokrivit ramienko na prehadzovaci (Shimano Deore LX M580). Je mozne ramienko vymenit, alebo si musim kupit novy prehadzovac :worried: ?
07.09.2009 - 22:07:41
00
ja som mal podobny problem, ale islo o radenie shimano XT, ktore bolo nove a nepresne radilo...nikedy o dva prevody, niekedy vobec a len tazko som to dostaval na 28 resp. 32 zubov. dvakrat som s tym bol v servise lebo sam som si uz nevedel rady, no stale to bolo na nic. raz som siel do ineho servisu a ten typek tam mi to spravil za 30s....proste sa pohral s nastavovacimi skrutkami a teraz to radi jak v F1 (a ani korunu odo mna nepytal :))
08.09.2009 - 21:31:57
00
Niekedy sa stane, ze sa rozstrapka bowden tam, kde je nacpany do ukoncovacieho kalisku, zacnu vytrcat droty a kazia chod lanka. Pripadne spina v bowdene. NIekedy problemy sposobuje kriva patka, alebo pokrivena prehazka. Toto treba pozriet, ak nastavenie skrutkami doladovaicim nema spravny ucinok. A inak najlepsi liek na problemy s radenim Shiaman je prejst na SRAM , co ma 1:1 lankovy pomer :)
11.09.2009 - 09:23:35
00
vcera sa mi podarilo akosi pokrivit ramienko na prehadzovaci (Shimano Deore LX M580). Je mozne ramienko vymenit, alebo si musim kupit novy prehadzovac :worried: ?

Pravdepodobne ak sa ti to nepodarí samému nejako narovnať, tak len kúpiť novú, pravdepodobne súčasť prehadzovačky, snáď okrem kladiek a pružiniek nekúpiš..
11.09.2009 - 09:31:01
00
keyboard_arrow_up