Laco - ty prieskumnik :y: , dufam, ze niektore novoobjavene useky zakomponujes aj do trate 1.KBM 2010, vraj sa podielas na nom ako traser. :clap: :clap: :clap:
08.09.2009 - 08:54:18
00
Posledné tri ročníky sa už nepodieľam. Iba v tomto som prispel nejakými drobnými nápadmi na dlhej trati.
08.09.2009 - 09:57:54
00
Tak dufam, ze v r.2010 budes mat moznost viac pomenit trat, aby nebola trat dlhej uz "obkukana". Moj nazor je, ze treba zmenit trat dlhej po prejazde Jahodnej smerom nad Kosicku Belu a vypustit tu nezmyselnu slucku z Jahodnej na Kamenny hrb a spat na Jahodnu pri polmaratone a maratone.
08.09.2009 - 10:35:27
00
Osobne som zástancom čistých okruhov bez (pre niekoho demotivačných) viacnásobných prejazdov Jahodnou. Samozrejme sú aj iné uhly pohľadu, zabezpečenie, občerstvovačky ... Organizátori musia často voliť kompromisy. Nie je im čo závidieť.
08.09.2009 - 11:00:40
00
kolko ludi, tolko chuti.
prejazdy startom a cielom su divacky atraktivne. a slucka na kamenny hrb je hore kopcom pekna aj jazdecky.
08.09.2009 - 11:16:31
00
Lacov príspevok pár riadkov vyššie ma dnes inšpiroval k experimentu, a síce vyskúšať zjazdnosť zelenej TZ zo Sedla pod Suchým vrchom ponad Kojšov do sedla Zemičky.

Nedajte sa odradiť hnusným stúpaním hneď na začiatku, niekoľko desiatok metrov treba bike vyniesť, hore už sadnete do sedla a veziete sa. Chodník - singlík vedie pekným, na techniku náročnejším terénom, niekoľkokrát som ešte musel zastaviť a bike preniesť cez padnutý strom či pre mňa príliš náročný úsek. Kamzíci a technicky zdatnejší možno nebudú mať problém.
Po cca 2 - 2,5 km prekrásneho hrajkania sa s terénom singlík vychádza na úzku, zarastenú lesnú cestičku, tá zase na malú lúku. Tu pozor, v klesaní treba včas odbočiť doprava, kam pokračuje zelená TZ.
Cesta zase prudko stúpa, ale toto už je pri troche snahy zjazdné, navyše v pravotočivej zákrute opäť začína chodník. Tentoraz už vedie starým lesom popod vysoké stromy a chodník je zarezaný v svahu, pekne sa krúti a stále mierne stúpa, alebo klesá, preskakujete korene a užívate si.
Nad Turniskami, čo je miestny názov pre Murovanú skalu máte na výber. Buď sa spustíte okolo skál dole na asfaltku Kojšov-Opátka, alebo (čo odporúčam) vytlačíte bike cca 10 min. na hrebeň, stále po zelenej TZ. Nezľaknite sa, netreba tlačiť vkuse, od ostrej 180-ky zákruty sa už opäť dá šľapať v sedle. Tesne pod hrebeňom je naľavo pekná vyhliadka, Kojšovka je rovno oproti.
Hore na hrebeni je asi posledný úsek, kde zosadnete, kameňov je tu priveľa.
Potom sa už chodník prehupne cez hrebeň na druhú stranu a začne klesať, najprv rúbaniskom, kde je trochu horšia orientácia, značka chvíľu chýba, ale držte sa viac vľavo. Chodník sa následne zmení na zvážnicu, prejdete peknou lúkou s posedom a v prudkom, kamenitom zjazde sa na križovatke snažte zabočiť doľava. Dovedie vás to do Sedla zemičky.
Zo Sedla zemičky je už viac možností, neodporúčam veľmi zelenú TZ (asfalt v závere zjazdu).

Ak máte radi náročnejší terén, singlíky, neváhajte, je to super. :y:
Po celý čas nie je kam zablúdiť, len treba zledovať značenie.
08.09.2009 - 17:44:19
01
tu zelenu sme sli minuly rok, ale opacne, ked sme prisli do kojsova z kojsovky po cervenej a vtedy sme si vraveli, ze opacne to musi byt super, v nasom smere bolo vela tlacenia. otazka je, kam zo sedla zemicky - nie asfalt a aby to bolo zvladnutelne?
09.09.2009 - 07:29:50
00
mrazik - díky za info, doteraz som mal tú zelenú v hlave zafixovanú ako pre bike neprejazdnú

vladol - o niekoľko príspevkov vyššie je mapka, kde je znázornená trasa zo sedla Zemičky okolo chaty Zuzana k Bradanu. Alebo sa dá ísť aj poza Folkmárske skaly okolo pamätníka z poslednej vojny na lúky nad Folkmárskym sedlom. Odtiaľ je dobrá cesta do Kojšova popod Folkmárske skaly z druhej strany. Alebo po žltej smerom k Bradanu, alebo zídeš na singel, ktorý tu nedávno popisoval mrazik a po ňom smerom na Margecany. Tých možností zo sedla Zemičky je ešte viac.

Prílohy:

sedloZemicky.jpg
sedloZemicky.jpg 817.5 KiB thumb_up0thumb_down

09.09.2009 - 09:55:03
00
K mrazikovemu príspevku nejaké foto z pred dvoch týždňov:

Prílohy:

Snímka006.jpg
Snímka006.jpg 600.41 KiB thumb_up0thumb_down

Snímka007.jpg
Snímka007.jpg 622.32 KiB thumb_up0thumb_down

Snímka008.jpg
Snímka008.jpg 587.34 KiB thumb_up0thumb_down

Snímka009.jpg
Snímka009.jpg 554.56 KiB thumb_up0thumb_down

Snímka010.jpg
Snímka010.jpg 519.82 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil Kidak dňa 09.09.2009 - 12:51:43, celkovo upravené 1 krát.

09.09.2009 - 12:45:26
00
A po vzore laca kvízová otázka ;) : V ktorej časti Košických lesov sa vám naskytne tento pohľad?

Prílohy:

Snímka011.jpg
Snímka011.jpg 466.65 KiB thumb_up0thumb_down

09.09.2009 - 12:50:11
00
Laco: Vďaka za obšírnu informáciu. Určite to pôjdem pozrieť. Po spomínanej trase zo sedla pod Suchým do sedla Zemičky pokukujem už pár rôčkov. Vidím, že sme rovnako "trafení". Minulý rok som ju bol pozrieť ale pešo. Išiel som nejakú zvažnicu zo sedla Zemičky. Je možné, že to bola tá, ktorú máš na mapke. Zo začiatku vyzerala veľmi sľubne ale postupne sa zhoršovala. Ja som z nej odbočil asi v mieste kde zatáča prudko doľava a obchádza bočný hrebeň. Do tohto miesta bola vcelku zjazdná aj keď ku koncu bola po ťažbe zahádzaná konármi. Rúbaniskom som vyšiel na hrebeň kde som očakával podľa mapy zelenú tur. značku. Samozrejme tam nebola, došiel som na ňu dosť hlboko pod hrebeňom na Kojšovskej strane. Po nej som potom pokračoval na Turniská. Bol to celkom šikovný chodníček, asi ten o ktorom píše Mrázík. Prešiel niekto žltú značku od Kojšova do sedla pod Suchým vrchom?
09.09.2009 - 19:21:08
00
to Racho: po žltej chodím často, ale smerom z kopca, teda zo sedla pod Suchým vrchom dole. Je to pekná lesná cesta s kamenitým povrchom, po približne 1,5 km od sedla vychádza na malú lúku, kde z nej odbočujem doľava, dole na asfaltku a pokračujem do Kojšova.
Z Kojšova hore som šiel raz, pred rokmi, ale nestálo to absolútne za to. Cesta bola totálne zarastená mladými stromčekmi.
09.09.2009 - 19:37:59
00
Kvizova otazka z dnesneho vyjazdu, kde rastu tieto huby?:)

Prílohy:

img.jpg
img.jpg 383.86 KiB thumb_up0thumb_down

09.09.2009 - 20:09:46
00
to Mrázik: keď som to pochopil správne tak žltá značka je nezjazdná ale spomínaná zvažnica je smerom hore zjazdná. Ide mi o to aby som nemusel šlapať asfaltku až na koniec. Už parkrát som mal cukatúru odbočiť na ňu ale väčšinou som mal doprovod a nechcel som ich ťahať neznámou cestou hore.
09.09.2009 - 20:13:03
00
Kvizova otazka z dnesneho vyjazdu, kde rastu tieto huby?:)


na lúke 8)
čo som vyhral?
ale podľa ovisnutých klobúkov už budú na odpis.....
09.09.2009 - 20:46:41
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up