Davorin XCM Slovenský raj

18.09.2010
15. kolo - Cyklomaratónska séria
MTB maratón
Hrabušice - Podlesok (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Foto
Zúčastnených bikerov (29)
CraObsdrotarGreywolfjasopetojfabJožoŠjurajko1975KockaKotolnikBBkubaslegimagic7Maniacmaparmartin81martinko76MaTThomilsumisenooboronkoKuborichardlestevolcthomashko2Tomas2707tritolvankes
Aká trasa je pre mňa vhodná?
jazdím ako šialenec a pri jazde sa kvôli muškám zásadne neusmievam 34% [ 31 ]
som pohodový jazdec a včas dám prednosť okolo idúcemu medveďovi 49% [ 45 ]
som mimozemšťan a v pohode zvládnem trasu ET 16% [ 15 ]
Celkový počet hlasov : 91
skúsme sa posúvať ďalej, nie vracať sa dozadu,

holoruby - názorná ukážka nepochopenia - minulý rok sme vyberali trať aby sme odľahčili územie národného parku, a v Betlanovskej doline po víchrici (podobnej tej v Tatrách) dokázali majitelia les nielen "vyťažiť" ale priam ukážkovo popratať a vysadiť - čiže urobiť kus roboty, navyše to otvorilo nádherné výhľady na krajinu - aj ten kus roboty sme chceli ukázať

pásky - neriešim, lebo to beriem tak, že maratón robia dvaja - účastníci a organizátor - čiže ak organizátor dá možnosť prihlasovania dva mesiace dopredu tak účastník môže "pomôcť" a využiť to

účastníci si urobili ako uznali za vhodné a vznikla neočakávaná situácia - 300 prichystaných tašiek, 100 rezervných - to bol predpoklad podľa ON-LINE systému, pre istotu sme navýšili ešte o ďalších 100, a aj to bolo málo

tam ale cesta nevedie, usporiadateľ predsa nemôže robiť takú rezervu - ide to na úkor ostatného

prezentácia - no čo dodať - z internetu vytlačené, donesené a podpísané prihlášky - no 30% pri jednom slepom oku 50% ľudí prinieslo? Sú tam potom zdržania. Niekto dokonca nadával, že načo nám je vypísaná a podpísaná prihláška :-) V banke mu asi tiež všetko dajú podľa úsmevu :-)

a teraz pre tých nad 168 - nápis v salóne:

nestrieľajte na pianistu, hrá tak ako vie

no a tým pianistom môže byť hocikto, maratón je viac ako tímová práca a svoj podiel na ňom majú aj účastníci

takže znovu ďakujem všetkým :-)
18.09.2009 - 10:21:10
00
Kazdy robi chyby, aspon ze niekto organizuje xc. inac by sme sedeli doma. 8)
18.09.2009 - 10:25:34
00

no a len tak jemne z pohľadu organizátora:

pre všetkých, ktorí chcú otáčať a obchádzať asfalt - plný súhlas a zároveň jedna otázočka - prečo sa za voľnými 24 miestami na E.T. len tak nezaprášilo?

veď práve pre Vás to bolo ako ušité

:) hmm ked myslis
snaha zmeniť trať, pridať nové kategórie, tým pádom pre niekoho vynechať rebríky pre iného vynechať asfalt, ísť do srdca raja a nie do hospodárskych štiavnických lesov, to všetko je trochu viac komplikované

tusim odznelo ze otocenie smeru prvej slucky az take narocne nie je. aspon by sa vam neskrvavili ludia v zjazde s prijemnou sotolinkou na asfalte mimo stop.
a stále zabúdate, že nás je 1,5 človeka a že maratón robíme bez nároku na odmenu vo voľnom čase,

SSDD, ktory organizator nie?
tento rok sa stal malý zázrak, že okrem bohatej tomboly a pekných cien pre "chrtov", sme dokázali podporiť aj zariadeniee pre mentálne postihnuté deti

z coho mame radost a tesime sa s Vami tak ako sme sa tesili aj na inom maratone.
no a príchytky? tie by som neriešil - máme prepracovaný ON-LINE systém, registrovaných bolo 311 pretekárov, prihlásených do 400, no a že prišlo 500 a nám zostali len dve čísla ...

stale lepsie ako by ich vam malo ostat 400. zas tie eskapasky netvoria 40% rozpoctu maratonu alebo sa mylim?
možno je to férovejšie ako na niektorých maratónoch, kde prihlásenie v deň pretekov nie je možné :-)

kde na Slovensku? este to bude chvilu trvat kym budu trasy maratonov naplnene tak ze nezvladnu viac ucastnikov
pridajte ruku k dielu a posunte podujatie vyššie

a posles na na ET ktore je site ako pre nas...
my sme sa tri roky rozdávali, no a popri tom sme snáď urobili aj nejakú tú zábavu,

veď keď nejde o život, ide o ... zábavu :-)

za co sme vam zaplatili startovne a podakovali...
18.09.2009 - 10:31:49
00
no neviem,ale kralovsky bol len 2 rocnik a....organizacia,registracia,podium, STANY pre pripad dazdu.co sa aj stalo. keby zacalo prsat tak na sintesi by sa ani pohare,a ani tombola nekonala.a to bol 4 rocnik. moj skromny nazor. :!: cakacka na jedlo,hmmm :beer: a o tombole som pisal hore.

keby tam bola nejaka notarka tak :tmi:
18.09.2009 - 10:35:26
00
no neviem,ale kralovsky bol len 2 rocnik a....organizacia,registracia,podium, STANY pre pripad dazdu.co sa aj stalo. keby zacalo prsat tak na sintesi by sa ani pohare,a ani tombola nekonala.a to bol 4 rocnik. moj skromny nazor. :!: cakacka na jedlo,hmmm :beer: a o tombole som pisal hore.


stany boli tento rok zakúpené :-) pre dobré počasie sa ani nevyťahovali

jedlo - no ako som už písal - boli sme pripravení na 300 ľudí podľa ON-LINE a 100 bola rezerva, no a až také strašné to nebolo,

na rok nie je problém - v ATC je druhý bufet - vie sa operatívne otvoriť - ale znovu ak podľa ON-LINE bude nahlásených 200 a príde 700 - tak kúzelníci nie sme

kryté pódium sme schopní dotiahnuť z mesta - Vy - účastníci ste rozhodli, že treba úroveň zvyšovať, Vy poviete čo bolo dobré a čo majú inde lepšie, no a ak Vy pritiahnete nových partnerov podujatia tak to bude znovu o čomsi inom.

a už len na okraj, snažili sme sa dať Vám cyklistom všetko, v rámci možností

jediný kto zarobil bol štát na DPH, dobrovoľníci dostali po 10 € a 1 symbolické € za každého pretekára ide na http://www.zpmpnasdom.sk

a možno tam je naša spokojnosť - dali sme vám V Š E T K O

ako v rozprávkach lebo je rozdiel dať korunu keď mám tisíc, a je rozdiel keď dám korunu a sám mám korunu

:-)
18.09.2009 - 10:37:14
00
stany boli tento rok zakúpené :-) pre dobré počasie sa ani nevyťahovali

jedlo - no ako som už písal - boli sme pripravení na 300 ľudí podľa ON-LINE a 100 bola rezerva, no a až také strašné to nebolo,

na rok nie je problém - v ATC je druhý bufet - vie sa operatívne otvoriť - ale znovu ak podľa ON-LINE bude nahlásených 200 a príde 700 - tak kúzelníci nie sme

kryté pódium sme schopní dotiahnuť z mesta - Vy - účastníci ste rozhodli, že treba úroveň zvyšovať, Vy poviete čo bolo dobré a čo majú inde lepšie, no a ak Vy pritiahnete nových partnerov podujatia tak to bude znovu o čomsi inom.

a už len na okraj, snažili sme sa dať Vám cyklistom všetko, v rámci možností

jediný kto zarobil bol štát na DPH, dobrovoľníci dostali po 10 € a 1 symbolické € za každého pretekára ide na http://www.zpmpnasdom.sk

a možno tam je naša spokojnosť - dali sme vám V Š E T K O

ako v rozprávkach lebo je rozdiel dať korunu keď mám tisíc, a je rozdiel keď dám korunu a sám mám korunu

:-)

ale ved bud rad ze sa tu pise co by malo byt,aby bol kazdy spokojny :handshake:
18.09.2009 - 11:04:44
00
myslim, ze vsetkym nam ide o tu istu vec, aby sa kvalita rok od roka zvysovala, preto by sme sa nemali hadat a kazdy obhajovat za kazdu cenu tu svoju pravdu, ale pocuvat druhu stranu a hladat moznosti na zlepsenie...uznavam, ze ste spravili, co bolo vo vasich silach a prave preto by bola skoda nespravit tu trosku naviac, aby ucastnici citili, ze ich nazor a podnety su brane do uvahy...
...to minimum z mojej strany:
-lepsie oznacit miesto prezentacie, aby tam trafil aj ten, kto na Podlesku v zivote nebol
-zladit pocet pasok s poctom cisiel, pripadne pouvazovat nad zalaminovanim profilu na riaditka-na Horalovi aj Kralovskom maratone to maju a je to velmi dobra vec
-pouvazovat nad zmenou orientacie prveho kolecka na razcestie nad Suchou Belou
-upravit umiestnenie druhej obcerstvovacky( dal by som ju na koniec zjazdu, ne doprostred)
-posilnit obsluhu pri vydaji jedla v cieli, nie je nic prijemne stat v rade hodinu
myslim, ze tieto zlepsenia nikoho nezrujnuju a celkovy dojem urcite pozdvihnu
18.09.2009 - 11:15:48
00
pásky - neriešim, lebo to beriem tak, že maratón robia dvaja - účastníci a organizátor - čiže ak organizátor dá možnosť prihlasovania dva mesiace dopredu tak účastník môže "pomôcť" a využiť to

Len netreba zabudnut na vikendovych pretekarov, ktori cakaju na pekny a teply den. Kedze ste si pocasie vybrali nadherne, malo sa s nimi viac ratat. Tiez nechapem, preco by mali dostat tasku aj vsetci prihlaseni v den pretekov. Bud im dvihas cenu startovneho, alebo su bez.
18.09.2009 - 11:18:37
00
muffin..-lepsie oznacit miesto prezentacie, aby tam trafil aj ten, kto na Podlesku v zivote nebol
ja si viem predstavit aj start aj podium pri prezentacke.bola tam dost veeelka luka |(
18.09.2009 - 11:28:10
00
to uz nechavam na organizatora, v kazdom pripade by sa v mieste startu malo dat dobre zorientovat
18.09.2009 - 11:34:33
00
Len netreba zabudnut na vikendovych pretekarov, ktori cakaju na pekny a teply den. Kedze ste si pocasie vybrali nadherne, malo sa s nimi viac ratat. Tiez nechapem, preco by mali dostat tasku aj vsetci prihlaseni v den pretekov. Bud im dvihas cenu startovneho, alebo su bez.

agreed. startovne cisla a eskapasky by fakt nemali byt problem pri akomkolvek pocte zucastnenych.
18.09.2009 - 13:02:37
00
teraz som si pozrel video na stv stupavsky maraton.skoda ze sa takto neprezentuje kralovsky alebo sintesi.fakt skoda. :^)
http://www.stupavskymaraton.sk/#video/stv.htm
18.09.2009 - 13:08:01
00
stax:
len trochu OT... sk paska?? ;)

Prílohy:

sk_paska.jpg
sk_paska.jpg 29.73 KiB thumb_up0thumb_down

18.09.2009 - 13:11:48
00
princip ten isty, ale kludne to bude kvoli tebe nazyvat stahovaci pasik

www.avelmak.sk

:rock:


Naposledy upravil stax dňa 18.09.2009 - 13:16:28, celkovo upravené 1 krát.

18.09.2009 - 13:14:02
00
Kralovsky maraton ma za sebou dost silnu reklamnu agenturu, pretoze mali tu v okoli velke bilboardy okolo ciest. Bez sponzorov alebo stedrej financnej pomoci sa to neda zvladnut.
18.09.2009 - 13:16:00
00
keyboard_arrow_up