aha ... a v mapsource nejde nieco take ? resp ked stiahnem ten gpx ako mam stiahnut trasu ktoru chcem ist ked ju nikto este nesiel ?
20.08.2009 - 11:29:48
00
Gekon ahoj,
prave som sa vratil z cyklodovolenky a tam som pouzil virtualneho partnera. V oziexploreri (ale aj mapsource) som rucne vyklikal track kade chcem ist a ulozil ho ako gpx. Potom som tento gpx natiahol do tcx konvertora a dal som mu hodnotu nejakej ocakavanej priemernej rychlosti a dal export do tcx ako course track. Nahral som to do edge. V terene som potom dal volbu ze chcem trenovat - kurz - a vybral som ten co som si vyklikal nad mapou a odstartoval som. Tymto padom ma to navigovalo aj mi to robilo virtual partnera. samozrejme, ten siel presne priemernou rychlostou kym ja nie ale to si asi ani neocakaval ze... este chcem podotnut v tcx convertore som si vkladal aj course waypointy a to sa v praxi ukazalo ako dobra pomocka, ked som presiel dotycnym miestom, zapipalo mi to a ukazalo info o tomto mieste, napr. kolko km do vrcholu ci ze mam dakde zabocit.... Samozrejme ak som nemal dobry podklad tam mi to stale pipalo ze som mimo trasy, ale nastastie som mal na 90% vyborne podklady. nakoniec o par dni zverejnime reportky z tejto dovolenky, dufam ze budete zavidiet;-) Takze neboj sa skusit vyrobit aj vlastne trasy bez prejdenia
20.08.2009 - 15:22:50
00
Dnes som po čase naklikol moj fcbk ucet a vybehla tam na mna takato spravicka o novucickom EDGE 500.

http://garmin.blogs.com/pr/2009/09/garmin-unveils-sleek-new-edge-500-cycling-gps-highpowered-for-the-pros-lowpriced-for-the-people.html?activeBranchId=newsroom

Vyzera fakt zaujimavo, teplomer ma extra potesil, urcite to bude vo viacerych farebnych kombinaciach. No uvidime po nejakych testoch resp. mozno sa to objavi aj na VUELTE v Garmin teame, ale na prvy pohlad OK.
01.09.2009 - 23:11:10
00
Neviete mi niekto poradit ? Mam edge 705 a dnes som chcel z neho vymazat vsetku historiu tak to islo ok ale ked som dal MENU-TRENOVANIE-KURZY a vymazal som aj kurzy ktore som tam mal (2) tak mi z nicoho nic zmizla ponuka v menu KURZY skusil som aj naisnstalovat novy firmware ale nic ... tak ma napadlo ze stiahnem kurz z garmin connect a potesilo ma ze sa mi opat objavila polozka KURZY v menu ale zas tam bol len ten jeden stiahnuty kurz a nebola tam ponuka VYTVORIT NOVY ... cize niekde je chyba a netusim kde ... nevie mi niekto poradit ? VDAKA
07.09.2009 - 22:59:59
00
predovsetkym kurzy a historia su dve rozlicne veci. a ty si vymazal nespravne udaje. Ako rozumiem, teraz ti chyba ta volba v spicatych zatvorkach vytvorit novy kurz? Nenabehol ani po vypnuti a zapnuti pristroja? ak nie, skus pripojit ho k pc a pozri si adresarovu strukturu ci je spravna a ci obsahuje adresar course (tusim v adresari garmin). Zatial tolko...
08.09.2009 - 12:22:29
00
presne ta volba mi tam chyba....a nenabehla ani pri reste ani pri restarte ani pri preinstalovani firmwaru .... course obsahuje ale neje v tom priecinku nic ...
08.09.2009 - 12:51:04
00
no tak potom skus este klasicku alchymiu - zober si v pc nejaky subor vo formate course (napr. zo svojej historie a prezen ho cez napr. tcx konvertor a uloz ako course format a ked pripojis edge k pc tak ho nakopiruj do adresara garmin\course - a potom uvidis ci sa zlavi aj v pristroji. ak nie, potom uz moc moznosti nemam - asi skusit hard reset edge
09.09.2009 - 15:35:43
00
skusil som to aj HARD RESET a nic :( inak ide vsetko ok ale KURZY tam nie su .... a ked tam nakopitrujem iny kurz tak sa polozka KURZY objavi v menu ale bez moznosti VYTVORIT NOVY , je tam len ten skopirovnay
09.09.2009 - 15:45:11
00
Pred par dnami vysiel update firmware vo verzii 2.90, skus upgradnut a uvidis, mohlo by to byt fixnute...
12.09.2009 - 09:46:31
00
Po upgrade na najnovsi firmware mi prestal fungovat autopause.

Neviete niekto ako to znovu zapnut? Alebo ako manualne pauznut cas?
18.09.2009 - 17:33:25
00
Po upgrade na najnovsi firmware mi prestal fungovat autopause.

Neviete niekto ako to znovu zapnut? Alebo ako manualne pauznut cas?


Vid. navod strana 14:
1. Stlacte MENU>, zvolte TRENOVANIE>, AUTO POZ./KOLIECKO
2. V policku AUTO POZAST. STOPIEK zvolte PRI ZASTAVENI alebo VLASTNA RYCHLOST pre zadanie hodnoty

Ak chces manualne zastavit cas / spustit cas, tak stlac to velke tlacitko START/STOP pod displejom, ktore Ti vybije oci, ked sa na Garmin pozries ;)
18.09.2009 - 21:48:20
00
Máme tu firmware 3.10:

Changes made from version 2.90 to 3.10:
-Added ability to use waypoint elevation as the starting elevation for an activity when the user starts within approximately 30m of this waypoint.
-Fixed issue where workouts using power zones based on percent of FTP or heart rate zones based on percent of maximum HR were saved incorrectly.
-Fixed issue where Garmin Training Center could give a data transfer failed error if the unit had a bike profile name longer than fifteen characters.
-Fixed issue with inaccurate display of history dates in some languages.
-Added support for updated Australia Daylight Saving Time start and end dates.
-Updated translations.

takže máme istú možnosť kalibrácie výšky na výšku známeho waypointu:

Create a Waypoint. Set an elevation value. If you press Start within 30-meters of the coordinates, the elevation will be set to what you configured.
23.12.2009 - 12:53:52
00
Tak presne toto som potreboval, lebo niekedy nestacilo ani 20 minut, aby sa GPSko skalibrovalo na aktualnu vysku :D
27.12.2009 - 14:15:38
00
Ešte by tí zmrdi mohli urobiť manuálne nastavenie, majú to vo feature requestoch od počiatku a mnohonásobne.
Nevraviac o tom, že ak mapa obsahuje výškové dáta, prečo by v okamihu stlačenia Startu nemohol Edge fixnúť na výšku aktuálnej pozície v mape?
27.12.2009 - 17:39:01
00
kebyze mám 705-ku zo zahraničia, kde do nej zoženiem mapy? mozete mi ich poslat alebo sa to dá len originál kupiť u garminu? dík
28.12.2009 - 16:15:29
00
keyboard_arrow_up