No ta neviem ci je to tym...ked si na 7 hodinovom vyjazde mas ich kolko v tom vaku aj ja ich periem stale po kazdom vyjazde.....a zalezi velmi od materialu ked mas niaky cinsku umelinu na sebe tak isto to nie je velmi prijemne

Na výjazd mi stačí jeden... Keby sa tu objavil jeden pán skorodocent plutvonožec, tak by ti dokázal, že telesné tekutiny začnú zapáchať až po 24 hodinách... Už sme to tu v jednej téme rozoberali a mal dosť rozsiahly príspevok na túto tému.

Možno si aj ja raz kúpim bambusový dres, ale to ich najprv budú musieť začať obliekať tí, čo si cyklistikou zarábajú na živobytie a sedia na kole 5-6 hodín denne. Takže z bambusu zatiaľ skôr bicykel...
20.09.2009 - 21:16:33
00
Príjemnejšie na dotyk jak PE alebo PP.
A toho bambusu tam je dosť ;)

Prílohy:

bambus tričko.JPG
bambus tričko.JPG 29.31 KiB thumb_up0thumb_down

20.09.2009 - 22:07:55
00
nebavíme sa tu o cyklodresoch? :tmi:
20.09.2009 - 22:10:50
00
Ano, aj. Názov témy je oblečenie z bambusových vlákien a zakladateľ sa nepýta na dresy ale na veci.
Moja chyba :$ , mal som to zaradiť pod neho. Keď to moc vadí tak to zmaž. Dík.
20.09.2009 - 22:19:48
00
nie na druhú stranu to možno niekomu rozšíri obzor, takže to je v norme...mne ide len o to, že čo sa týka cyklooblečenia (dresy, kraťasy atď) bude polyester v dominantnom pomere k ostatným materiálom, samozrejme výrobcovia radi experimentujú a zákazník im to väčšinou zhltne aj s navijákom...jednoducho netreba tu strašíť smradlavými umelinami a podobnými nezmyslami :^)
20.09.2009 - 22:29:22
00
nie na druhú stranu to možno niekomu rozšíri obzor, takže to je v norme...mne ide len o to, že čo sa týka cyklooblečenia (dresy, kraťasy atď) bude polyester v dominantnom pomere k ostatným materiálom, samozrejme výrobcovia radi experimentujú a zákazník im to väčšinou zhltne aj s navijákom...jednoducho netreba tu strašíť smradlavými umelinami a podobnými nezmyslami :^)

tu nikto nestraší iba píšem že niektoré materiály sú fakt neprijemne..a každý ma na to svoj názor píšem zo svojich skúsenosti že zatiaľ tieto bambusové materiály sú prijemne a funkčne...100 ľudí 100 názorov :)
21.09.2009 - 09:56:48
00
svoj názor píšem zo svojich skúsenosti že zatiaľ tieto bambusové materiály sú prijemne a funkčne...100 ľudí 100 názorov :)

Asi máš divné predstavy o funkčnosti. Príjemné na nosenie môžu byť, ale funkčné?

Bambusový textil je vytvorený z prírodného rastlinného materiálu. Predpokladám, že má rovnaké vlastnosti, ako iné prírodné rastlinné materiály. Napríklad bavlna. V bavlnených dresoch som sa kedysi čosi najazdil a tak tiež mám skúsenosti o ich "funkčnosti". Pre prírodné rastlinné materiály je typická najmä nasiakavosť. Jedno, či je to bavlna, bambus, ľan, konope, drevo... A nasiakavosť má ďaleko od "funkčnosti".
21.09.2009 - 19:37:54
00
Asi máš divné predstavy o funkčnosti. Príjemné na nosenie môžu byť, ale funkčné?

Bambusový textil je vytvorený z prírodného rastlinného materiálu. Predpokladám, že má rovnaké vlastnosti, ako iné prírodné rastlinné materiály. Napríklad bavlna. V bavlnených dresoch som sa kedysi čosi najazdil a tak tiež mám skúsenosti o ich "funkčnosti". Pre prírodné rastlinné materiály je typická najmä nasiakavosť. Jedno, či je to bavlna, bambus, ľan, konope, drevo... A nasiakavosť má ďaleko od "funkčnosti".


poslem Ti link a tam si precitaj ak chces o funkcnosti http://www.bambusove-obleceni.cz/view.php?cisloclanku=2007070002


Naposledy upravil Specka dňa 21.09.2009 - 21:07:02, celkovo upravené 1 krát.

21.09.2009 - 20:58:55
00
JoKo asi si este ziaden takyto dres neskusal,ze?Lebo to vlakno nieje save a od bavlny to ma hodne daleko....funkcnost vidim v tom,ze za 1.ked sa v tom spotis,tak to velmi rychlo schne a citis sa "v suchu" :] aj tym,aj celkovym pocitom je to prijemne na nosenie.
Vidim to ako jednu z fajn moznosti dnesneho obrovskeho vyberu materialov,netvrdim,ze je to to jedine a najlepsie,napr. aj koli tomu,ze je ten dres mixnuty s PES ci PP,neviem teraz presne...proste nejakou umelinou,ktora sa bezne pouziva na vyrobu "funkcneho" pradla.
21.09.2009 - 21:04:49
00
Príjemnejšie na dotyk jak PE alebo PP.
A toho bambusu tam je dosť ;)

no to celkom dost ..ja mam sice nejak 60%bamboo a 40% polyester a pozeram ze made in slovakia
21.09.2009 - 21:34:06
00
JoKo, katko máte nejaké zlé skúsenosti s týmto materiálom vlastné alebo z okolia?
Lebo zatiaľ čo som našiel komentáre ľudí čo to mali možnosť vyskúšať boli pozitívne, aj čo sa funkčnosti týka

btw: bob mea culpa, ide mi hlavne o cyklodresy, zle som to špecifikoval :wasntme:
21.09.2009 - 21:52:29
00
ja som na bambusové vlákno nepovedal nič zlé, len si myslím, že to je len marketingový ťah, nič viac...ja som skôr negatívne reagoval na tie "čínske umeliny" a pod...
21.09.2009 - 22:10:55
00
ja som na bambusové vlákno nepovedal nič zlé, len si myslím, že to je len marketingový ťah, nič viac...ja som skôr negatívne reagoval na tie "čínske umeliny" a pod...

inac Warzone mi presne povedal ze napises ze je to marketingovy tah :D ..ale cinske umeliny existuju ;) ale je to jedno asi si nepochopil cos om tym myslela..takze tak uz to nebudeme rozoberat..ja mam tricko s ktorym som fakt spokojna a je vyrobene z tychto bambusovych vlakien
21.09.2009 - 23:08:43
00
no najvyšší čas začať dávať lotto :P , ale nie, ak niečo chcem predať, samozrejme napíšem o tom, len samé chvály:

Tato kombinace Vám zajistí odvod vlhkosti z těla a během jízdy bude dres příjemně chladit. Použitá pletenina je přirozeně antibakteriální a odvádí pot velmi rychle. Tím, že jej nevstřebává se tak brzy odpaří. Díky tomu se můžete v klidu věnovat svojí jízdě, zaměřit se jen na ni a krajinu kolem /včetně krásných cyklistek/. Zoic navíc přidal speciální, výborně prodyšnou pleteninu s otvory do oblasti pod pažemi.

toto sú klasické frázy, ktoré v tejto branži jednoducho musí použiť každý...tebe sa nosí fajn toto, inému tamto...aby si nemusela kupovať všetko a testovať, urobí to za teba špecializovaný časopis napr....urobíš si obraz a vyberieš si...myslím, že som nenapísal niečo čo by si už nevedela...
22.09.2009 - 08:22:32
00
no najvyšší čas začať dávať lotto :P ...

podavam podavam a nic,funguje to len na Teba ;)
22.09.2009 - 13:21:14
00
keyboard_arrow_up