Tak dalej uz asi len ponad Belu na Jahodnu, pripadne po minulorocnej maratonskej...
18.09.2009 - 20:20:48
00
spravne a zaklincovat michalkovym. ziadne marice, ruzinky, strkace ma nelakaju. Otazka je ci to stihame. to by chcelo pomalu o 7mej vyrazat.
18.09.2009 - 20:25:23
00
prifuknes kolesa:))
18.09.2009 - 20:27:40
00
Červená z Kojšovky je fajn, ale...
Nechcete vyskúšať zelenú zo sedla pod Suchým vrchom do sedla Zemičky, ktorú sme tu minulý týždeň s lacom preberali? Milovníci singlíkov si prídu na svoje, netreba sa štverať až na Kojšu, zo sedla Zemičky je viac možností návratu do KE: dá sa rýchlo a pekne spustiť k Bradanu (jedlo a pitie), alebo ponad Folkmár pokračovať do Jakloviec a Margecian (pekné a rýchle zjazdíky).
??? ;)
19.09.2009 - 11:18:05
00
Mrazik zelenu sme sli v utorok, ja sa rad vystveram az na Kojsu, oplati sa:)
19.09.2009 - 13:41:07
00
Mrazik zelenu sme sli v utorok, ja sa rad vystveram az na Kojsu, oplati sa:)

Týždeň som bol mimo, nuž mi to ušlo - to nič, pohoda, zajtra sa uvidíme na červenej.
19.09.2009 - 18:09:34
00
OK mrazik.

Lakko ides?
8:00, Lokomotiva.
19.09.2009 - 18:38:39
00
Pridem. O 8.00 hod budem na Loky. Dufam ze sa do 17.00 hod vratime do KE.
19.09.2009 - 18:49:57
00
Pochybujem :sun:
19.09.2009 - 18:54:31
00
hlavne si zoberte jedlo, pizzerku otvaraju v Margecanoch az vecer.
do 17-ej by sme to mali v pohodke stihnut sedlo Jedlinky 12:30
Margecany cca 13:30
Bradan cca 15:30
ale realita moze byt ina...........
20.09.2009 - 07:21:33
00
Sedlo pod Suchým vrchom - Sedlo Zemičky, netradične, nie po turistickej značke

Doplním ešte mrazikovu informáciu porovnaním naplánovaného a reálne prejdeného tracku. Potvrdzujem, že je to bezproblémovo prejazdné. Na mapke je žltou znázornený reálny track, modrou je plánovaný track. K očíslovaným bodom sú priradené fotky. Dôležitá odbočka je v bode "2", v miernom zjazde po výraznej ceste sa nevýrazná odbočka vľavo dozadu dá prehliadnuť. Privedie nás na zelenú turistickú značku (na mape nie je zakreslená celkom presne). Treba sa jej držať dovtedy, kým neodbočuje doľava strmo hore lesným chodníkom. Pár metrov ešte ideme rovno po lesnej ceste, kým tiež neodbočíme na cestu doľava hore. Čaká nás aj jeden krátky strmý úsek. Ďalej je to už v pohode, nedá sa zablúdiť. Zo sedla Zemičky si človek užije aj dole po zelenej, ale dá sa ísť aj okolo chaty Zuzana smerom k Bradanu.


Tento víkend som naplánoval tak aby som nedeľu mal pre seba, a mohol sa ísť pozrieť na túto trasu lepšie povedané aby som ju mohol prejsť. Z domu som vypadol niečo po siedmej. Ráno bolo celkom kosivé, hlavne v zjazdoch. Dobre ma vychladilo pri zjazde do Margecian. Dole som si pripadal jak zmrznutý Fantozzi na cyklistických pretekoch. :D
Do sedla pod Suchým vrchom som sa dostal cez Kojšov. Keďže som išiel sám tak som vyskúšal "Mrázikovu zvažnicu" z doliny do sedla. Je to tak jak písal lepšie je ju ísť opačne. Zo začiatku sa dala ale asi 100m pred celkom peknou lúkou bola dosť strmá a hlavne kamenistá, tak som musel bike tlačiť. Za lúkou kde sa pripojila na žltú tur. značku bola úplne mierna a dobre zjazdná.
Vyzbrojený mapkou a popisom, ktoré tu uverejnil Laco som sa vydal zo sedla na trasu. Na začiatku je po pravej strane nádherný výhľad smerom na Jahodnú. Hlavne som dával pozor aby som neprešvihol odbočku vyfotenú na obr.č. 2. Neprešvihol som ju a pre tých čo pôjdu po mne, som pred miestom kde sa odbočuje doľava zavesil na konár oranžovú stužku. Dúfam, že s tým nebude mať niekto :envy: problém. Za odbočkou je cesta trochu zarastená burinou ale netreba sa nechať odradiť ide sa správne. Po zelenej značke je potrebné ísť tak ako to písal Laco. Len za miestom kde značka prudko stúpa doľava do kopca som trochu zapochyboval lebo cesta zatáčala doprava ale po príjazde bližšie som zbadal odbočku doľava. V tomto mieste som zavesil ešte jednu stužku. Za odbočkou som musel pár metrov tlačiť je tam pomerne strmý a kamenistý úsek. Ďalej až do sedla Zemičky už niesu problémy s orientáciou.
Na záver by som chcel poďakovať Lacovi za dobrú prácu, ja by som prejazd nenašiel ani z desiatimi mapami. Trasa je teraz ešte neprejazdená, surová ale dúfam, že sa bude jazdením zlepšovať.
20.09.2009 - 21:09:58
00
:bow:


Naposledy upravil isostar dňa 24.01.2010 - 09:57:41, celkovo upravené 1 krát.

22.09.2009 - 14:44:59
00
Potreboval by som informáciu: Nemáte niekto prejdenú trasu zo Šugova cez Ladislavovu vyvieračku do Moldavy? Zaujíma ma hlavne zjazdnosť prvej časti žltej TZT (medzi modrou a zelenou TZT) a potom záverečný zjazd po zelenej TZT do Moldavy.

Díky za každú informáciu.
23.09.2009 - 10:32:01
01
Sli sme z Jasova cez Lad.vyv. do Drienovca. Takze z toho na co sa pytas sa to prekryva len kusok od LV nez sme odbocili na Drienovec. Tam problemy neboli. (Najdes na Trone v tohorocnych turach.)
23.09.2009 - 13:20:50
00
Vďaka, pista, však práve tým vaším výletom z Trónu som sa inšpiroval. V mojom pláne je najviac rizikový úsek výšlapu od Šugova po opustení modrej TZT. Neradi by sme tlačili po nejakej zarastenej ceste. Ako alternatívu máme vašu variantu z Jasova.
23.09.2009 - 13:45:05
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up