zdravim. divne zvuky vydavaju hlavne pri miernejsom brzdeni. skusal som odmastit kotuce odmastovacom Loctite. po nom bol ucinok brzd slabsi, ale aspon boli ticho :) . po par zabrzdeniach uz brzdili dobre, ale zas zacali vydavat divne zvuky. hlavne zvuk zadnej je priam neznesitelny. skusal som ich aj "zapiect" pri zjazde. ked sa zahreju tak stichnu, ale akonahle vychladnu, tak sa znova dostavia tie zvuky. brzdy su prakticky nove, maju nabehanych okolo 300 km. vie niekto poradit ako sa zbavit tych zvukov? vdaka za odpovede.


Naposledy upravil Maros01 dňa 03.04.2010 - 13:48:32, celkovo upravené 1 krát.

24.09.2009 - 20:40:23
00
No prva vec skus odmastit brzdove dosticka a jemnym smirglom ich osmirgluj tak aby neboli leskle na povrchu a potom zase kotuc odmastit lebo je mozne ze sa ta mastnota s brzdovych dosticiek dostala aj na kotuc tot vsio ;) a ak by nepomohlo tak asi kupit nove dosticky
24.09.2009 - 22:03:10
00
co mas za bike, kotuce mas Avid? platnicky su este original?
24.09.2009 - 22:14:57
00
Chyba bude vo vodicovy, moc pocuva svoje platnicky :D .
Prsote s tym nic nespravis a kotuce a ani platne sa nikdy necistia. Tak maximane stratia na chvilu brzdny ucinok a po zabehu je to naspet.
Ja som mal 3 druhy platni (code) a kazde piskali pri slabom brzdeni a na studeno. A nevadi mi to.
Avid proste dobre brzdi a dobre piska. :)
24.09.2009 - 22:45:12
00
čo píska a vrzga to treba dobre namazať. HoUK :rofl:
25.09.2009 - 07:36:09
00
co mas za bike, kotuce mas Avid? platnicky su este original?


mam tento bike http://www.giant-bicycles.com/cs-CZ/bikes/mountain/2825/34482/ brzdy su original od kupy, kotuce G2CS 160mm
25.09.2009 - 12:38:36
00
Chyba bude vo vodicovy, moc pocuva svoje platnicky :D .
Prsote s tym nic nespravis a kotuce a ani platne sa nikdy necistia. Tak maximane stratia na chvilu brzdny ucinok a po zabehu je to naspet.
Ja som mal 3 druhy platni (code) a kazde piskali pri slabom brzdeni a na studeno. A nevadi mi to.
Avid proste dobre brzdi a dobre piska. :)


to piskanie, by som este prepocul, ale to vrzganie... to je nad moje sily :)
25.09.2009 - 12:47:37
00
viem presne čo myslíš, kamarát má tento istý problém na Meride, má tam nejaké hydry Shimano, ale vŕzga a píska to nenormálne ... skúšali sme to vyčistiť, odmastiť, poriadne zapiecť, ale nič nepomohlo

..a zvuk je to naozaj otrasný
25.09.2009 - 13:59:03
00
po vikendovej ture zadna brzda skoro uplne stichla. som zvedavy dokedy :)
28.09.2009 - 19:12:09
00
To to je asi bezny problem brzd, nikde nepisu ze brzdy budu piskat ale ze budu brzdit ja mam taky isty problem ale V-Brake ale v druhu brzd nieje rozdiel lebo ja som si asi dosral klatiky. No su aj take pripady ze brzdy viskaju skripu a vselijake zvuky ale ani nebrzdia. Takze sme na tom dobre ale je to dost neprijemny zvuk ale ked to brzdi tak je dobre.
28.09.2009 - 20:42:50
00
... riešil som podobný problém s hydraulickými brzdami Shimano LX ... s originál organickými platničkami to bolo OK, ale akonáhle som dal platničky od BBB alebo od Koolstop brzdy síce brzdili lepšie no tie zvuky sa nedali počúvať .... problém skús riešiť výmenou platničiek ... odmasťovanie kotúčov, platničiek, alebo ich šmirgľovanie problém rieši len na chviľku ... platničky musia byť zošúchané do leskla, je to normálne veď sa šúchajú o kotúč, ak ich zdrsníš šmirglom, prestanú vydávať tie zvuky ale zoslabne aj ich účinok ..ale len do vtedy kým sa zas nezahladia ... to budeš brúsiť tie platničky každých 100 km???? Zoderieš ich za pár výjazdov .... niekto to rieši aj namazaním zadnej časti platničky medenou vazelínou ..neskúšal som ... skús a daj vedieť...
29.09.2009 - 08:27:12
00
aktualny stav: predna brzda jemne ako keby "steboce", ale to mi neprekaza. zadnej som "nedohovoril" :) a nadalej vrzga a vibruje cely bike. ked som vytiahol platnicky, bol na nich jemny prasok (urcite pozostatok osuchanych platniciek). Na platnickach z prednej brzdy ten prasok nebol. Prasok som utrel a zrazu bolo pri brzdeni ticho. V mieste uchytenia adapteru strmena k ramu by nemali byt nejake podlozky? Ja tam nemam ziadne. Moze/nemoze to byt problem? Rozhodujem sa, ci mam kupit nove platnicky, snad to pomoze. Viete poradit aka znacka a typ su vhodne pre kotuc avid G2CS, aby boli nielen tiche, ale aj ucinne. Vdaka
03.04.2010 - 13:40:21
00
Chyba bude vo vodicovy, moc pocuva svoje platnicky :D .
Prsote s tym nic nespravis a kotuce a ani platne sa nikdy necistia. Tak maximane stratia na chvilu brzdny ucinok a po zabehu je to naspet.
Ja som mal 3 druhy platni (code) a kazde piskali pri slabom brzdeni a na studeno. A nevadi mi to.
Avid proste dobre brzdi a dobre piska. :)

Neviem či sa u vás točí zemegula naopak, ale ja som s avid brzdami takéto problémy nikdy nemal a ani nikto z okolia. Bolo to na BB5, J3, J7. ŽIADNA NEPÍSKALA teda ak nerátam ten jemný zvuk pri bŕzdení ktorý ale určite neznie ako pískanie
03.04.2010 - 15:10:05
00
keby piskala tak je to mozno v pohode, lenze ona vrzga a pri tom vibruje cely bike...je to neznesitelny zvuk + este k tomu neznesitelne vibracie. ja viem, ze to nie je normalne, preto sa tu snazim podla skusenosti inych prist na to v com je problem
03.04.2010 - 15:48:50
00
ono to ani nieje zaolejované ale za-DOT-ované... skús jeden pokus nalej na ten systém vodu (aspon 7Litorv.. rozumej nech je to mokré) ak to bude brzdit ostrejsie tak mas na platniach DOT :) inak vlož medzi platničku a piestik niečo napr. silikonovu podložku alebo podobne, niekto tam dáva aj medený olej či ako sa to volá.. ale tak s tým tam ja po mojich skúsenostiach radšej nie
03.04.2010 - 16:34:37
00
keyboard_arrow_up