Mam v plane kupit ram.
cena cca 350 EUR... hardtail, nie full!!!
vyuzitie, XC a maratony. vidla bude RS SID 100mm.
moja vyska je 188cm, takze velkost ramu cca L-XL/20-21" ... radsej nieco so slopingom ako velku kozu :wasntme:

v mojom cenovom limite sa rozhodujem pre nasledovne:

Superior XP 930, model 2010
http://www.superior.cz/en/models-2010/mtb-profi/bike.html?id=268

RB CRX
http://www.racebike.cz/3-crx-ram.aspx

bol by som rad, ak by ste mi svojimi postrehmi, radami a skusenostami pomohli vybrat si, pripadne mozete navrhnut ine alternativy...
nezabudajte prosim, ze chcem HARDtail... ziadneho fulla!!! :) a iba ram, nie komplet bike.
dakujem.
28.09.2009 - 20:29:09
00
to RB cko vyzera fajn ,ma radiace lanka tahane vrchom,co je vyhoda oproti spodnemu na supe, kde sa rychlejsie dostanu necistoty.overene na dubnicaku sa spodne plastove vedenie a ramova truka zaniesla blatom a neradil smyk.na supe je aj zadne spodom a ma nechutnu slucku na saltri..
RB ma zase dost vysoku vahu....v tej cene sa pohybuju AL ramy pod 1500g...
sup je velmi pekny aj spracovanie a vaha na vybornej urovni...proti len to vedenie laniek spodom....tot vsjo
skus pozriet aj nosaint lucifer
29.09.2009 - 07:04:13
00
zihadlo5: dik, veru to spodne tahanie laniek ma nenapadlo.
osobne sami veru vahovo pozdava viac SUP, no tam zas je trochu problem s velkostou :(
19" mi bude malo, a 21.5" vyzera jak taka koza :) aj ked na moju vysku by to bolo fajn.
RB zas robi XL, co je velkost 20" a ti by bol ideal, no tam zas ta vaha ma trosku odradza :(
no pri ramoch v tejto velkosti a cene nieje lahke dostat sa pod 1,5kg.

tak ak by mal niekto v rukave ine alternativy, sem s nimi :rock:
29.09.2009 - 08:15:39
00
Co sa tyka vedenia laniek spodom, tak to povazujem za vyhodu. Jednak podla mna ciastocne ochrania ram pred narazom hovadin od prednaho kolesa a navyse som pozoroval uplne opacny jav ako zihadlo. Tym, ze sa lanka tru len v jednom mieste, v ktorom blato opadne aj vlastnou vahou alebo pohybom lanka, uz nemaju kde inde skriet. Skor je sanca ze zihadlo ma topswing presmyk a ten v blate proste neradi, ak nie, tak ta neviem. Dalsia vec je, ze pri vedeni laniek nad hornou trubkou sa casto obije lak pod nimi.
A co sa velkosti tyka tak Superior v 16,5" ma dlhsiu hornu trubku ako RB v XL, tak by bolo dobre pri vyberani velkosti brat v uvahu aj tento fakt.
29.09.2009 - 09:01:42
00
Zigo, dik za postrehy, ine rozmery zatial ako sedlovu trubku som nepozeral.
no uz len kvoli velkosti zatial vyhrava u mna RB v XL. i ked SUP sa mi po ostatnych strankach pozdava viac :(
skoda ze SUPa nerobia v 20" prevedeni ako TEAMove modely.
29.09.2009 - 09:07:00
00
ten smyk som mal downswing,teraz ma top a vobec ma to netesi a k tym lankam dole.casto sa stava ze odleti kamen z predneho kolesa do ramu zrovna kde je lanko...ja tam mam teraz vedene len lanko pre smyk a niesom z toho nadseny....a to blatko sa krasne nalepilo na tu plastovu cast na stredovej trubke a na spodok ramovej a doslova zalepilo lanko..uvazujem o navleceni jemnej ochrannej buzirky na lanko....uz som to vydel aj na lankach ktore boli vedene na hornej ramovej trubke..
smyk nieje az taky nachylny na presnost ako salter kde hra rolu aj 1mm posunu lanka.. :!:
29.09.2009 - 09:12:51
00
orbea lanza, trek 8500, nosaint luzifer, rb crr, superior G7 (minulorocny model cca 7000-8000kc, tohtorocny 12k-13k), lapierre pro race (ak zozenies) ...

RB CRX bude monolit atakujuci 2kg, ved i moje crr v L-ku (mam 178) vazi nad 1,7 ale pravda vyzera dost masivne takze myslim ze by ti bohato stacilo, a je i lacnejsie :-)

superiory su dlhsie , rbcka kratsie ... ak by si mal este nejake otazky ohladom RB CRR napis, vcera som nestihal tak som ti len taku strohu odpoved poslal


inak mam na predaj Sram X9 presmyk , vedenie lanka spodom, objimka hore ... ja som bol spokojny lenze je len na spodny tah, pouzivany pol sezony (ak by si nemal a zobral by si sup)
29.09.2009 - 09:16:28
00
este scott scale som napr zabudol
29.09.2009 - 09:17:19
00
kimlo: Prave ta dlazka sedlovej trubky je dost nepodstatna. Skor este kratsia nechava viac priestoru pre pruzenie sedlovky a tym padom bude nizsi ram pohodlnejsi. Ten SUP team v 20" je v podstate vacsi ako RB v XXL. Uhol sedlovej trubky maju oba ramy v tebou spominanych velkostiach cca rovnake, takze v porovnani velkosti bude vyrazne rozhodovat uz len dlzka hornej trubky. Este by si sa mohol informovat ci SUPa dodavaju aj v BSA68/73 verzii ale s adapterom z BB30 na BSA.
zihadlo: lanka mam momentalne vedene cez liner z k presmyku/saltru, ale ani predtym som nemal problem s radenim presmyku dokonca ani v zime, ked bola cela spodna trubka ohadzana ladom.
a.ndrejko: scale myslis ktory?
29.09.2009 - 09:27:01
00
Na maratony by som odporucal radsej toho SUPa, ma sportovejsiu geometriu a aj nizsiu hmotnost. Pripadne by som sa este kukol na Treky, maju kvalitne ramy s vybornou geometriou (sam jedneho mam ;))
29.09.2009 - 09:32:37
00
Žigo: no to neviem, vzdy som si myslel ze ramy maju rovnake, len vybavu roznu. Ale samozrejme som mal na mysli hlinik, nie karbon. Ak sa ale od seba lisia tak scale 40, ci 30. asi ... neviem nevyznam sa a hladat sa mi nechce.

ono na vyber je toho hodne, ... pells razer, cube ltd, nejaky duratec, giant xtc
z tych dvoch co si dal by som bral supa
29.09.2009 - 09:37:50
00
kimlo: Prave ta dlazka sedlovej trubky je dost nepodstatna. Skor este kratsia nechava viac priestoru pre pruzenie sedlovky a tym padom bude nizsi ram pohodlnejsi. Ten SUP team v 20" je v podstate vacsi ako RB v XXL. Uhol sedlovej trubky maju oba ramy v tebou spominanych velkostiach cca rovnake, takze v porovnani velkosti bude vyrazne rozhodovat uz len dlzka hornej trubky. Este by si sa mohol informovat ci SUPa dodavaju aj v BSA68/73 verzii ale s adapterom z BB30 na BSA.
zihadlo: lanka mam momentalne vedene cez liner z k presmyku/saltru, ale ani predtym som nemal problem s radenim presmyku dokonca ani v zime, ked bola cela spodna trubka ohadzana ladom.
a.ndrejko: scale myslis ktory?


teraz mam ram 19", karbonovu 400mm sedlovku vysunutu do nebies, a pruzi to krasne, ale na ram posobi tak velka paka, a v prudkych vyslapoch ma prklapa do zadu, aj ked som zohnuty nad riadidlami. to je hlavny dovod preco chem vyssi ram, inac mi 19tka vyhovuje... az na tie prudke vyjazdy.

a co znamena "ci SUPa dodavaju aj v BSA68/73 verzii ale s adapterom z BB30 na BSA." ? nejak sa v tych cislach neorientujem :) neico ohladom stredu ? ja mam v plane tam dat kluky XTR M960.
29.09.2009 - 09:54:06
00
...
RB CRX bude monolit atakujuci 2kg, ved i moje crr v L-ku (mam 178) vazi nad 1,7 ale pravda vyzera dost masivne takze myslim ze by ti bohato stacilo, a je i lacnejsie :-)
...


CRX v XL by malo vazit cca 1700g.
ak tam nahadzem tie veci co mam teraz, tak neviem kam pojde vaha, nerad by som prekrocil terajsich 11kg. Tato vaha biku mi vyhovuje, nizsiu nema potrebu nahanat, a tazsi tiez nie :)
29.09.2009 - 09:58:47
00
ja som jazdil mercu 20ku a bola na mna akurat 182cm a 12cm predstavec....sedlovka bola 350ka
bsa je klasika stred zavit ,novsie ramy maju 73mm sirku stredovej trubky..starsie 68mm
bb30 je najnovsi system s vecsin priemerom a tam sa srobuje redukcia na bsa
29.09.2009 - 10:03:15
00
CRX v XL by malo vazit cca 1700g.
ak tam nahadzem tie veci co mam teraz, tak neviem kam pojde vaha, nerad by som prekrocil terajsich 11kg. Tato vaha biku mi vyhovuje, nizsiu nema potrebu nahanat, a tazsi tiez nie :)


na webe maju CRX XL - 1960g, ale ak to bude ako s CRR tak nakoniec bude este tazsi
29.09.2009 - 10:13:19
00
keyboard_arrow_up