Este otazka, brzdy na tej "500vke" HAYES HFX-9, nikde nebolo pisane ake su (mechanické, hydraulické), takže sú mechanické???


HFX-9 sú hydraulické brzdy.


Ak su to HFX-9, tak suhydraulicke.
05.09.2006 - 12:37:19
00
tiez sa pripajam z nazoru ze naboje s tym suchanim nemaju nic spolocne... hayes kotuce su zname tym ze suchaju a 203 uz ani nehovoriac....
06.09.2006 - 07:34:47
00
Včera som urobil taký malý experiment s kotúčom. Sledoval som čo robí, keď je zadné koleso vo vzduchu a keď sa položí na zem a zaťaží sa.
Výsledok: vo vzduchu bol kotúč presne v strede medzi platničkami a keď sa zadné koleso zaťažilo, tak sa posunul smerom k vnútornej platničke, čo spôsobilo, že sa pri otáčaní kedy tedy dotkol platničky.
Ale neviem v tomto momente posúdiť, do akej miery sa na tom podpísal náboj a či by to robil aj lepší kónusový náboj alebo nie. Ja tam mám Deore 525 - to je tuším taký ako má aj David na Meride.
06.09.2006 - 08:19:36
00
Mne sa vcera stalo to, ze som zhodil predne koleso a nedopatrenim som zmackol brzdu a mal som potom obrovsky problem nasadit koleso spat, lebo dosticky sa dostali k sebe a musel som ich nasilu od seba odtlacit (tym, ze som medzi ne strcil skrutkovac), nasadil som koleso, ale teraz mi skoro v kuse brzdi a packa chodi ako keby sa jej vobec nechcelo ... co s tym mam urobit (Hayes HFX9 XC brzdy) alebo skocit do servisu ? (Bike je ste v zabehu, nemam ho este ani mesiac) :( :? :oops:
06.09.2006 - 10:11:53
00
Mne sa vcera stalo to, ze som zhodil predne koleso a nedopatrenim som zmackol brzdu a mal som potom obrovsky problem nasadit koleso spat, lebo dosticky sa dostali k sebe a musel som ich nasilu od seba odtlacit (tym, ze som medzi ne strcil skrutkovac), nasadil som koleso, ale teraz mi skoro v kuse brzdi a packa chodi ako keby sa jej vobec nechcelo ... co s tym mam urobit (Hayes HFX9 XC brzdy) alebo skocit do servisu ? (Bike je ste v zabehu, nemam ho este ani mesiac) :( :? :oops:


No, to bude asi o to vacsi proublem ze su hydraulicke, tak odporucam SERVISaka....s ttrochou stastia by ti to mohli napravit len tak, ako v ramci toho ze je v zabehu, alebo potom v ramci zaruky, ale to ti tazko uznaju a budes musiet dlho cakat...... ale ako servis by to nemalo byt drahe :idea:
06.09.2006 - 11:59:04
00
Kolega mi povedal, ze je to uplne v pohode, len treba od seba poriadne odtlacit dosticky, aby sa kvapalina vratila do nadrzky ... ze jemu sa nieco podobne stalo an zadnom kolese a ze tam musel strcit az nejaky imbus, aby to zacalo opet dobre fungovat ... ved uvidim, vyskusam a ked nepomoze, tak do servisu to mam 15 minut peso z domu 8)
06.09.2006 - 12:02:27
00
tak to by potom bolo v pohode... :lol:
06.09.2006 - 12:04:43
00
Ale aj tak je mi to divne, ze sa tie dosticky nevratili do povodnej polohy, sak ked tam koleso je a ja zmacknem brzdu, tak sa vratia :? ... obcas tak uvazujem, ze V-cka boli z pohladu udrzby asi jednoduchsie (alebo to bude tym, ze mam hydry ani nie mesiac a este netusim, na co sa na nich moze sahat a na co nesmie :oops: ) :twisted: ... ale brzdna sila je neporovnatelne lepsia s tymi hydrami :twisted: :twisted:
06.09.2006 - 12:08:05
00
TAk urcite ze udrzba je ovela zlozitejsia ako u Vecok (obzvlast pri hydraulickych), ale stoji to podla mna zato....... a aky mas BAJK???
06.09.2006 - 12:15:01
00
2 Slajfo Ale ... taku sunku :oops: : Kona Caldera, tohtorocny model :twisted:
06.09.2006 - 12:24:10
00
Som pozeral tak to je dost dobry bike... za kolko si kupil??? Som videl cenu 32000,-
06.09.2006 - 12:28:54
00
to Tramp: kľudne ich poriadne roztiahni, aj hrubším skrutkovačom, ale opatrne, mne sa asi pred mesiacom slabšie vysúval na deorečku jeden piestik, tak som vybral platničky a opatrne slačil brzdu aby náhodou nevybehol, pekne sa to rozbehalo, zatlačil som piesty späť a odvtedy všetko v pohode. :D 8)

chlapi - k téme, nechatujte zbytočne, riešte to cez ss.
06.09.2006 - 12:29:41
00
sice nejazdim kotuce, ale nemoze byt trampov problem sposobeny zavzdusnenim? to sa tusim stane, ak stlaci brzdy bez kolesa...ale moze byt ze trepem :)
06.09.2006 - 15:16:48
00
aj mne bolo tak povedane ked som kupoval bike že aby som nestlačal brzdu ked mam dole koleso, lebo sa zavzdušni (Deore 535)
06.09.2006 - 20:12:33
00
No neviem, ale k Avidom sa dávajú také plastové bazmeky, ktoré sa dajú zasunúť do prasaťa, keď je vonku koleso. Ale primárny účel toho je taký, aby piestiky nevyliezli moc von, konkrétne až tak, že začne odtiaľ tiecť brzdovka.
Ale že by tak mohlo dôjsť k zavzdušneniu (bez vytečenia média), to sa mi nezdá.
06.09.2006 - 20:25:05
00
keyboard_arrow_up