nieco mi praska na biku... ale len ked sedim na sedle a bud slapem alebo ked neslapem, ale zapieram sa do riaditok z jednej strany na druhu
moze to byt ram?
nakolko sa to strasne zle lokalizovalo,lebo ten zvuk sa ramom prenasal po celom biku, tak som skusal postupne menit komponenty
vymenil som kluky, pedale, precistil som sedlo/sedlovku, poriadne utiahol upinak na sedlovku, precistil a premazal hlavove
uz nechapem, co by to este mohlo byt...

dik za napady
09.10.2009 - 09:17:05
00
To by aj mna zaujimalo robi mi to tiez. Mam podozrenie na hlavove ale mechanik mi povedal ze hlinikovym ramom sa dobre siria rozne praskave zvuky ze to moze byt hocico
09.10.2009 - 09:46:22
00
sedlo, sedlovka, ram, kostrc ... ine asi uz nic, kedze to vydava zvuky len ked sedis v sedle. Snaz sa hybat sedlom zpredu dozadu, zboku na bok, zaves sa nan a mal by si zistit co to robi. Ja to tipujem bud na necistoty medzi sedlovkou a ramom ci medzi sedlovkou a sedlom. Mozu skripat i lyziny v mieste kde su uchytene k sedlu. Prasknuty ram by bola asi ta posledna mozna moznost, ale vylucit sa to neda.
09.10.2009 - 09:59:26
00
do kazdeho spoja treba dat vazelinky pri montazi....
mozu to byt este spoje hlavova trubka-predstavec-rajdy
alebo hlavova trubka v korunke vidlice....liziny na sedle... :!:
09.10.2009 - 10:16:35
00
sedlo som tiez menil, takze liziny by to nemali byt
robi mi to len ked sa hybam na sedle zprava-dolava...zpredu-dozadu to nerobi
to hlavove-trubka-predstavec som si tiez myslel potom, ale vcera som to rozobral cele a premazal...a nic...stale praska
zaujimave je, ze len ked sedim...neviem, co by to este mohlo byt v tej casti sedlo-sedlovka-ram...
09.10.2009 - 10:38:17
00
Na b-f majú o tom vcelku peknú tému: http://www.bike-forum.cz/forum/lupe-mi-kolo-kdyz-zaberu-do-pedalu.html#unread1.

Z mojich "menej štandardných" postrehov je napr. slabšie dotiahnutý zadný rýchloupinák alebo menej dotiahnuté šróby pätky šaltra. Ináč klasika, ako píšeš, skrutky, sedlovka,... Všetko rozobrať, prečistiť, namazať.

PS: A štuple/sluchátka do uší. :)
09.10.2009 - 10:47:53
00

PS: A štuple/sluchátka do uší. :)


to je na tom najhorsie, ze ma to rusi este aj pri pocuvani hudby pocas jazdy :D

precital som to b-f vlakno a vsetko, co tam spominaju, som uz urobil alebo vymenil
takze uz fakt netusim
zeby fakt prasknuty ram?


Naposledy upravil funkatron dňa 09.10.2009 - 10:57:31, celkovo upravené 1 krát.

09.10.2009 - 10:50:37
00
Ináč mne sa stalo aj to, že "praskanie" bolo spôsobené prílišným utiahnutím sedlovkovej objímky... Analyzuj, moralizuj,... :lol:
09.10.2009 - 10:56:30
00
mne nieco buchalo, ked som z bikom zatriasol zo strany do strany,alebo ked som za jazdi prudko zatocil, a zistil som, ze mam povoleni orech na zadnom naboji
09.10.2009 - 10:58:12
00
takze teraz som bol v servise...tiez nevedeli, tak sme skusili vymenit sedlo so sedlovkou za inu, co tam mali na nejakom biku a praskanie prestalo...
nechapem, co s tou sedlovkou mohlo byt, ze sa to nedalo ani vycistit ani dotiahnut...muselo to byt v nej, lebo sedlo mam nove a robilo to aj na starom
takze vymenit sedlovku...
09.10.2009 - 12:17:46
00
Skus skontrolovat liziny sedanky mojmu kamosovi tiez daco pukalo a myslel si ze to je oska pedalov ale nakoniec zistil ze to je puknuta sedlovkova prava lizina skus to
09.10.2009 - 13:09:51
00
Skus skontrolovat liziny sedanky mojmu kamosovi tiez daco pukalo a myslel si ze to je oska pedalov ale nakoniec zistil ze to je puknuta sedlovkova prava lizina skus to


na sedle mi to robilo aj na starom aj na novom, takze jedine sedlovka
09.10.2009 - 13:28:15
00
Vyber upinak sedlovky a vycisti ho, aj trubku, kde je nasadeny. Niekedy to pukanie sposobuje spina vo vnutri upinaku.
09.10.2009 - 14:35:26
00
Vyber upinak sedlovky a vycisti ho, aj trubku, kde je nasadeny. Niekedy to pukanie sposobuje spina vo vnutri upinaku.


no ale ked som dal inu sedlovku, tak to nerobilo...tak to asi nebude v tom
09.10.2009 - 14:45:31
00
Aha, nepostrehol som to v texte ... no ak to mas teda vsetko ciste, a praska to len s jednou sedlovkou, tak v podstate bud mas sedlovku typu Thomson (take jemne vrubkovanie) , tam to treba strasne dobre vsetko vycistit, alebo druha moznost je, ze sedlovka je niekde prasknuta (najskor okolo zamku) ... inak neviem :D .. ale urcite na to prides, tak potom napis co to bolo.
09.10.2009 - 15:31:38
00
keyboard_arrow_up