hmm,nechtiac som si zastriekal brzdu olejom z vidlice a vycistil som si kotuc,na stole prebrusil dosticky na brusnom papieri hrubky asi 240 a zabeh asi 2.5 az 3 metre a 100% funkcnost,takze ziadne KO.
14.10.2009 - 17:35:58
00
Kazdy si prihrieva svoju polievocku. Magura to vidi takto:
http://www.magura.com/en/why-magura/disc-brakes.html cast Mineral oil vs. DOT brake fluids. (


Magura tam pise len tu jednu vyhodu oleja .. ze neabsorbuje vodu. Nic ine .. vsetko to co som hodil z linku (pripominam ... to su fakty, nie moje nazory, ani nic .. ciste fakty, ani Magura ich nevyvracia). Takze nic nove ;)

CafeRacersDreamTeam: zavodne veci nepodliehaju zabehanemu systemu, to uz by si mohol vediet, tam ide o dosiahnutie max. vykonov, casov , vysledkov, vraza sa do toho dostatok penazi (aj ked v v poslednych rokoch uz nie), aby sa pouzilo to najlepsie. Takze ... asi DOT, ze ano :) A citaj si linky co som poslal , nie to co pisem ja ;)

Mne osobne bolo jedno, co tam je .. ako som uz pisal .. bajk neni auto ..je to fuk, ale to s tym mrazom .. hmmmm ... brzdy som si nekupoval podla toho ci DOT alebo OIL.

edit:
Ak vyrobca argumentuje podobne ako Magura, tak to znamena, ze setria naklady na tesneniach (asi DOT tesnenia budu drahsie) , bez faktov, bez argumentov .. nic .. fakt super. Olejove brzdy som nikdy nejazdil, nemozem teda porovnat s DOT .. a je mi to uplne jedno. Akurat by som niekedy skusil dat vyjazd pri -20 .. ci to naozaj nejaky rozdiel je (imho bude) .. inak ... nemam k tomu uz co viac dodat :) .. howgh.
14.10.2009 - 19:57:40
00
hmm,nechtiac som si zastriekal brzdu olejom z vidlice a vycistil som si kotuc,na stole prebrusil dosticky na brusnom papieri hrubky asi 240 a zabeh asi 2.5 az 3 metre a 100% funkcnost,takze ziadne KO.


podle stranek vyrobce desky znecistene olejem vyhodit jednoduche a strucne. Ano daji se vypalit, ano daji se umyt prebrousit a dal pak funguji, ale uz to nikdy neni 100% ani zdaleka.
Staci si projit temata na foru kolik lidii ma s hydrama problemy a vetsinou jde o zamastene desky :-(
14.10.2009 - 22:31:49
00
Kuband tym olejom som oblial len kotuc a nevsimol som si to,az ked zrazu mi nebrzdila brzda,takze tam bol nanos od kotuca,neboli kupane v oleji,poriadne som vycistil kotuc,co bolo pripalene,som prebehol smirglom 800-vkou a dosticky asi tak 240-kou,az kym neboli uplne ciste(odbrusil som vcelku dost) a naozaj ziadna zmena oproti novym,funkcia na 100%,je dobre,aby si to tu ludia precitali,aby zbytocne pri malej olejovej nehode netrapili penazenku,vyrobca vzdy odporuci najdrahsie riesenie,vsak aj on chce zit.
15.10.2009 - 07:52:39
00
dělal sem tohle už mockrát - však píšu že to jde, jen výkon není pak už 100%
brzdit se s tim celkem v pohodě dá, ale desky mají nižší životnost, dřív se zapečou a zesklovatí a pak musíš brousit zase, prostě toho oleje se už nikdy nezbavíš, ale jak píšeš dojezdit se v klidu dají.
jinak ten můj post co sem dal na který reaguješ měl být spíš srovnání DOT a Oleje :D
myslel sem to tak že pokud se dostane na desky olej nebo Dot nastává naprosto stejná onanie aby to zase brzdilo
15.10.2009 - 08:07:10
00
Ito - neviem kolko vies anglicky, z toho linku nevyplyva ako jedina vyhoda ze neabsorbuje vodu... aj ja som uz skor pisal (slovensky :D) ze dalsia neprijemnost brzdovej kvapaliny je jej agresivita, a dalej toxicita, sklon k absorpcii vody (to uz podla druhu)

kaktuss - nechaj ho, kubad bude oblozenia vyhadzovat, my si poradime aj bez toho :)
15.10.2009 - 08:14:40
00
Kubad nič nemusí vyhadzovať. Kubad vie ako si nikdy nepoliať platničky bordelom. hehe
15.10.2009 - 09:26:00
00
to vieme vsetci, ze prestat sa bicyklovat toto 100% zabezpeci.... ak teda nechces prejst na vecka :P
15.10.2009 - 10:18:25
00
Skús prispieť k veci. Ak nevytrhneš hadicu z prasaťa /čo som ešte nevidel/, zamasteným platničkám sa dá vždy vyhnúť. Ak nevieš ako tak to nikdy nerob. Ak chceš vedieť som ochotný ti to prezradiť. hehe
15.10.2009 - 10:33:54
00
@CafeRacersDreamTeam

pozdravuju, Snowbala, Tassajaru, Medvidika, a ještě další asi 4 nicky které ti všechny musely postupně na českém BF zabanovat pro tvé urážky a nevhodné chování na Českém BF ;)
jaké to štěstí že tohle forum je moderované :rofl:
15.10.2009 - 10:45:34
00
turbi - asi ze kotuce zamastis nielen od oleja z brad, ale zasvinia sa aj pri beznej prevadzke... cize to je asi tak fuk, raz za cas je dobry napad ich ocistit.
15.10.2009 - 10:55:02
00
noooo mne sa to stalo dost lahko,odfukoval som negativnu komoru a bolo,skoro som nezabrzdil na krizovatke. :devil:
15.10.2009 - 11:43:48
00
:D jj klasika když foukaš negativku dej si kolo vzhůru nohama pak nic neletí ven
15.10.2009 - 11:51:22
00
hmmm,vies,ako si to uz budem dobre pamatat,clovek sa najlepsie uci na vlastnych chybach :@
15.10.2009 - 12:15:18
00
keyboard_arrow_up