Vykašlal sa na nás aj fotograf, čo fotil na trati, určite bol súkromný, už neočakávam žiadnu slávu, že dáka fotka bude
19.10.2009 - 14:16:49
00
Vykašlal sa na nás aj fotograf, čo fotil na trati, určite bol súkromný, už neočakávam žiadnu slávu, že dáka fotka bude


Keby si sem tam pozrel na úvodnú stranu tak by si sa dočkal:
http://www.mtbiker.sk/clanky/reporty/1237/fotogaleria-z-msr-v-maratone.html
19.10.2009 - 15:07:18
00
Dočkali sme sa, pozreli sme fotky, ktoré sú veľmi pekné, ale konštatovali sme bez urážky, že fotografoval súkromný fotograf, ktorý poskytol svoje súkromné fotky svojich známych. Tí sú na snímkoch niekoľkokrát ostatní 0. Neviem prečo organizátor nezabezpečil oficiálneho fotografa :n: , ale snáď sa poučí aj v tomto, že existujú aj iní zanietenci pre tento šport, ktorí vydávajú bez sponzorov nemalé prostriedky na to aby mohli na MTB pretekov štartovať a odmenou pre nich je dobrý pocit, že niečo pre seba urobili a prípadná fotka na pamiatku je pre nich niečo navyše. Rád by som si ju aj zaplatil, aby som mohol byť príkladom pre mojich vnukov a vnučku a pritiahol ich taktiež k športovaniu a nie aby sedeli celý deň pred počítačom alebo sa dali na cigarety, alkohol a drogy. Tomu zrejme HAZARDE nerozumieš, že bez nás bezmenných by akékoľvek preteky preteky boli pretekmi snáď 2 desiatok ľudí a zo štartovného by nemohli byť pokryté náklady organizátora.
20.10.2009 - 08:08:53
00
ale no tak, koľkokrát sa stane, že človek nenájde fotku z maratónu...o tom, že by v tej galérii boli len fotky fotografových známych silno pochybujem, to by musel mať kamarátov po celej republike a aj mimo nej... :$ veď predsa budú ďalšie maratóny, ďalšie galérie a neverím, že by si sa na nejakej fotke nenašiel...alebo treba ísť na maratón do okolitých krajín, tam tých fotografov majú zabezpečených a pekne si potom za tie svoje fotky zaplatiť 8)
20.10.2009 - 08:21:10
00
Dočkali sme sa, pozreli sme fotky, ktoré sú veľmi pekné, ale konštatovali sme bez urážky, že fotografoval súkromný fotograf, ktorý poskytol svoje súkromné fotky svojich známych. Tí sú na snímkoch niekoľkokrát ostatní 0. Neviem prečo organizátor nezabezpečil oficiálneho fotografa :n: , ale snáď sa poučí aj v tomto, že existujú aj iní zanietenci pre tento šport, ktorí vydávajú bez sponzorov nemalé prostriedky na to aby mohli na MTB pretekov štartovať a odmenou pre nich je dobrý pocit, že niečo pre seba urobili a prípadná fotka na pamiatku je pre nich niečo navyše. Rád by som si ju aj zaplatil, aby som mohol byť príkladom pre mojich vnukov a vnučku a pritiahol ich taktiež k športovaniu a nie aby sedeli celý deň pred počítačom alebo sa dali na cigarety, alkohol a drogy. Tomu zrejme HAZARDE nerozumieš, že bez nás bezmenných by akékoľvek preteky preteky boli pretekmi snáď 2 desiatok ľudí a zo štartovného by nemohli byť pokryté náklady organizátora.


ak si všímaš takýto ľudia existujú stačí pozrieť fóra k iným maratónom... zabezpečiť? organizátor? ok ale ruku na srdce ste ochotní zaplatiť? si uvedomte že fotografi to robia zadarmo, svojou technikou a za fotky nepýtajú nič. Viete koľko času zabere fotky upraviť a hodiť ich na web?? tak ideme na komerciu vždy a všade? fotka je vždy pre mňa ako možný bonus a vždy dotyčnému poďakujem a nesťažujem sa...
20.10.2009 - 08:44:37
00
Veď som to aj napísal, zaplatím a s radosťou, št.č.148. Nerad prirovnávam, v Česku na každých pretekoch sú fotografi nadšenci, tí to robia zadarmo a profíci ( ktfoto atď.), ktorí pýtajú za kvalitnú digitálnu fotku vysokého rozlíšenia od 30 do 50 Kć. Dajú na stránku minifotky, z tých sa každý podľa štartovného čísla môže nájsť, objednáš, zaplatíš a fotku dostaneš obratom na svôj @, alebo napálené všetky fotky na CD za cca 150Kč. Z Majstrovstiev Českej republiky v Benicích u Benešova som si objednal 2 fotky a tie mi pošlú, až dostanú platbu na účet.
21.10.2009 - 07:00:02
00
O tom ze by tam ten chalan mal znamich a fotil iba tych pochybujem. Myslim si ze tie fotky len vyselektoval na tie ktore povazoval za dobre a na web dal len tie. Nie kazda fotka sa podari a praca ani nie je tak s tym dat tie foto na web ako vyselektovat tie co za nieco stoja. Sami vidite ze kvalita tych fotiek je neobvikle dobra. to ze sa mu nepodarila fotka kazdeho pretekara za to uz naozaj nemoze. Ja osobne som tomu fotografovi vdacny pretoze ma usetril nudneho preklikavania fotiek na ktorych je obcas vazne problem zistit co by na nich malo byt.
22.10.2009 - 15:18:09
00
Palkovic, keď sa chceš fotiť, nechoď na maratón, ale radšej do fotoateliéru. ;)

PS: Samozrejme rozumiem, že mať peknú fotku z pretekov je dobrá vec, no takto vyvádzať...
22.10.2009 - 15:32:46
00
Asi si ma nepochopil, Tvoj problém.
23.10.2009 - 11:00:46
00
ked chces mladych ucit sportovaniu tak urcite im nepomoze tvoja fotka z maratonu! mal by si hladat motivaciu niekde inde!
25.10.2009 - 19:59:43
00
keyboard_arrow_up