Inak ja som mal 200ku cad a nebol problém.Predal som ju vlastne len kvoli tým snímačom.Inak som bol spokojný s prenosom.
10.11.2009 - 22:13:27
00
Ja nosim Suunto X6HR. Je to skor outdoorovy model a kvoli chybajucemu tachometru preto teraz zvazujem prejst na Polar RS800CX, resp. Suunto T6C. Suunto poznam, zaujimali by ma skusenosti s RS800CX. Vozi ho niekto? Zaujimalo by ma rusenie prenosu pulzu, nachylnost sklicka na skrabance a presnost vyskomeru. Ma podobne muchy ako popisovane CS600?
10.11.2009 - 22:26:46
00
jazdím 2roky CS 600 - úplne bez problému, -tepy, rýchlosť a j cad. V lete som prikúpil na beh RS 800cx (predtým som mal S725x Team) a hneď som mal problém s tepom - ukazoval tak 2oj až 3oj násobok. Metódou skusmo-pokusmo som zistil, že chyba bola v textilnom páse. Nový problém odstránil. Pás treba po každom tréningu opláchnuť, lebo keď je už zasolený tak to má tendenciu na začiatku tréningu blbnúť. Keď sa prepotí a je mokrý tak ide vždy dobre.
Z môjho pohľadu by som už RS 800 nekúpil ale zobral by som možno RS 400 (čo je to isté až na WIND prenos údajov a lacnejšie a podľa mňa aj lepšie) prípadne S725x (ak si nepotrpíš na najnovší model tak jednoznačne tieto) pretože:
1. RS 800 vôbec nefungujú ako TF pri plávaní - RS 400 a S725x fungujú v pohode,
2. RS 800 nemá "magic touch" - RS400 a S725x má -to je tá funkcia, že keď priložíš hodiny k pásu tak ti zopnú medzičas - toto mi vadí pri behu na RS800 najviac.
3. RS 800 aj RS 400 majú zaoblené vypuklé sklíčko, ktoré sa leskne ako psie g..e a prt vidíš (trochu preháňam) - S725x má sklíčko zapustené a displej perfektne čitateľný a aj podsvietený.
4. Na RS 800 aj 400 je dosť citlivé červené tlačítko a dosť často sa náhodne stláča na S725x to nehrozí lebo je zapustené.
5. Na RS 800 a 400 sa zložitejšie nastavujú zobrazenia hodnôt na displeji. Aj tu sa mi zdá S725x trochu lepšia
6. RS 800 a 400 sú menšie ako S725x ale majú aj menšie čísla.
Ináč RS 800 a 400 majú zopár nových zaujímavých funkcií čo S725x nemá, ale toto čo som vy písal mi ich trochu znechutilo.
Bežecké čidlo S3 (k RS 800) je subtilnejšie ako S1 (k RS400 a S725x) a po 2och mesiacoch mi praskol držiak čidla, čo sa na S1 nestalo za 2 roky. Ako som zistil v diskusii na Polar webe , tak som nebol jediný. Polar Service vo Viedni to vymenil na počkanie kus za kus.
Je to môj čisto subjektívny názor na polar mašinky.
A ešte aby som nezabudol ,ten GPS modul je úplne zbytočný, pretože v hocijakom trochu hustejšom lese vypadáva každú chvíľu. Na hrádzi na korčuliach ide pekne, ale pre použitie na bike a beh je to škoda peňazí.

Prílohy:

IMAGE_069.jpg
IMAGE_069.jpg 105.23 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_2303.JPG
IMG_2303.JPG 824.76 KiB thumb_up0thumb_down

10.11.2009 - 23:08:25
00
Dakujem za pekne zhodnotenie. No zvazoval som presne tu istu (ciernu) verziu ako mas na obrazku RS 800CX PTE. Prave z hrudneho pasu mam trosku obavy. U Suunta je pekne plochy a a vypadky signalu mozem za sezonu zratat na prstoch 1 ruky. Polar ma wind pasy take vystupene. Neviem posudit, ci je prinos wind pasov taky markantny oproti obyc. v S725. Ta sa da momentalne zohnat v DE za super cenu.
Citlive cervene tlacitko je tiez -bod, pretoze ja radsej nosim hodinky na ruke ako na biku... V zime pod bundou, prip. rukavicami by hrozilo nechcene stlacanie.
Este pobeham fora na nete a presondujem skusenosti uzivatelov. Predsa len je to novinka a niektore muchy sa ukazu az casom. Kazdopadne este tej 800 davam sancu. Po designovej stranke je super, uzivatelsku musim este zhodnotit.
11.11.2009 - 08:14:50
00
Dakujem za pekne zhodnotenie. No zvazoval som presne tu istu (ciernu) verziu ako mas na obrazku RS 800CX PTE. Prave z hrudneho pasu mam trosku obavy. U Suunta je pekne plochy a a vypadky signalu mozem za sezonu zratat na prstoch 1 ruky. Polar ma wind pasy take vystupene. Neviem posudit, ci je prinos wind pasov taky markantny oproti obyc. v S725. Ta sa da momentalne zohnat v DE za super cenu.
Citlive cervene tlacitko je tiez -bod, pretoze ja radsej nosim hodinky na ruke ako na biku... V zime pod bundou, prip. rukavicami by hrozilo nechcene stlacanie.
Este pobeham fora na nete a presondujem skusenosti uzivatelov. Predsa len je to novinka a niektore muchy sa ukazu az casom. Kazdopadne este tej 800 davam sancu. Po designovej stranke je super, uzivatelsku musim este zhodnotit.

Co sa tyka kvality prenosu sugnalu Wind technologie,je to bezkonkurencne,signal slape az do zhruba 15m medzi vysielacom a prijimacom vo volnm priestore,ovsem tie hrudne pasy,to je tragedia,pravidlne som ho umyval,napriek tomu zacal uz po necelom pol roku blbnut a ukazovat na zaciazku nezmyselne hodnoty a ked sa riadne premocil,vsetko bolo ok,inak mi to potvrdl aj predajca Polaru,ze ten problem poznaju a treba poriadne namocit pas pred puzitim,aby sa vsetky vrstvy riadne poprepajali medzi sebou a casom sa to samozrejme vyrazne zhorsuje...
11.11.2009 - 12:47:17
00
Pouzivam CS 400 a zatial som ziadny problem nemal. Co sa tyka bateriek treba si uvedomit ze nikto nevie ako dlho lezal ten ktory model na sklade a baterky sa vybijaju samovolne aj ked sa nepouzivaju. Nevyhodou je ale nepochybne snimac rychlosti kde sa bateria vymenit neda :-( inac computer mi ide bez akehokolvek problemu. A Marek001 ho pouziva tiez a tiez bez problemu. K udrzbe hrudneho pasu ja len toloko ze ho raz za cas operiem v teplej vode a oproti Sigme 2006 sa Hr prenos chyta aj ked je pas suchy ( nikdy som ho pred jazdou nevlhcil ). A co sa tyka problemu ktory popisuje Lucia Skusil by som vymenit baterky medzi sebou a ked nepomoze tak za nove.
11.11.2009 - 13:20:58
00
V snímači TF je batéria CR2032 (mám dojem) a v Polare je CR2354 (inak zohnať tento typ v kamennom shope mi dal roboty, niektorí predavači sa ma dokonca snažili presvedčiť že taká neexistuje :-D). Mne ten pás začal blbnúť dosť rýchlo, dá sa povedať zo dňa na deň. Už mám nový a tento zlý asi podrobím operačnému zákroku.
11.11.2009 - 13:31:45
00
Tak to mi nejako uslo a baterky mas napr tu http://www.battex.sk/sk/vyrobok/cr-2354
11.11.2009 - 14:05:03
00
Bolo tu spomenute, ze polarove GPS v lesoch vypadava.
Ma s tym este nejake skusenosti ?
Vedel by to niekto porovnat s Forerunner 405 CX od Garmin, pripadne ma s nim niekto skusenosti ?
12.11.2009 - 10:00:03
00
Bolo tu spomenute, ze polarove GPS v lesoch vypadava.
Ma s tym este nejake skusenosti ?
Vedel by to niekto porovnat s Forerunner 405 CX od Garmin, pripadne ma s nim niekto skusenosti ?

Ja osobne pouzivam na trackovanie trasy QSTARZ 2000 a funguje vyborne aj v lesoch
12.11.2009 - 13:21:16
00
Co sa tyka problemu ktory popisuje Lucia Skusil by som vymenit baterky medzi sebou a ked nepomoze tak za nove.


Baterky su rozdielne. Pravdepodobne bude treba vymenit baterku, alebo je zly ten pas. Balenie bolo pri kupe uz otvorene...baterka sa mohla vybijat nejakym nedopatrenim.,nevadi, kupime novu :)


Naposledy upravil LuciaJ dňa 12.11.2009 - 21:12:50, celkovo upravené 1 krát.

12.11.2009 - 16:26:17
00
Lucia, skús namočiť kontaktné plochy pásu vodou a tak si ho nahoď. Potom uvidíš či ide. Inak WIND kodovanie je celkom dobré, pretože mne ho polar zosníma tak do 3-5 sekúnd. Tomu staršiemu typ bez WIND to trvalo aj 30 sec.
12.11.2009 - 19:22:12
00
keyboard_arrow_up