A nad Cannondale si nerozmyslal? Taky Prophet 4000...je to kategoria AllMountain a je na Sram X.0. Alebo ak nedas dopustit na XTR, tak Prophet 3000 SL. Su to kvalitativne vyborne biky a vzhladovo...kto sa neobzrie za Lefty? Hmmm? Ale zase je to o nazore...niekto povie ze krasa, niekto ze hnus.
20.09.2006 - 08:21:11
00
No, cannondale nesplna ani jednu jeho poziadavku....
20.09.2006 - 08:30:01
00
Lefty je moc fajn aj cannondale co sa tyka kvality.. ale ten design ramu ta zadna stavba mi pripomina kryt na retaz ;-) z city bikov.. neviem.. a este cena cca 170 ceskych cca 200 SKK urcite v porovnanie s inymi a este sa mi ani tak nepaci...

http://gb.cannondale.com/bikes/06/CE/la ... e3sraw.jpg
20.09.2006 - 08:30:14
00
Čo tak pozrieť na modely od GT!!!!!!!!!!
20.09.2006 - 08:41:12
00
GT i-Drive 5.0 1

co je top model all mountain FULL je XTcko, to mam teraz... diki ne. a kupovat to amenit brzdy kluky predhadzovace radenie... to sa neoplati asi.. a cenu absolutne netusim... ale dik za typ.
20.09.2006 - 08:48:42
00
gt nie su na xtr a nemaju dualy...
20.09.2006 - 08:51:22
00
GT i-Drive 5.0 1

co je top model all mountain FULL je XTcko, to mam teraz... diki ne. a kupovat to amenit brzdy kluky predhadzovace radenie... to sa neoplati asi.. a cenu absolutne netusim... ale dik za typ.


Nechcem ťa uraziť ale na čo ťí bude vlastne taky bike? Jazdiš vôbec na tom a kde, ja som teda jazdil po Karpatoch 10 rokov ale take bicykle ako ty maš a opisuješ som tam ani nevidel at o poznam velmi veľa ľudí s BA. Budeš sa s tím preháňať na Petržalskej hrádzy? Bez urážky, zaujímalo by ma to, ak nechceš naodpovedaj a moj príspevok ako by si nečítal. Dik. No a a by som ešte doplnil mam pocit že nemaš jasnu predstavu aky bike vlastne chceš lebo si tu už vystriedal veľa možnosti, treba mať jasno, asi si skutočne nemal len jedden bicykel tak by si mal vedieť čo ti vyhovuje. Ja som mal HT hlinik, FULL hlinik, HT ocel a viem že iní bicykel ako ocel by som nechcel, je to čisťe môj osobny názor na základe osobných súsenosti! Ja tomu hovorím že su to bicyklove šperky s tohoto materialu, neuvažoval si nad takím rámom? Je to pohodlnejšie než hliní, životnosť je vyššia a ked to porovnaš s fulom váha je upne niekde inde.
20.09.2006 - 09:00:43
00
No poviem ti na to svoj názor.
1.Kup si taký rám ktorý nebuddeš musieť a ani chcieť meniť.Tak ako som na tom ja.
Nemám dôvod či po kvalitatívnej alebo designovej stránke.Na oboch bikoch obmieňam iba komponenty.
2.Pre mňa by FOCUS nespĺňal tieto kritérie.
3:Možes to urobiť aj tak ze kupiš rám napr 2006 Specik teraz vo veľmi dobrej cenovej ponuke v Kaktuse a vyskladáš ho.Alebo kúp len rám toho Blura.Daju sa kupiť aj komponenty teraz za super ceny napr. V Kaktuse stiahnuté z bike a rozpredávané.Teraz je ten čas keď si možeš povedať čo z bike chceš oni to odmontujú a predaju ti to.Ale to musí byť teraz nie až na zimu alebo na jar ako chceš ty.
4.Určite by som tam nedrbal carbonové komponenty.
Do 200 litrov by si vedel spraviť fajn bike
Rám 60000
Komponenty XTR 2007 bez kolies max 40000
Kolesá max 15000 mavici ako chceš
Brzdy HOPE Mono 4 15000
Vidla Foxka 06 freerajdova 25000
Zadný tlmič FOX 07 pro pedal 10000-15000
Spolu 175000,-Sk
Ostáva ti ešte 30000- 35000 na nákupu ostatných komponentov čo budše potrebovať a toho už nie je veľa takže toto je moj názor na to.Samozrejme tie ceny su orientačné ale skor brané vyššie takže tam sa dá ešte určite nejaké 10000-20000 ušetriť.Len keď chceš na tom ušetriť musíš kupovať teraz kým su všade v európe výpredaje teda okrem tej sady XTR 2007.
Ak už XTR 2OO7 tak tu cenu čo som dal bude menšia nakoľko si treba odrátať aj náboje.
Jednoznačne čo by som bral s XTR 07 je radenie Rapid Fire,prešmyk,kazety,prehadzzovačka.
Kluky by som nekupoval XTR ale kluky Race Face Turbíne LP najlepšie aké boli kedy vyrobené k tomu titanovú osku a prevodínky TA Spesialites.
Toť moj názor
20.09.2006 - 09:38:49
00
dnes si uz mozes vybrat bike aky chces a ked ho nezozenies v SVK nie je problem zohnat ho od nejakeho ineho EU distributera...takze moznosti mas neobmedzene!...napr novy Canyon 07 :

Prílohy:

torque-seriesES9.0.jpg
torque-seriesES9.0.jpg 38.08 KiB thumb_up0thumb_down

spectral-series9.0.jpg
spectral-series9.0.jpg 36.04 KiB 1 thumb_up0thumb_down

20.09.2006 - 09:44:00
00
Tadeas: Teraz mam centurion numinis 2000 komplet v XTcku a uz ho mam dve sezony a chcem ho vymenit, xtrko sa mi vidi ako spica a co sa tyka kvality a designu. peniaze na to su to neni problem. co sa tykamojho vozenia.. tak jazdim kade take ako ma bavi cestou necestou ale nie po asfalte a betone. Ano jazdim popri hradzi dole po trave, jazdim u nas jarovce rusovce, cunovo po lese jazdim na biku do prace, a dost malo krat spocitam na dvoch rukach som bol tento rok v kopcoch z dovodu nedosttku casu. dovod je teda chcem dobry bike, lahsi nez mam teraz, chcem XTR a chcem novy na SVK kupovany, s ktorym budem mat 3 roky pocas zaruky pokoj a potom ho mozno seknem a kupim druhy, vyjde nove xtr, tieto kompnenty opotrebujem a "lacnejsie" ako ich vymena bude kupit novy bike.

rasto: diki za nazor, 1. asi som uchyl a viem ze nic nebudem mat viac ako 3 roky, ani som nikdy nemal.. mobil mi vydrzi max 2 mesiace, auto dva roky.., za2. focus neni az taka blbost, pretoze je o komplet nejak skomponentovane a mam na to komplet zaruku a servis 3. ked kupim specika a postavam ho aj tak na todam tie iste alebo +- autobus na parkomponentov kvalitovo a cenovo pribuzne veci 4. je tam karbonova sedlovka aj predstavec tak len kvoli designu by som to tak spravil, 5. chcem XTR 2007, 2006 nema pre mna hodnotu ked je 2007 na trhu.. budem sa z nej omnoho viac vytesovat.. ;-) tie komponenty co si vypisal az na brzdy a rozdiel medzi hope 4 a magura luise alebo shimano xtr ja pocitit nemozem... vidim len rozdiel v designe kotuca a packy.. kvalitovo budu vsetky vyborne.6. kedze aj mam prachy ale vsetko som si zarobil v zasade ked je rozdiel len v designe a napise na rame... za focus 130 a za santu cca 170-180, 40-50 litrov radsej investujem do niecoho rozumneho.. neviem.. asi som somar ale nevidim medzi nimi az taky rozdiel... alebo sa mylim?

Martin.
20.09.2006 - 10:04:10
00
Martin nepísal som ti aby si kupil XTR 06 to bolo myslené na rám :wink: aj tak podľa mňa najlepšie sada čo do kvality a designu bol model XTR O2
Ja by som osobne do karbonu nešiel ale to je len moj problém.
Fokcusa som najazdil Blura áno.Určite by som priplatil a šiel so Blura.
Ale to je moj názor a tvoje peniaze.Netvrdím,že ten Focus je zlý len by som ho určite neporovnával s tým Blurom.
Moj názor je rám specík alebo santa a ostatné vyskladať.
20.09.2006 - 10:33:02
00
...Vobec by som sa nebal pouzit ram od Speslu (SJ).

Moj názor je rám specík alebo santa a ostatné vyskladať.

Dalsie body za Spesl...
20.09.2006 - 11:24:36
00
napriklad ja osobne by som Spesla vobec nechcel...ved ho ma uz pomaly "kazdy" :o
20.09.2006 - 11:40:29
00
2 alert: na to čo jazdíš ti stačí ľubovoľný bike od 10 000 lóve. Ostatné je len predvádzanie sa. Či už na hrádzi, alebo tu.
20.09.2006 - 12:03:29
00
2 Alert Aj mne to tak pripada, suhlasim so Štulom ... ak sa o bike staras a zaobchadzas s nim rozumne, nevrav mi, ze Ti nevydrzi hoci aj 10 rokov a viac ... a z toho, co si popisal, ze jazdis, Ti postaci lubovolny solidnejsi bike (ci uz full, alebo ht), zvysok je len o tom, ukazat sa, ze na to mam a ze si to mozem dovolit (co mne je osobne trochu dost proti srsti) ... :? :roll: ... aj keby som mal tolko penazi na bike, urcite by som nevrazil do biku viac ako 100 papierov a aj to by som si uz vazne premyslel, ale su to Tvoje peniaze, Tvoje rozhodnutie a proste je to Tvoja vec, ja len vyjadrujem svoj nazor ...
20.09.2006 - 12:11:37
00
keyboard_arrow_up