Ahojte. Potreboval by som poradiť s výberom kapsičky pod sedlo, takej aby sa do nej vošlo to najpotrebnejšie príslušenstvo a pri tom bola čo najmenšia a aby dobre držala. Príslušenstvo myslím: pumpa (asi na bombičky), lepenie, montpaky, imbusaky, duša? Nič z toho nemám, idem kupovať, tak ak mi poradíte nejakú odskúšanú kombináciu s odkazmi napr. na kupkolo, budem rád.
17.11.2009 - 09:52:05
00
To nemôžeš dať do vačkov dresu? Máš vcelku krátky predstavec, no napr. ja vozím dušu na ňom (nešpiní sa tak, ako keď som ju mal pripevnenú na sedlovke). Super kapsička je Scott Handy neoprene, kam však pumpu nedáš (ostatné áno - za predpokladu že lepenie nevozíš v tej neskladnej škatuľke).
17.11.2009 - 10:04:16
00
Radšej by som to mal pohromade ako po vačkoch. Lepenie samozrejme bez škatule. Čo som pozeral CO2 pumpy tak majú do 13cm, tak by sa to snáď do kapsičky mohlo vmestiť, lenže do ktorej?
17.11.2009 - 10:12:40
00
Čistý nezmysel, pchať pumpu do podsedlovky. Ale rob, ako myslíš. Vo vačkoch je to lepšie, bike je ľahší, nezavadzia na ňom kapsa, nebúcha to tam a taktiež toľko vecí (si spočítaj hmotnosť) ti kapsa dlhodobo nevydrží.
17.11.2009 - 10:15:35
00
na kapsicku by som sa vy..
nalozit pod sedlo bombickovu pumpu aj s bombickami a servisom no dakujem pekne.. to je skoro kilo navyse..

http://progresscycle.cz/camelbak/firma.asp?ID=75&obsah_ID=1&rok=2010
17.11.2009 - 10:17:05
00
ja by som sa na tento problém pozrel aj trochu iným pohľadom, a to. (vlastná skúsenosť) Na biku som mal pod sedlom taštičku+náradie a na ráme klasicky fľašu.

No keď si vezmem, že sedlo je pomerne vysoko a pod ním je minimálne pol kila niečoho, tak to trochu mení ťažisko biku, keď sa šlape zo sedla-kmitanie biku zo strany na stranu a tie gramy spravia svoje. No a fľaša sa dá tiež odstránit z biku úplne.

Riešenie moje bolo Camelbak M.U.L.E.

Dám tam zakladné náradie pre výjazdy a takisto nebudem smädný a hladný. ;)

Mne toto vyhovuje viac, len nemusí to každému.....zváž :y:
17.11.2009 - 10:32:59
00
Ok, s batohom samozrejme počítam, že budem potrebovať. Skôr som chcel nájsť riešenie na krátke výjazdy bez batoha.
17.11.2009 - 10:33:10
00
To som ti dal už na začiatku: vačky dresu + tú dušu na predstavec/sedlovku alebo duša na predstavci a pumpa na sedlovke (ja pripevňujem izolepou). A keď sme už pri krátkych výjazdoch, tam ti netreba voziť dušu aj s lepením, stačí 1 z toho.
17.11.2009 - 10:39:05
00
ja mám dve kapsy BBB, ale ani jednu na bike už nedám, keď mám Camel - aj keby som išiel na 5 km výjazd s manželkou. Tie batohy su malé a dobre držia a dáš tam viac vecí ako do kapsičky.

Ale ak neplánuješ batoh teraz, ale až časom, tak kapsu si kúp-vyhľadaj si napr. to BBB a vyber. Sortiment majú veľký. A tá výbava, čo si písal v prvom príspevu postačí, možno plus lekárnička. Len asi u mňa by vyhrala klasická malá pumpa ;)
17.11.2009 - 10:42:47
00
Oki, vďaka za rady. Riešenie: lepenie a iné drobnosti do vačku, klasická pumpa prilepená o sedlovku a čo najskôr kúpiť camelbak ;)
17.11.2009 - 11:28:11
00
:y:
18.11.2009 - 09:55:48
00
Nevyrábajte tu ďalšieho batôžkára!
18.11.2009 - 22:45:04
00
hrozne! samy batohari! :fubar:
a ked nahodou niekam pojdes a nebudes mat dres a batoztek ,nechas veci doma alebo sa budes ponahlat a nieco zabudnes a problem je na svete,napr,defektik ...necakana tech, zavada
staci mnat kapsicku na suchac pod sedlo do ktorej das rezervnu dusu s multiklucom, lepenim a montpakou,na ram nejaku malu pumpicku a je to,vzdy poruke, ked aj niekde ides civilne na biku :P
tu nejake napr:multinaradie http://www.triexpert.sk/product_info.php?cPath=756&products_id=1491
kapsicka:napr:http://www.triexpert.sk/product_info.php?cPath=749_758&products_id=1345

k tomu plastove montpaky a light dusu( mensi objem) zabalenu do folie koli predratiu a lepenie obycajne lungus v skatulke.a malu pumpu na ram
hla ake jednoduche

Prílohy:

bajk1.jpg
bajk1.jpg 440.42 KiB thumb_up0thumb_down

19.11.2009 - 07:40:02
00
(vlastná skúsenosť)
No keď si vezmem, že sedlo je pomerne vysoko a pod ním je minimálne pol kila niečoho, tak to trochu mení ťažisko biku
Ake polomery zatačiek režeš ak toto cítiš :rofl: ,
No a fľaša sa dá tiež odstránit z biku úplne.
Aj bike sa da odstranit uplne :lol:

V mini kapsicke vozim stale nahradnu dušu ( na pretekoch 2x ultralight ), naradie Crankbrothers s nitovačom, monterpačku, lepenie. Pumpu vozim samozrejme na rame. Kapsicka je uchytena za sedlovku a aj lyziny, takze neposkakuje kedze je mini tak je naplnena komplet a tym padom v nej nic nehrka, a ziadne porusenie stability a zmenu taziska som v zivote nepostrehol ( asi niesom dostatocne vnímavý :D ) Absolvovat kratky vyjazd v lete s vakom na chrbte je cisty nezmysel, tak ako aj narvat toto vsetko do dresu. Kapsicka je zn Schwalbe a verim ze bola vyrobena v Cine :D Takze patrat po nejakej zarucenej znacke je zbytočné. Vojdi do obchodu a z toho nepreberneho mnozstva si vyber taku co sa ti bude najviac hodit. Ak mozem ale odporucit tak BBB maju celkom dobry design.

Prílohy:

bsb-06_big.jpg
bsb-06_big.jpg 126.63 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil drotar dňa 19.11.2009 - 08:32:15, celkovo upravené 2 krát.

19.11.2009 - 08:10:53
00
bez ovesaneho biku (dusami, pumpou, flaskou, naradim) jazdim 5tu sezonu a fakt nemam chut to menit. camel je skvela vec.

a aby som potesil JoKa - aj na ziletke :P

drotar: kolko % maratonov jazdis bez toho aby si tlacil (pol kila hore dolu na biku)? ;)

radsej vsetko na chrbat si na to cez zimu zvyknes a neriesis...

s tym cistym nezmyslom opatrne lebo sa to tu zvrhne na 10 stran trashu o camel vs flaska...
19.11.2009 - 08:22:42
00
keyboard_arrow_up