mam taky pocit ze ludia co toto vymyslaju sa strasne nudia a bicykel videli len v televizii
18.11.2009 - 14:27:02
00
Zakony su pre tych ktory nemaju vlastny rozum. Kazdy z nas ich porusuje casto, tak preco sa naparujete nad zakonmi na ktore budu aj polisi kaslat.
Som osvetleny v noci:-som tak ziadne odrazky v kolese nebudem mat.(bodka)
18.11.2009 - 15:13:40
00
Myslim ze to je prinos mat uz v zakone zakotvene nahradenie odrazovych skiel reflexnymi prvkami. Taktiez vidim pokrok v tom mat povinnost predne a zadne svetlo len za znizenej viditelnosti. Ved cely cas mozem tie svetla vozit v batohu a vytiahnut ich fakt az ked ich budem potrebovat. A poslednu vec ktoru som v tomto navrhu nevidel je povinnost mat zvoncek. :y:
18.11.2009 - 19:00:42
00
Jedine co by mali uzakonit je povinnost pouzivat rozum a srdce. Pretoze sa to asi nejak vytratilo z pouzivania :n:
18.11.2009 - 19:06:36
00
(9) Bicykel vybavený postrannými pomocnými kolieskami nemožno používať na prevádzku v cestnej premávke.

Toto ma trošku prekvapilo. Mám decko učiť bicyklovať doma na dvore, respektíve ak bývam na paneláku mám málo možností kam ho ísť učiť. Som zvedavý ako porušujú pomocné koliečka bezpečnosť cestnej prevádzky. Skôr niektorým cyklistom by ich mali prideliť štátom :D Ja som sa učil na normálnej ceste a nikdy s tým problém nebol. Samozrejme som tam bol s rodičom.
:D Keď som učil mladého bicyklovať , tak ešte s pomocnými kolieskami prešiel so mnou po ceste v jeden deň asi 30 km :) Ešte že to vtedy neplatilo :lol: Či? :D :D :D PS: Zákony sú od toho aby sa porušovali :rock: :rock: :rock:
18.11.2009 - 19:11:03
00
A to stým obalovaním bicykla je akoze o com to by ako vyzeral ten bike.
OMG
Hovadina ako ostatne zakony pre cyklistov.
18.11.2009 - 20:15:32
00
mam pocit ze ludia tu budu hundrat na kazdy zakon uz len kvoli tomu aby sa citili dolezito ze vyhlasili ze nebudu ten zakon dodrziavat. praveze tato vyhlaska je skvela.. netreba mat odrazky ani v predu ani v zadu.. staci ma t reflexne prvky.. a co mna neuveritelne tesi netreba mat na spicoch odrazky (ktore som nikdy nemal nie je mi to sympaticke ani prakticke) staci mat tiez reflexne prvky... takze.. teoreticky si staci dat na jednu nohu reflexnu pasku, na tretrach vzadu su reflexne prvky, a do predu tiez nejaku pasku (ja som to vyriesil nalepkami ktore nie je ani vidiet) a ked je vecer vytiahnete dve blikacky hocijake a ste vyrieseny. komu sa co nepaci?!
19.11.2009 - 10:05:53
00
to mnavak

Pocet tych co pochopili zmysel tejto novely je tu zial minimalny. To nase skolstvo vychova gramotnych ludi, ktory netusia o com citaju. :fubar:
19.11.2009 - 11:08:14
00
sranki a mnavak: jedna vec je vediet co citam a dalsia vediet si tie veci predstavit, napr. radiace a brzdove paky tychto parametrov "c) zakončením ovládacích páčok bŕzd a voľných koncov riadidiel, ktoré musia mať hrany obalené materiálom pohlcujúcim energiu, alebo ak sú použité pevné materiály, musia mať hrany s polomerom zakrivenia najmenej 3,2 mm; páčky meničov prevodov, krídlové matice, rýchloupínače nábojov kolies, držiaky a konce blatníkov musia mať hrany obalené materiálom pohlcujúcim energiu, alebo ak sú použité pevné materiály, musia mať hrany s polomerom najmenej 3,2 mm v jednej rovine a v druhej rovine na ňu kolmej najmenej 2 mm" maju snad len detske bicykle. Podla toho by na konci brzdovej paky mala byt gula s priemerom 6,4mm a radiaca packa by mala mat na koncoch hrubku aspon 4mm. Uz vidim ako zacne Shimano a Sram robit nove sady specialne pre SR.
19.11.2009 - 11:57:44
00
Presne tak. Ja nevravím že je to zlá vec, respektíve že to nemá zmysel. Napr. za prilby určite som. Len sa to dá docieliť aj menej drasticky a tak, aby to cyklisti aj dodžiavali. Špeciálne tá časť ktorú vytiahol Žigo je úplne smiešna kedže ju cyklista v podstate nemôže ovplivniť. Omotávať si konce brzdových pák molitanom nieje riešenie...
19.11.2009 - 12:44:07
00
Moc to riesite, ja tam vidim len prinosne prvky. Neverim ze bude Policajt riesit zaoblenie hran, to musi certifikovana skusobna, hliadka na to nema vybavenie a teda ta nema ako pokutovat. Je to ako meranie vzorku pneumatik niekde pri kontrole. Kazdopadne vitam legalizaciu blikaciek a Reflexnych odevnych prvkov, pasok. A tiez odpustenie pouzitia blatnikov. Snad som to v rychlosti dobre pochopil.
19.11.2009 - 12:56:37
00
Myslím, že v súvislosti so zaoblením hrán tu vzniká zbytočná nervozita. Ak sa doma pozriete na bicykel, tak zistíte, že vaše páčky zaoblenia hrán už teraz spĺňajú. Polomer zakrivenia 3,2 mm nevyžaduje nevyhnutne materiál tej istej, alebo väčšej hrúbky. Ten polomer zakrivenia môže byť kľudne 10 mm. Tu ide o to, aby hrana bola "zrazená" a menší polomer, ako 3,2 mm je "akože ostrý".
19.11.2009 - 13:30:17
00
Môžem sa opýtať o ktorej vyhláške sa to presne bavíte?
19.11.2009 - 14:42:49
00
Nová vyhláška, ktorá by mala byť platná od 20. novembra (ak nebude dovtedy zverejnená v zbierke zákonov, tak o pár dní neskôr), definuje aj povinnú výbavu bicyklov:
.....
19.11.2009 - 14:56:43
00
Dal sem presnú citáciu, tak chcem vedieť niečo viac ako "Nejaká vyhláška"
19.11.2009 - 14:58:29
00
keyboard_arrow_up