1. Skoda,ze neposielaju na SVK....
2. Nemam skusenosti s vakom.Source ma zaujal tvojim upozonenim na bezkonkurecne odvetr.chrbat.Vodny rezerv.sa mi tiez pozdava.
3. Zaujem by bol,ktory model si zhanal pre kamosa?


1. Hudy ma pobocky na Slovensku v BA, NR, BB, LM, MT, ZA, PP. Bohuzial moja skusenost v vakmi je taka, ze obvykle nemaju vsetko, co je v katalogu a nevedia to ani zohnat (dokonca ani v CZ).
Doporucujem kontaktovat Alpinus v LM a dohodnut individualny dovoz - tak to zrejme fungovalo aj v mojom pripade, lebo vaky Vector doviezli asi len 2 ks (jeden pre mna) a cakal som za tym.
2. Klasicky Camelbak M.U.L.E. a BlowFish su konstruovane tak, ze sice sa zda, ze maju odvetrany chrbat, ale ked sa rezervoar naplni (>2 l + cargo), vyduje sa zadna cast vaku a spolahlivo dosadne na chrbat, takze o odvetrani ani reci. Source Vector a Extensor maju pevnu vystuz chrbta zo sietkou a po 3 priedusne a dost vysoke kontaktne plochy, ktorymi sa dotyka chrbta. Popred aj poza sietku prudi vzduch zvrchu tunelom a sietka sa chrbta ani nedotyka! Popruhy su tiez pohodlne a maximalne priedusne (nie vsak zo sietoviny, ako u lacnych modelov). Obavam sa vsak, ze tato konstrukcia je len u vyssie uvedenych cyklo modelov (mozno aj u inych, urcenych pre ine sporty). Velkosti sa nie je treba obavat, podorys vaku na chrbte je rovnaky, ako u Camelbak M.U.L.E., takze odkedy mam Source, Camel M.U.L.E. uz nevozim. Pouzite su tiez nepremokave zipsy YKK a sucastou vaku je aj nepremokavy navlek na vak. Podla mna jedinou konkurenciou mu mozu byt batohy Deuter, pre ktore BTW vyraba Source rezervoare, takze to o niecom svedci :wink: Naustok nie je zly, tam ma ale Camel trochu navrch, takze som si vymenil.
3. Source Vector, cena cca 3000,- Sk (vtedy).
15.09.2006 - 22:42:39
00
2peterg: Vdaka za vycerpavajucu odpoved.Na druhy tyzden zavolam do Alpinusu.Uvidime.
15.09.2006 - 23:00:54
00
2peterg: Vdaka za vycerpavajucu odpoved.Na druhy tyzden zavolam do Alpinusu.Uvidime.

Daj vediet vysledok.
15.09.2006 - 23:23:22
00
Ja mam Hydrapak, zatial som spokojna. Cistenie je ok, vak je pohodlny na chrbte a tiez sa tam daco zmesti (bunda) + objem 2l. Celkom v pohode a tiez cena bola ok. 8)
20.09.2006 - 14:44:16
00
v sobotu som videl v intersporte DEUTER bol bez rezervoara ani som si nevsimol nazov akurat cenu cca 1800 a sedel super mal take vystuzene sietovanie cize sa ti batoh dotyka chrbta iba tou sietkou a medzi nou a batohom je vzduhoprazdno, myslim ze k nim vyraba rezervoare SOURCE, vozi niekto DEUTER ?
20.09.2006 - 15:25:44
00
v sobotu som videl v intersporte DEUTER bol bez rezervoara ani som si nevsimol nazov akurat cenu cca 1800 a sedel super mal take vystuzene sietovanie cize sa ti batoh dotyka chrbta iba tou sietkou a medzi nou a batohom je vzduhoprazdno, myslim ze k nim vyraba rezervoare SOURCE, vozi niekto DEUTER ?

DEUTER predava HUDY sport. Dobre vaky, tiez som skusal (v predajni v ZA, tusim Race EXP Air), ale Source Vector ma este trochu navrch (podla mna).
20.09.2006 - 15:44:37
00
Pripajam obr. Source Vector zo zadu (odvetranie). Clip a naustok su od Camelbaku, hadicka nova, upracena na mieru (original aj s naustkom mam odlozeny), hlinikova vystuz je selfmade.

Prílohy:

Komentár súboru: Vak Source Vector - zadna strana, odvetranie
Source Vector back side_300.jpg
Source Vector back side_300.jpg 122.46 KiB thumb_up0thumb_down

01.10.2006 - 20:31:16
00
2peterg: zacal som sa pytat na tie Source vaky a v Hudy sport v Nitre mi odporucil pre cyklistiku Tranz (pre mna nezaujimavy-najmensi je 25l).Vraj na Vector sa stazuju, ze z toho boli chrbat, koli tunelu (prievan) .Ale ma potesil,na sklade maju Source spinner 2+2, takze beriem ten.Zatial...
02.10.2006 - 17:39:09
00
2peterg: ...Vraj na Vector sa stazuju, ze z toho boli chrbat, koli tunelu (prievan)...

Nepostrehol som nic take, pri MTB to velmi nehrozi, mozno na ceste.
03.10.2006 - 08:44:45
00
Rozmyslam nad novym rezervoarom a neviem sa rozhodnut medzi Camelom a Source. To peterg: vsimol som si ze tu asi jediny mas Source ale s naustkom s kamelu tak neviem co je lepsie.
22.01.2007 - 14:20:32
00
Rozmyslam nad novym rezervoarom a neviem sa rozhodnut medzi Camelom a Source. To peterg: vsimol som si ze tu asi jediny mas Source ale s naustkom s kamelu tak neviem co je lepsie.

Mam aj Camel M.U.L.E. ale od kedy mam Source Vector, tak pouzivam len ten., takze som Ti odpovedal. Naustok od Source je tiez dobry, ale Camel je o chlp lepsi, tak som to vymenil. Vak od Source je lepsi o triedu (po doplneni hlinikovej vystuze, vid. moje povodne foto). Vystuz je z 1.2-2.0 mm pasu Al plechu vytvarovaneho podla ohybu povodnej plastovej vystuze a zvladne to trochu sikovny "kutil". Ak uvazujes len o rezorvoari, tak to skusim ohodnotit v bodoch:
- uzaver: Source 10, Camel 6-7 (po 2 rokoch zacne tiect, v praxi overene v 2 pripadoch a tesnenie sa neda zohnat);
- cistenie vaku: Source 10, Camel 9;
- naustok/pitie: Source 9, Camel 10;
- naustok/cistenie: Source 9.5, Camel 10.
Snad som pomohol, s oboma typmi mam niekolkorocne skusenosti.
22.01.2007 - 14:45:32
00
Praveze s uzaverom na kameli nemam po 2 rokoch ziadny problem len sa mi stratil naustok tak radsej kupim cela rezervoar za cca liter ako cisto naustok za 250Sk. S cistenim je to u camelbaku horsie i napriek tomu ze mam tie origos kefy. A vojde vobec ten Source 3l rezervoar do mule a bude sa tam dat niecim prichitit?
22.01.2007 - 14:54:26
00
Ak nezabudnem, tak mozem vecer vyskusat.
22.01.2007 - 15:02:32
00
kamel ma strieborne vlakna v rezervoaroch..netvori sa plesen
podla mna dost dolezity aspekt
22.01.2007 - 17:13:09
00
kamel ma strieborne vlakna v rezervoaroch..netvori sa plesen
podla mna dost dolezity aspekt


Po pouziti rezervoar vzdy tak ci tak preplachnem a utriem dosucha (vojde dnu ruka), takze pliesen nehrozi. Nevravim vsak, ze je to zla vlastnost, na druhej strane iontove napoje su kysle a dlhodobe posobenie na striebro nemusi byt celkom zdravotne nezavadne (pomale rozpustanie). Ale tak sa mi zda, ze Zigo je chemik alebo cosi take, takze to bude vediet lepsie.
22.01.2007 - 17:26:12
00
keyboard_arrow_up