jazdil som aj hydrauliku,ale jedneho casu bolo malo penez,tak som predal a dal mechaniku,a vtedy soom zistil ze je to skoro to iste a poviem ti ked idem aky kolvek zjazd tak brzdia uplne v pohode a netuhnu ani packy,brzdi to ako vzdy.jedine co je vyhoda ze na hydraulike nemas ziaden odpor pri stlacani packy.
a ja poznam mozno 5 ludi co si vedia sami odvzdusnit hydrauliku.
a ta hadicka je pod riadnym tlakom ked jazdis take riadne zjazdy,ako si povedal kde stale dobrzdujes.
skade vlastne si?jazdis aj teraz?
13.02.2005 - 19:32:01
00
ked uvadzate ceny kotucoviek, nezabudajte na naboje, resp. prepletenie kola.
Osobne si myslim, ze na biku do 15 000 by som neriesil kotuce vobec, radsej lepsiu vidlu, lebo tie tam byvaju dost biedne a Vcka su uplne v pohode
15.02.2005 - 16:55:37
00
skus pozret www.vector-bike.sk slovenska znacka v pohode ceny a tak pozri vector caliber v pohode bike len vymenis sedlo retaz a ficis.
25.02.2005 - 21:42:24
00
a este k brzdam rpi bajkoch jako ides kupovat (15000) sa vobec neoplati kupovat kotucovky. citam tu strasne vela nazorov ludi co sa hadaju ci su mechanicke kotucovky shity a tak. mozem k tomu povedat asi tolko ze samozrejme existuju aj kvalitne mechaniky a maju aj svoje vyhody ale to uz je aj vyssia cena napr. avid alebo hayes. uz sa dokonca robia aj mechaniky pri ktorych su brzdove platnicky ku kotucu pritlacane z oboch stran a nie len z jednej jako to je u vacsiny. mechaniky jako tektro a pod. znacky, to radsej kvalitky vecka (lx,xt,xtr) aj na high end bikoch byvaju vecka, takze shity kotucovky su machrovina len pre vidlakov
25.02.2005 - 21:55:30
00
nazdar....ja mam hydrauliky hayes hfx-9 xc a myslim si ze jedina vyhoda je hladky chod paky a celkom slusne davkovanie sily a este ze sa pritlacaju platnicky obe naraz o kotuc.pri mechanike je jedna nastavena na pevno a ta druha sa pritlaca o nu a tam to vyhyba kotuc ale nie je to nic velke.je pravda ze sa o to treba starat ale mam ich rok a nic im nie je.treba sa vyhybat stromom neriskovat a tej brzde sa nic nestane.inak je to jedno.ja som ich z obchodu ako nove zohnal za 3500sk/ks takze si myslim ze celkom v pohode.ak by som mal poradit tak take deore kotucova mechanika je celkom dobra vec ak nemas na hydrauliky.ma ju kamarat a brzdimu to pekne.len treba dbat na to aku paku si k tomu das ale to je otazka tak 500sk.
05.03.2005 - 17:43:57
00
2free ty budes asi stych, co na poriadnych mechanikach nejazdil.... kde to beriete ze mechaniky su len pre frajerov co na to nemaju? jazdil som na kvalitnych mechanikach, aj kvalitnych hydro... jediny rozdiel... hydro sa lahsie stlaca a na mechanike sa opotrebovava lanko... nic viac nic menej... brzdny ucinok nenormalny aj u jedneho aj u druheho. Ja osobne mam mechaniky strednej triedy a som nadmieru spokojny... 10 rokov som nepreletel cez bike az ked mam tieto brzdy, hned za dva tyzdne dva krat... proste musim davat pozor ako to mackam..

Neboj sa ist do mechanik, pokial to nie su uplne sunty budes spokojny, a nenechaj sa odradit takymito mudrlatnmi co napisu jednu vetu a ani nepapisu preco to tak je.
20.03.2005 - 20:31:27
00
No ono je tam rozdielov len velmi malo ako uz niekolko krat spomenuty lahsi chod a presnejsie davkovanie a potom ten dolezitejsi neviem kto a ako sa tomu venuje lebo hydraulika ma dlhsi cas brzdenia (kym sa prehreje) lebo jej k chladeniu pomaha kvapalina resp olej a pritlacne piestiky ktore su z takych materialov aby dobre odvadzali teplo a preto napr. lepsie a hlavne drahsie modely maju i viac piestikov. Ono nie len kotuc sa zohrieva. Brzda prestava brzdit a tvrdnut chod az ked sa zacne spekat oblozenie a nasledne aj vriet kvap. On ten kotuc znesie omnoho vacsiu teplotu ako to oblozenie. Kdez to mechanika tym ze ju pritlaca spravidla len jedna strana a aj plocha pod oblozenim na odvod tepla je tym padom omnoho mensia preto skor straca dych. Ale ono je toho dost ale to uz su dost technicke detaily. Keby niekto chcel nech to sem napise ze co a ked to budem vediet rad mu poviem (aj tech. det.) Osobne som mal styri sezony Tektra s oblozenim Fibrax a dalo sa to aj ked mechanika od Avidu je rozhodne oproti tomu brutal a osobne si myslim ze aj oproti lacnejsim hydraulikam ma navrch. Teraz akurat zabieham moju novucicku Avid Juicy 7 so 160 kotucom a zatial som az nadmieru spokojny. A este k niektorym ucastnikom diskusie chalani nie sme tu na to aby sme sa hadali a urazali ale aby sme si pomohly a poradily a odovzdali informacie a skusenosti nie snad? Vsak sme jedna komunita kua.
21.03.2005 - 00:14:08
00
mne raz horela farba na mechanikach ale brzdit brzdili takze neviem kde je pravda ale vies co je sranda ked vysklbnes hadicku(skusenost)tak potom by si chcel len lanko lebo by si si ich mohol kupit za kvapalinu asi tonu(obrazne)a neratam hadicku a odzdusnovanie a neustale pritahovanie piestiku v packe aby si si prsti s pakou neurezal pri stlaceni.Brzdia sexi ale ohladom udrzby je machanika na prvom mieste.ale zas kvalitne mechaniky ako hayesi alebo avidi.takze ak si este nemal kotuce tak dopredu si daj hydro a do zadu mechaniku a uvidis!a inak teraz som si vsimol ze sa tu vobec nemame bavit o brzdach ale o biku no za 15 tacou tak akurat vector caliber na aliviu s rst a vahou 12,6 kila haha ale nie ma to slusny ram a ostatne si po case pomenis ako kazdy
29.03.2005 - 08:45:38
00
keyboard_arrow_up