Caute, sli ste tuto trasu niekto? Myslim po zelenej z Beckova. Co na to hovorite da sa? :lol:
21.09.2006 - 13:20:44
00
Podľ mapy sa zdá byť úsek z Beckova do Selca v pohode a ďalšj zo Selca existuje každopádne kopec iných kombinácií a netreba sa striktne držať zelenej značky.
21.09.2006 - 13:57:42
00
ak pojdes, tak daj vediet ... asi by som sa pridal, Inovec sa mi zapacil 8)
21.09.2006 - 14:18:45
00
Trasu som presiel opacnym smerom, zo Selca do Noveho mesta. Isiel som vylucne po zelenej znacke. ked pojdes z beckova: usek obchadzajuci vrch lasid je zle znaceny, je tam siroka lesna cesta z ktorej je dost odbociek, podla mapy sa da trafit. od krizovatky "pod lasidom" je to uz, co sa tyka znacenia, v pohode, akurat smerovnik na tej krizovatke je vyvaleny. zjazd z lazoveho vrchu by bol uplne super, keby na chodnik niekto nenaukladal konare, takze treba ist pomaly, mozno niekde aj prenasat bike. tesne pred selcom vedie znacka stredom hustych krikov, neviem, ci sa tam da prejst, opacnym smerom to bolo dost zle, kym sme zistili, ze treba ist prave cez tie kriky. zo selca na inovec uz neviem, tam som nebol...
inak je trasa paradna, oplati sa tam ist bajkovat, hlavne si zober mapu.

toto je ten zjazd:

gps.awardspace.info
21.09.2006 - 14:19:26
00
Dik za vycerpavajucu odpoved.Ako dlho je to asi casovo?Chystame sa v sobotu z PN cca 9h :lol:
21.09.2006 - 15:44:34
00
Dik za vycerpavajucu odpoved.Ako dlho je to asi casovo?Chystame sa v sobotu z PN cca 9h :lol:


Hore po zelenej sa asi nedá ísť. Dole áno. Zo Selca na Inovec som išiel asi pred 3 týždnami.
Zhruba po tejto trase: http://gps.awardspace.info/mtb/detail.phtml?id=13 ale nešiel som až po chatu pod Inovcom ale som skôr odbočil (pri Strážnej kope) na hrebeň. Môžem poslať tracklog alebo mapku.

Foto z Inovca (Palúch): http://forum.mtbiker.sk/download.php?id=776
21.09.2006 - 17:06:35
00
Dik za vycerpavajucu odpoved.Ako dlho je to asi casovo?Chystame sa v sobotu z PN cca 9h :lol:


z beckova do selca je to asi 15 km odhadom, takze tak 1,5 hodky...
dalej uz neviem, ale na inovec je to tusim riadny stupak...
22.09.2006 - 08:26:12
00
Hore po zelenej sa asi nedá ísť. Dole áno. Zo Selca na Inovec som išiel asi pred 3 týždnami.
Zhruba po tejto trase: http://gps.awardspace.info/mtb/detail.phtml?id=13 ale nešiel som až po chatu pod Inovcom ale som skôr odbočil (pri Strážnej kope) na hrebeň. Môžem poslať tracklog alebo mapku.

Preco myslis ze sa to hore neda ist, velky stupak? podla mapy to vyzera v pohode :o
22.09.2006 - 10:00:29
00
Preco myslis ze sa to hore neda ist, velky stupak? podla mapy to vyzera v pohode :o


Pointer myslel len usek Selec - Inovec. Ten po zelenej naozaj nie je najvhodnejsi a lepsie je ist takto :)http://gps.awardspace.info/mtb/detail.phtml?id=13

Presnejsie povedane prvy usek ("Selec - sedlo medzi kopcami Hradisko a Inovec, kde sa zelena znacka krizuje s horeuvedenou trasou ), by sa asi aj dal slapat, sam sa to chystam, niekedy vyskusat.
Usek zo sedla dalej na Inovec je urcite tlacenie. Ale opacne super zjazdik.

Okrem toho v Selci je celkom orientacny problem ist po zelenej znacke smerom na Inovec. Btw. na zelenu znacku natrafis na konci Selca (mineralny pramen) na luke pri hornom konci lyziarskeho vleku :)
22.09.2006 - 11:20:02
00
Dik, otestujem to a dam vediet :D
22.09.2006 - 15:48:37
00
Okrem toho v Selci je celkom orientacny problem ist po zelenej znacke smerom na Inovec. Btw. na zelenu znacku natrafis na konci Selca (mineralny pramen) na luke pri hornom konci lyziarskeho vleku :)


Keď som kedysi išiel z Inovca po zelenej do Selca tak som vyšiel presne pri vlekoch a do Selca som zjazdoval práve po zjazdovke, viď foto.

Prílohy:

Komentár súboru: Tie stĺpy naľavo je vlek :-)
Selec_zo_zjazdovky.jpg
Selec_zo_zjazdovky.jpg 213.35 KiB thumb_up0thumb_down

23.09.2006 - 20:15:00
00
Dik, otestujem to a dam vediet :D


Potom si zaznačím k tej trase do mapy poznámku "Testované na živých bikeroch" :D

Inak po tej zelenej keď si pozrieš mapu tak ide priamočiaro (neberúc ohľad na terén) na Inovec navyše kolmo na vrstevnice.

Lepšie je našlapať viac kilometrov ale v miernejšm stúpaní v serpentínkach - ako moja trasa vyznačená žltou farbou.

Prílohy:

Komentár súboru: Mapa: Zo Selca na Inovec.
Na_Inovec.jpg
Na_Inovec.jpg 234.88 KiB thumb_up0thumb_down

23.09.2006 - 20:30:32
00
Keď som kedysi išiel z Inovca po zelenej do Selca tak som vyšiel presne pri vlekoch a do Selca som zjazdoval práve po zjazdovke, viď foto.


Dobre si urobil :D , aj ked znacka tade nevedie. Ja som chcel ist po znacke. Pri pohlade ako si fotil, ide znacka uplne vpravo do lesa, potom sa mota po lukach a nakoniec skonci v zarastenej aleji (ktorou zrejme pride do stredu dediny). Tu alej som ale nechcel preslapavat, a tak som aj ja nakoniec skoncil pod vlekom akurat nie tak priamociaro ako ty :D
Inak pekny ten maly domcek vlavo ...

Prílohy:

selec-vlek.JPG
selec-vlek.JPG 61.52 KiB thumb_up0thumb_down

23.09.2006 - 20:45:27
00
No takze to dopadlo nakoniec uplne inak. Sli sme podla nakreslenej mapy od kamosa myslim ze cesta bola zhruba ta ista ako v Pointerovej mapke. Akosi sme sa ale v lese na tych svazniciach zamotali a nakoniec sme skoncoli v Selci. Kedze uz bolo dost hodin sli sme uz len na Beckov a spat do PN. Ale aj tak velmi pekna cyklotura cca 85km. :lol: Takze Inovec snad dakedy nabuduce tak ako teraz z Kalnice popri vlekoch a chatach az na cervenu a hore na Inovec. :wink:
25.09.2006 - 10:25:58
00
tak a mame tu o5 vuik ... slnecno 24-25 stupnov ... kua kua ...
28.09.2006 - 13:59:03
00
keyboard_arrow_up