...A konečne by vám mohlo dopáliť....

ale tulen, ved ma nechytaj za slovicka, to preberme podrobne pri pive... vies ako som to myslel - radsej si dam blady stejk, ako susene ci konzervovane maso, radsej si dam jahodu zo zahradky ako jahodovu prirodne identicku aromu... s ostatnym s tebou suhlasim
21.12.2009 - 11:51:38
00
Hm :D práve som sa vrátil z už druhého neúspešného tatárskeho nájazdu (cieľom bolo zohnať pravú sviečkovú) s lososem v tulení tlamje, takže tatarák bude tentoraz rybací... mám kamoša, ktorého sme chceli zainvolvovať do Klubu priateľov drsných jedál, ale ten sa na druhý deň po tatarákovici krutě zesral a odvtedy striktne vyžaduje, aby naňho večera nemrkala, prípadne sa nepokúšala o útek. Aj ako sme s donou laurene (moja osobná domi... eee teda zubná sestrička) ten tatarák finišovali, tak nesmelo pípol, či by to nemalo prejsť nejakou tepelnou úpravou. Pohrozili sme mu vyhlásením za mäkkýša a následným zožratím zaživa.

Ešte ku kyseline glutamovej a jej soliam:
http://en.wikipedia.org/wiki/Glutamic_acid
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kyselina_glutamov%C3%A1
je to celkom dobre spracované.


Naposledy upravil tulenik dňa 21.12.2009 - 15:08:48, celkovo upravené 1 krát.

21.12.2009 - 14:51:49
00
Treba si uvedomiť, že vegetarianizmus aj akýkoľvek iný zdravovýživizmus je v podstate úchylka(*)


aj ked...

http://www.amazon.com/Nutrition-Athletic-Performance-Douglas-Graham/dp/1893831086

nie ze by som sa toho drzal ale aj tak velmi zaujimave citanie.
21.12.2009 - 15:05:09
00
Stax: pozrel som si záver tej knihy a v závere tam plieska "základné pravdy vegetarianistickej viery o všeobecnom spiknutí" a tým u mňa skončil...
Inak, jeden pekný link: http://www.beyondveg.com/
21.12.2009 - 15:17:32
00
Jáááj tuleň. Zase si vo svojom živle. Podceňuješ názory a skúsenosti iných. Tak aby si sa v tom mohol rochniť, tak ti ešte pridám. Veľmi sa mi páči tento web:
http://www.prirodnivyziva.cz/
Aj keď je teda od sušeného masa veľmi ďaleko.
21.12.2009 - 15:45:03
00
Tak k tomu only quick comment:
"Zubní materiály – zvláště amalgám (rtuť, stříbro a nikl)
Návrh prevence a řešení: Používat pouze bílé plomby, nechat si amalgámové pečlivě předělat "
KAŽDÝ zubár ti povie, že nie je lepší materiál na zubné výplne, ako amalgám. Či už z hľadiska spracovateľnosti, alebo a hľadiska vitality opravených zubov. Všetky tie polymérové výplne vedú k podstatne rýchlejšiemu odumretiu zubov (a nepomáha ani cementová podložka). A to je ortuť v podstate neurotoxín (ale V PARÁCH, vážení! tuná je kovová, v zliatine, a je jej tam tak do 10 % - a ten nikel tam zrovna nie je, ale býva tam meď, na zvýšenie tvrdosti).
LittleFox ma snáď bude vedieť doplniť.
Hysterizované myslenie ne(do)vzdelanca je asi najľahšie zneužiteľná zbraň hromadného ničenia.
21.12.2009 - 15:55:03
00
Sušené mäsko zrovna nemám, ale zajačiu klobásku bez glutamánu a bez éčiek mám

Prílohy:

IMG_1952.JPG
IMG_1952.JPG 196.96 KiB thumb_up0thumb_down

21.12.2009 - 16:26:54
00
tak zajaciu hmm :clap: a nejaky strucny navod na vyrobu by nebol ? :hai:
21.12.2009 - 16:44:31
00
Ečka tu riešite jak malé deti, ale že v tej klobáse je mraky karcinogénov je vám jedno...
21.12.2009 - 16:56:53
00
Wladix mi to zobral z huby. A presolené a pretučnené... mimochodom, také DDT, ktoré nám v environmente straší ešte 50 rokov po zákaze používania, sa práve v tukovom tkanive kumuluje... jooo a glutamátu tam je... nooo... je to jedna z 20 aminokyselín čo tvoria bielkoviny, tak ak to vezmeme čisto štatisticky (v reále to bude skôr o niečo viac, keďže napr. aminokyselín s obsahom S je výrazne menej) tak z kila akejkoľvek bielkovinnej masy na glutamát (de facto = kyselina glutamová) pripadá 50 g.
21.12.2009 - 17:24:03
00
De tam vidíš mraky karcinogénov? Ťa v detstve museli týrať, keď sa tak škaredo o zajačikoch vyjadruješ.
A okrem toho Lepšia klobása v ruke, ako sušené maso na streche.
OT
21.12.2009 - 17:37:51
00
tecumseh: Netušil som, že na tomto fóre sa niekto zaoberá chovom králikov ako ja !
Wladix, tulenik: Vy nemáte ani šajnu o tom, aké dietetické vlastnosti má králičie mäso, a to aj napriek tomu, že v tých klobáskach je zmiešané s bôčiom a zaúdené !!!
21.12.2009 - 17:47:05
00
piso... :rofl:

vidis, vidis, nacelnik - a ty si sa stazoval, ze sme OT, ale ty si vobec, ale vobec nic nepochopil... ;(

.. nemáte ani šajnu o tom, aké dietetické vlastnosti má v tých klobáskach králičie mäso, a to aj napriek tomu, že v tých klobáskach je zmiešané s bôčiom a zaúdené !!!

a toto je megahlaska vecera, mozno aj tyzdna, (kedze som nepocul posledne Ficove komentare) mega velky rofl :rofl:
21.12.2009 - 17:49:50
00
bojím sa čo bude nasledovať dalej :lol:
21.12.2009 - 18:02:23
00
Shogun: v danej konfigurácii ten úbohý králik trošičku narieďuje ten ostatný santus čo do toho narveš.
Ten bôčik a z dymu absorbované polycyklické aromatické uhľovodíky sú totiž tak "dietetické", že tým zabiješ aj slona, a nie ešte "dietetické vlastnosti" toho úbohého zajacovca.
[Čím nehovorím, že to nežeriem, ale nepreháňam a neobhajujem.]
21.12.2009 - 18:06:35
00
keyboard_arrow_up