na akom systeme vlastne funguju tieto rucne GPSky? maju najeky vlastny garminacky alebo ficia na WIN ako vacsina klasickych automobilovych?
01.01.2010 - 13:55:54
00
majú vlastný a je to na tom aj poriadne vidieť... čo sa dá sa preberie a prepisuje sa HW závislá časť pri zmene procáku alebo GPSr chipsetu
Colorado, Oregon a Dakota majú prerobené GUI
01.01.2010 - 17:03:05
00
Miro, na to použitie, ktoré si opísal, to naozaj barometrický výškomer ani magnetický kompas netreba. Keď som zvažoval, aké GPS kúpiť, vo výbere bol Legend, no nakoniec som skončil pri Vista. Povedal som si, že "zíde sa...". Prakticky som ho však nevyužil (len nejaký testík, ale že by som bez nich bol stratený, to nie). Ak nepotrebuješ mať "istotu", zbytočné funkcie, teda zbytočný nárast ceny. K tej gume - aj mne sa začala mierne odliepať, no nakoľko ho vozím na každý výjazd (má za sebou cez 25 tis. km na biku + niečo aj pešo) už 3,5 roka, je "ako nový". Odlepovanie je úplne minimálne.
01.01.2010 - 18:59:21
00
Mne sa na Legende guma zacala odlepovat po 6 rokoch, aj to iba preto ze sa natrhlo to ucho kde ide konektor (ten stary stvorkontaktny).

No a barometricky vyskomer funguje asi tak dobre ako sa meni pocasie. Na Legende som po chvilke satelitneho signalu mal vysku +- dobru. Teraz ked vyjdem von s koloradom, tak na displeji svieti vyska dobre, a ked pozriem profil po jazde doma tak ma ide slaktrafit odchylky 150m - skoda ze to nejde vypnut ako kompas, aj ked ten sa mi v poslednej dobe osvedcil hlavne pri cestach autom, aspon sa mi netoci mapa po smere posledneho vektora.

Keby som nemal gps ziadne tak na "bezne jazdenie" by mala vista hcx stacit.

Jo a 2700mAh baterky v kolorade vydrzia menej ako 1500mAh v Legende ... ten som vozil na jednych dva dni, teraz tocim pocas dna aj dvoje niekedy cez cely den.
01.01.2010 - 20:17:09
00
tak nova moznost je DAKOTA 10 za rovnaku cenu cca.. napr:
http://www.navigator.sk/produkt/garmin-dakota-10-turisticke-outdoor-gps
http://www.alza.sk/garmin-etrex-legend-hcx-d95900.htm

oba su ta lacnejsia verzia, t.j bez barometru, elektornickeho kompasu, akurat dakota nema karty (ale ma 850MB internu pamet).. a myslim ze rovnako k tomu nic nepripojim :D
mapy v zaklade riesit pravdepodobne netreba ;-) ved "prikupime" v akcii

za dakotu 20 uz musim zas priplacat 100€

provnanie:
https://buy.garmin.com/shop/compare.do?cID=145&compareProduct=30925&compareProduct=30926&compareProduct=8701
03.01.2010 - 14:12:26
00
Dakotaaa!!! Keď už.
eTrex séria je už minulosťou
03.01.2010 - 16:33:18
00
heh len toto je nejaka akciova cena alebo co.. vsade je tak o 50€ drahsia, resp ani neni v ponuke..
za tuto cenu sa tiez priklanam k tej dakote, len otazka je ako to bude s ponukou na jar..
03.01.2010 - 16:39:29
00
Ak sa s kúpou neponáhľaš tak by sme do jari mohli spraviť výjazd a mohol by si si ohmatať moju novú Dakotu 20. Sa ti bude aspoň ľahšie rozhodovať či chceš triedu Dakota.
04.01.2010 - 09:53:22
00
To si ale rozmysli či chceš v dnešnej dobe zariadenie bez možnosti rozšírenia na kartu.
Je pravda že mapset si zhotovím raz za štvrťroka, ale tlačiť 850mega cez usb1.1 je celkom časovo náročné, ale ak ti to nevadí ...

... aby sme vedeli o čom hovoríme:

topo slovakia má nejakých 56 MB
česká topo cca 89 MB
rakúska v2 448 MB :clap:
slovakia roads v6 má 23 MB
city navigator europe nt 2010 iba slovensko 18MB, + čechy spolu 60MB,
celá európa má 1,6 GB :fubar:

keď si povieš že ti zatiaľ stačí iba SK topo a budeš chcieť ísť do rakúska alebo čiech,
alebo za každým updejtom nejakej časti mapy,
musíš spraviť celý img a ten natlačiť buď do internej pamäte alebo na kartu

urobíš komplet topo road neviemeštečo na kartu a iba v prístroji prepínaš vrstvy,
a profily si zapamätajú aké mapy potrebujú - zvolíš turistický mód máš topo, zvolíš automotiv mód a máš road mapy
04.01.2010 - 12:21:40
00
potrebujem v tom mat neustale mapy SVK a CZ
ostatne mapy snad len prilezitostne..
v principe tam planujem dodavat a prenasat len GPXy tras
04.01.2010 - 12:28:22
00
to príležitostné pre teba bude znamenať vyrobiť celý mapset nanovo,
jednoducho sa to nedá tak že prihrám si tam rakúsko,
máš tam topo sk + cz a chceš ešte at, tak otvoríš mapsource čo by originál sw,
naklikáš jednotlivé mapy dáš uložiť do pristroja alebo na kartu a čakáš,
pokiaľ ale rátaš s takýmto postupom a nevadí ti to - bude to tvoj garmin

segmenty majú aj také srandy ako napríklad CNE mapa má v čechách mapu prahy samostatne, aj maďarsko má budapešť samostatne, čo pri veľkom zoome nemusíš zbadať a robíš mapu odznova

jej vyrobenie v mapsource je celkom svižné, max polhodinka, len narvať to tam cez to pomalé usb je tragédia, za ktorú si garmin zaslúži nakopať volakde na príslušné miesto, aspoň že oregon 550t už má usb2, asi kvôli fotkám, to by ich užívatelia asi zožrali

i stal sa prípad taký že držiak na bajk gps-ku neudržal, to ten novodobý hnus so sťahovacími pásakmi za nehorázne :cash: na to tiež pozor, nezaškodí mu trocha ho prihnúť aby držal silou, ale chlapík potom úspešne vyreklamoval rozbitý displej
04.01.2010 - 14:08:50
00
... jej vyrobenie v mapsource je celkom svižné, max polhodinka ...


Autor (Slavomir) chcel pravdepodobne napísať polminútka.
04.01.2010 - 18:10:24
00
:D ctrl+A nasledované sendom
04.01.2010 - 21:35:14
00
chcel som napísať to čo som napísal polhodinka
komplet cne2010 od zapadu po vychod a od severu na juh + topo okolia,
mapsource generoval 28 minut aj s kopirovanim na kartu, vysledna velkost 2364MB
04.01.2010 - 22:54:38
00
... jej vyrobenie v mapsource je celkom svižné, max polhodinka, len narvať to tam cez to pomalé usb je tragédia ...
... mapsource generoval 28 minut aj s kopirovanim na kartu ...


Prepáč, asi som nepochopil dobre, čo si myslel pod "vyrobiť" a "narvať" a tiež mi nenapadlo, že si niekto dáva do turistickej navigácie mapy celej Európy pre navigovanie v aute. Nabudúce už budem ticho.
04.01.2010 - 23:13:24
00
keyboard_arrow_up