|( asi preto som napísal "v prepracovanej podobe" ...
04.01.2010 - 17:45:30
00
Len mala info : teamova taktika neprisla s postakmi ale o par rockov skor, zaciatkom 80-tych od nejakeho taliana menom G. Saronni na Gire. To bol prvy znamy pripad rozdelenia uloh v teame.

Úlohy boli podelené už v štyridsiatych rokoch minulého storočia... Je dosť známa vzbura domestika Fausta Coppiho proti lídrovi tímu Ginovi Bartalimu. Dokonca dvakrát sfilmovaná - raz z pozície Fausta, druhý raz z pozície Gina.
04.01.2010 - 20:57:06
00
JoKo: k tomu simulovaniu astmy - astma je krásne spirometricky diagnostikovateľná, podľa priebehu výdychu v čase. A zrovna pitevný nález nič neukáže.
robert22: doba je krutá :D viem ešte trošku pochopiť, že sa nasype (aj to nie hocičím) profík, ktorému ide o nie malú sumu, ale faktom je, že sypú aj tupci tlačiaci amatérsky vyrobené činky v pivničných posilovniach - tým je to úplne k hovnu. Aj podozrivo sa množiace "nečakané úmrtia" kopačov do lopty a pod. môžu ísť na konto dopingu (myokard a steroidy sa nemajú radi).
marco: odhliadnuc od toho že to čo si tu dal je v podstate riadna znôška, tak zrovna testosterón sa mi páči pre svoju nemilosrdnú spravodlivosť - najprv odošle konzumenta túžiaceho po statuse nadsamca do agresivity, viacmenej súčasne do neplodnosti, potom impotencie a napokon rakoviny semenníkov (FYI mužská hormonálna antikoncepcia "by bola" možná podávaním vysokých dávok testosterónu, ale práve vďaka úspešnosti vo vyvolávaní agresivity a rakoviny semenníkov to proste nie je prijateľná cesta)
04.01.2010 - 21:24:58
00
Je priznacne, ze napriek tomu, ze niekto moze mat pocit, ze nastal odklon od temy {Armstrong is back, Oh, god} v podstate ani nie.
Ved diskutujeme od dopingu, dokonca o testosterone...takze aky odklon.

Na "vylepsenie" vykonu existuje v PROFI sporte "spolocenska objednavka", poznam futbalistov, kt. hlavne mladsi ani nevedeli, ze co im to nalievaju a ked nevysvetli rodic ani trener.....Diskusie o dopingu v profi sporte ostanu len diskusiami a mlatenim slamy a suboj o odhalenie je podobny suboju hackera s prevadzkovatelom antiviroveho softu, niekto na chvilu vzdy vedie....

Ale pre BOHA preco sa nieko nalieva hovadinami v amaterskom sporte??? Preco devastuje zdravie resp. na co sportuje ked si nici zdravie chemiou??? FAkt neviem, ma pocit ze ma vacsieho vta..., alebo chce ukazat chrbat niekomu kto ho nastval, je lepsi???

S cestakom som zacal pred rokom a dost mi trvalo, nez som sa zbavil rokmi nazbieranych skusenosti {pozn. autora tukov}, ale ked nejde v podstate o nic tak ZIADNU CHEMIU. Na co?
A este jedna vec, kedze nikto si nie je isty, ci ten druhy nenasypal v profi alebo ama, tak si nikto nemoze byt isty ani tym, kto je lepsi.
Hadam, len ten chemik v labaku!
05.01.2010 - 11:17:46
00
Je priznacne, ze napriek tomu, ze niekto moze mat pocit, ze nastal odklon od temy {Armstrong is back, Oh, god} v podstate ani nie.
Ved diskutujeme od dopingu, dokonca o testosterone...takze aky odklon.

Na "vylepsenie" vykonu existuje v PROFI sporte "spolocenska objednavka", poznam futbalistov, kt. hlavne mladsi ani nevedeli, ze co im to nalievaju a ked nevysvetli rodic ani trener.....Diskusie o dopingu v profi sporte ostanu len diskusiami a mlatenim slamy a suboj o odhalenie je podobny suboju hackera s prevadzkovatelom antiviroveho softu, niekto na chvilu vzdy vedie....

Ale pre BOHA preco sa nieko nalieva hovadinami v amaterskom sporte??? Preco devastuje zdravie resp. na co sportuje ked si nici zdravie chemiou??? FAkt neviem, ma pocit ze ma vacsieho vta..., alebo chce ukazat chrbat niekomu kto ho nastval, je lepsi???

S cestakom som zacal pred rokom a dost mi trvalo, nez som sa zbavil rokmi nazbieranych skusenosti {pozn. autora tukov}, ale ked nejde v podstate o nic tak ZIADNU CHEMIU. Na co?
A este jedna vec, kedze nikto si nie je isty, ci ten druhy nenasypal v profi alebo ama, tak si nikto nemoze byt isty ani tym, kto je lepsi.
Hadam, len ten chemik v labaku!

Presne tak súhlasím do bodky s tým čo si napísal,v profi pelotone sa doping stal priam nevyhnutnosťou v honbe za triumfom hlavne na najvýznamnejších pretekoch,kolega predo mnou tu spomínal Fausta Coppiho,akurát pred nedávnom som čítal jeho krátky životopis,kde priznal ako doping užívanie metamfetamínu,a to bolo prosím pekne v v 40-tych rokoch,odvtedy sa tlak na cyklistov alebo športovcov ako takých stále zvyšoval,Smutný je prípad najma Pantaniho ktorý je ešte čerstvý,v posledných rokoch sa začal doping odhalovať už vo vačšej miere a účinnejšie,čo je jediná možná očista,ešte jedno riešenie by bolo a to už žiadna druhá šanca po dvoch rokoch trestu ale po preukázaní-opakujem po preukázaní(nie ako u Armstronga)by bol športovec doživotne diskvalifikovaný,a to by si sakra rozmyslel či by riskoval sľubnú kariéru,ale toto sa nikdy nestane,pretože to by vela športovcov predčasne skončilo-moj názor.Niektorí z kolegov napísali že Armstrong by vživote 7 krát TdF nevyhral nebyť podpory tímu,tomu sa musím zasmiať,pretože nepoznám cyklistu ktorý by vyhral ťažké 2 týždňové preteky,bez podpory,to je dnes nemožné,za každým víťazstvom ktoréhokoľvek cyklistu sa skrýva tímová práca.Jedine v individuálnej časovke je to len na samom cyklistovi,tak isto pri 5 triumfoch Induraina bola podpora celého tímu Banesto.
05.01.2010 - 14:24:39
00
Niektorí z kolegov napísali že Armstrong by vživote 7 krát TdF nevyhral nebyť podpory tímu,tomu sa musím zasmiať,pretože nepoznám cyklistu ktorý by vyhral ťažké 2 týždňové preteky,bez podpory,to je dnes nemožné,za každým víťazstvom ktoréhokoľvek cyklistu sa skrýva tímová práca.

Vymyslel si ťažkú, komplikovanú vetu, ktorú si možno ani ty nepochopil... Teda, ja určite nie a asi nie som sám. Skús nám vysvetliť svoje myšlienkové pochody, čo chcel vlastne autor povedať...
05.01.2010 - 21:31:50
00
Reagoval som na starší príspevok kolegu ktorý sa ma pýtal či si myslím že Armstrong vyhral TdF sám,a že mával podporu najma v kopcoch aspoň 2-3 spolujazdcov.Tak to ma trochu pobavilo,preto som napísal,že bez tímovej podpory(rozumej tak, že celý tím maká pre jedného lídra)sa žiadne ťažké preteky vyhrať nedajú ,a tak ako ju mal Lance pri svojich triumfoch tak ju mal aj Indurain a každý jeden cyklista,ktorý vyhral takéto náročné preteky,preboha čo je na tom nepochopiteľné? :D A ubezpečujem ťa že tomu čo napíšem,nemám problém rozumieť,skor si myslím že ty máš tak trochu problém z opozičným názorom,alebo s názorom ktorý sa nezhoduje s tvojím...
06.01.2010 - 00:12:25
00
Čiže sa musíš zasmiať, keď niektorí tvrdia, že Armstrong by TdF nevyhral bez tímovej podpory. A pritom si myslíš to isté... (a ja, podľa teba s opozičným názorom, si to tiež myslím)
Hmm, zaujímavé pochody myslenia...
06.01.2010 - 22:19:15
00
Čiže sa musíš zasmiať, keď niektorí tvrdia, že Armstrong by TdF nevyhral bez tímovej podpory. A pritom si myslíš to isté... (a ja, podľa teba s opozičným názorom, si to tiež myslím)
Hmm, zaujímavé pochody myslenia...

Tú vetu ktorú som napísal si vytrhol z kontextu,kto si prečíta celý príspevok,tak určite pochopí čo som chcel napísať,ale ja som sa nezaregistroval na toto forum preto aby som sa s niekým naťahoval o slovíčka,to je pre mňa stratený čas,napísal si že mám zaujímavé myšlienkové pochody,no na moj vkus si ty až príliš veľký mysliteľ a teoretik :)ja si všímam v príspevkoch skor podstatu,ale každý má právo na svoj pohľad,ja to beriem 8)
06.01.2010 - 22:43:24
00
dantes, odhliadnuc od témy, o čo ti ide tým opakovaným citovaním posledného príspevku?


No a ešte jedna otázka, tím astana mal podľa teba koho za lídra, na koho robili?
07.01.2010 - 00:15:43
00
Ja sa tiež zasmejem,keď niekto tvrdí,že Armstrong by TdF nevyhral bez tímovej podpory.Je to zne važovanie jeho výkonu-nikto v modernej ére supertímov nevyhral Grandtour sám bez tímovej podpory a tak to asi zostane aj po zákaze vysielačiek a čojaviem čoho ešte.Vyčítať Armstrongovi niečo také je bezpredmetné-oponenti nech si hľadajú iné dôvody.A ohľadom nedovolených prostriedkov-pokiaľ Armstrongovi nič nedokážu,tak sú to len ohováračky(buď je čistý,alebo chytrejší,ako všetci komisári :angel: ).
07.01.2010 - 02:02:30
00
dantes, odhliadnuc od témy, o čo ti ide tým opakovaným citovaním posledného príspevku?


No a ešte jedna otázka, tím astana mal podľa teba koho za lídra, na koho robili?

1.Palo BN to napísal celkom jasne-ide mi o to že každý kto vyhral Tour mal podporu tímu-no z niektorých príspevkov som mal pocit že práve u Armstronga sa to vníma ako niečo negatívne,niečo čo dehonestuje jeho výkony,preto som do nemoty opakoval že každý jeden cyklista vyhral s podporou tímu.

2.Giro, celkom vážne napíšem:Contadora.Tím Astana to jednoznačne deklaroval,aj keď objektívne musím priznať že zo začiatku to tak nevyzeralo.Pretože mať v tíme 2 takých silných cyklistov,s najvyššími ambíciami,to je veľké riziko,a vidina 8 víťazstva u Armstronga bola celkom reálna,no myslím že Lance sám povedal že proti Contadorovi nepojde a potom sa stiahol.Osobne si myslím že zmluva s Astanou,bola jeho chybný krok a preto spravil najlepšie čo mohol-odchod z Astany a založenie vlastného tímu,teším sa už na tohtoročnú TdF,myslím že bude mať skvelý náboj. ;)
07.01.2010 - 09:06:38
00
Lance a Anna čakajú ďalšie dieťatko. :) Narodiť by sa malo byť v októbri.
03.05.2010 - 10:01:36
00
keyboard_arrow_up