to príležitostné pre teba bude znamenať vyrobiť celý mapset nanovo,
jednoducho sa to nedá tak že prihrám si tam rakúsko,
máš tam topo sk + cz a chceš ešte at, tak otvoríš mapsource čo by originál sw,
naklikáš jednotlivé mapy dáš uložiť do pristroja alebo na kartu a čakáš,
pokiaľ ale rátaš s takýmto postupom a nevadí ti to - bude to tvoj garmin


Mam overene u Oregonu ze toto spravanie moze byt uz minulostou. Dnes uz Oregon podporuje aj zobrazovanie map s inym ako gpmapsupp.img a podobnym formatom. takze v adresari garmin mozes mat lubovolne nazvy mapovych setov.

Prax:
ked vlastnim viacero komercnych map alebo mam aj viacero free map, tak si vyberiem v mapsource jednu sadu map napr sktopo a nahram do gps. Kedze Oregon sa sprava ako mass storage tak v PC si pozriem prislusny disk a v adresari garmin premenujem gmapsupp.img na napr. v tomto pripade sktopo2.img. Potom si v mapsource zoberiem dalsi set - napr. lesne cesty(free) a poslem do gps. tam sa to opat ulozi ako gmapsupp.img a tento premenujem ako sklesnecesty.img ......
takze ked si zmyslim dohrat dalsiu mapu, nepremaze mi existujuce. ak vysiel update mapy tak prepisem len prislusny set.

Ak si to este zazalohujem do PC tak mi potom nerobi problem kedy potrebujem si ryclo cez windows explorera presunut prislusne mapy do pristroja a teda v buducnosti nemusim zasa trcat desiatky minut pri mapsource. Tym padom mam babracku iba raz a nie pri kazdej zmene map

Toto mam overene u Oregona, mozno to fici aj na dakote, skuste. Pri inych modeloch (legendy visty, 60tova rada) tato finta neplati

Rovnako sa da postupovat aj s POI a POI loaderom. GPS stravi aj ine nazvy poi suboru ako mu pretlaci mapsource, samozrejme musia byt v prislusnom adresari

teda dalsi argument kupit taketo modely oproti stalym sadam
05.01.2010 - 11:29:04
00
laco, ja viem ze je to extrem komplet EU mapu v GPS, islo mi o to ako sa to sprava pri zobrazovani,
je fakt ze ked ma ten img viac ako giga tak je to lemra lemrava, 100km mierka je uz problem pri nacitavani

a road mapy tam mam iba kvoli tomu ze chodievam po okoli aj dalej dost casto a kupovat kvoli tomu autonavigaciu to je pre mna zbytocne aj ked komfort je tam uplne inde
05.01.2010 - 12:30:40
00
rasto, skusal som to s tymi mapami, funguje to aj v colorade, ale iba vtedy ked su tam "rovnake" mapy,
aby som sa vyjadril jasnejsie:
samostatne topo img okolia, teda sk.img, at.img, ... idu bez problemov
samostatne road mapy okolia idu tiez,
ale akonahle ich zmiesam dokopy road a topo tak sa pristroj na mapovej podstranke pri vybere mapy vypne, to uz ale je na ine forum
05.01.2010 - 17:47:56
00
chcem sa spytat skusenejsich, resp. uistit sa o mojich predstavach o tychto troch pristrojoch, medzi ktorymi sa rozhodujem. Neviem sa rozhodnut, ci radsej usetrit cca 100€ a kupit Dakotu 20, al. si radsej priplatit za Oregon 450/550, resp. ci ma pre mna hobika, ktory nema zaujem vazne trenovat kupit Edge 800. Tu su este moje otazky:
1. rozdiel medzi Dakotou 20 a Oregonom 450 (myslim hlavne parametre vyuzitelne pri bikovani) su:
- mensi displej Dakoty, mensie mnozstvo waypointov/ciest (moze mi to chybat, ked bikujem tak weekendovo plus raz do roka tyzdenna bikovacka v zahranici?)
2. na Dakotu a Oregon sa da dokupit snimac srdc. frekvencie a rychl./kadencie... Chapem spravne, ze napr. oproti Edge 800 budem mat "len" zaznam tepov a kandecie a u Edge by som mal vyhodnotenu treningovu jazdu na zaklade zadanych parametrov?
3. ma Edge 800 rovnaky displej ako Dakota? pisu LCD vs. TFT...
4. ma Edge 800 este nieco (okrem spomenuteho) navyse oproti Dakote/Oregonu, co by som mohol vyuzit?
Zabudol som este nieco? Kazda rada dobra, predsa len stoja zopar stovak, tak nechcem byt sklamany moji zlym rozhodnutim. Dakujem

PS: uzivatelia Dakoty 20 - ste spokojni, staci vam, al. by ste uz radsej brali Oregon, alebo ine?
23.03.2011 - 21:38:00
00
chceš to na plnohodnotnú navigáciu cudzím terénom, alebo len na uistenie že ideš správne, alebo čisto len na záznam?
24.03.2011 - 10:55:45
00
hlavne na navigaciu, uz mam plne zuby bludenia a nechcem sa uz obmedzovat len na turisticke znacenie, ale vyuzivat aj neznacene cesty, chodniky...
24.03.2011 - 11:35:39
00
2. u Edge by som mal vyhodnotenu treningovu jazdu na zaklade zadanych parametrov?

Vyhodnotenie jazdy (grafy, gpx ...) Ti predsa robí externý program (Garmin Training Centre, connect.garmin.com ...) po stiahnutí dát z prístroja.
Edge 800 ti slúži aj ako plnohodnotný cyklocomputer a ukazuje okamžité dáta pri jazde (napr: rýchlosť, kadencia, stúpanie atď atď ...)
Oregon a Dakotu nepoznám
24.03.2011 - 12:22:47
00
moze byt, ja len teoretizujem, som v tejto oblasti zaciatocnik. Potom ale ked kupim na Dakotu merac tepu a kadencie, tak vdaka externemu programu dostanem podobne vyhodnotenie ako z 800vky? Potom by bol minimalny rozdiel medzi Dakotou 20 a Edge 800. Musi mat predsa nejake vyhody za tu cenu...
24.03.2011 - 12:37:30
00
Dakotu mal Turbi kým ju nestratil..
Najväčší rozdiel v cenách býva v pribalenej mape a príslušenstve..
24.03.2011 - 12:46:50
00
Potom by bol minimalny rozdiel medzi Dakotou 20 a Edge 800.

Hneď na prvý pohľad je napríklad rozdiel vo veľkosti displeja.

Otvor si z úvodnej stránky www.garmin.sk outdoor fitness online katológ. Sú tam celkom dobre popísané prístroje.
24.03.2011 - 13:25:13
00
Naozaj stačí jeden pohľad!

Prílohy:

Porovnanie.jpg
Porovnanie.jpg 65.61 KiB thumb_up0thumb_down

24.03.2011 - 13:34:03
00
Hneď na prvý pohľad je napríklad rozdiel vo veľkosti displeja.


praveze velkost dipleja Dakota vs Edge 800 je skoro totozna a rozlisenie je rovnake, rozdiel je len TFT vs. LCD
24.03.2011 - 13:54:50
00
laco, dobry obrazok. Clovek by si ani neuvedomil o kolko viac mapy sa moze zmestit do 1cm vacsej uhlopriecky vdaka rozliseniu.
Zatial vedie Oregon, len ta cena Dakoty ma laka...

este by ma zaujimalo, ci nevie niekto preco na garmin.sk su o tolko vyssie ceny ako na strankach obycajnych elektro eshopov...
24.03.2011 - 14:05:22
00
praveze velkost dipleja Dakota vs Edge 800 je skoro totozna a rozlisenie je rovnake, rozdiel je len TFT vs. LCD

Máš pravdu.
Rozdiel bude v cyklomputery a neviem ako naviguje Dakota.
24.03.2011 - 14:38:36
00
znovu som co to pocital o spomenutych pristojoch...
Uz som bol rozhodnuty pre Oregon, len som si to chcel nechat tyzden ulezat v hlave pred kupou, tak som cital fora kade tade. Dakotu som uz zavrhol. Ale stale ma mata Oregon vs. Edge 800. Oregon jasne vedie ako navigacia (displey, AA baterie), ale jeho hlavny minus pre mna je, ze je obrovsky. Viem, ze je to blbost, ale mna to moooc odradza (keby niekto mal/postol fotky svojho Oregona na predstavci/riaditkach, tak by ma potesil. Prosim nie z netu, to uz mam okukane). A este jeden mihus som nasiel u Oregona oproti 800vke a to je drziak. Ten ma podla mna 800 konecne riadne urobeny. Inak vie mi niekto potvrdit, ze su v baleni dva drziaky? To by bol tiez plus pre 800vku (usetrenych cca 30€ za dva drziaky).

Teraz by som chcel radsej 800vku :sweat: . Co ma strasi je len 200 waypointov, kedze to chcem pouzivat ako navigaciu. Napr. skusobne som si vyklikal 65km trasu na cykloserveri a potreboval som cca 350 bodov. Mozno som vedla, ale staci vam len dvesto bodov? Da sa napr. trasa vyklikat na viac bodov a potom zmensit ich pocet tak, aby sa nezmenila trat (aby sa mensi pocet bodov nepospajal "vzdusnymi ciarami" mimo cesty...)?
Pouziva niekto Edge 800 (mozno aj 705) aj ako skoro plnohodnotnu navigaciu? Pytam sa lebo mam skor pocit, ze ich pouzivaju najma cestari pre trening a zaznam trasy. Chcem vediet, ci sa da podla toho jazdit v lese (hlavne podla naplanovanych, resp. stihnuty tras) bez vacsich problemov (je mi jasne, ze to nebude ako s Oregonom). Mam dojem, ze ked to ide s turistickou Dakotou, tak by navigovanie nemalo byt problem ani pre Edge 800 (velmi podobny displej), chybaju len tie waypointy.

Tieto informacie by mi dost pomohli, dufam, ze niekto napise (kto ma 800vku), napr. Milsu :) , vdaka
26.03.2011 - 19:50:49
00
keyboard_arrow_up