Mam par otazok na ludi, ktori maju LED svietidla (skladacky alebo hotove) - ako tak citam 16-stranovu temu 'osvetlenie' - prevazne z DX.com.

  • Ako je to s baterkami (svietidlami, nie clankami) s integrovanymi drivermi? Par ludi tu ma direct-drive Auroru, ale vydrz pod 1 hodinu na high je pre mna malo a tak som rozmyslal nad niecim na dva clanky, napr. SKU 17591 - Eastward YJ-XFP7, ale kdesi som tu narazil na odstrasujuce pribehy s drivermi, co vydrzali tyzden apod - ak je to ozaj tak zle, je tazke driver nahradit niecim podobnym? Pepko na inom fore zostavil svetlo s 3rd-party driverom, je tazke ich zohnat/vybrat vhodny? V pripade zlyhania by som nechcel downgrade-ovat na direct drive.
  • Drziak - mam dost blbo tvarovane riaditka asi budem potrebovat nieco otocne do strany, aby svetlo svietilo dopredu a nie doboku. Zbezne hladanie na DX dava nesledovne SKU:

@ admins: nejdu vam BBCode zoznamy!! :doh:
05.01.2010 - 20:40:10
00
dvojclankova uz bude poriadna krava, velka vaha takze spojenie baterka-kormidlo bude dost nachylne na otrasy, nie je jednoduchsie kupit jednoclankovu a 4 baterky? po hodine vymenis a ides. ja mam auroru nie je ani mala ani velka taka akurat da sa pouzit aj na ine aktivity a clovek s nou vyzera normalne nie ako policajt z americkeho filmu:) na forach dost odporucaju jednoducsi system off-high-low-off cize iba dva stavy. je tam iba jeden odpor cize sa nema co pokazit. s drziakmi nemam skusenost mam iba najjednoduchsi kedze nepotrebujem natacanie do strany
05.01.2010 - 20:50:19
00
Pravdu povediac, neviem ci je vacsia otrava zvysena hmotnost svietidla ale nutnost po hodine menit clanok a k tomu za tmy. :smirk: Ale to je jedno, chcem to hlavne kvoli tomu, ze to ma driver a nemusim sa strachat o LEDku pri plne nabitej baterke resp. mat klesajuci vykon pocas vybijania.

K tym otrasom - no neviem, ale skor by som si trufol povedat, ze dlhsia baterka sa da skor uchytit presne nad/pod taziskom, takze tym otrasy nepohnu. Ak by to nezavadzalo kolenam, tak ju skor uchytim pod kormidlo ako na.

Mody - no blikanie by som asi fakt nemusel, ale hi-mid-low by nebolo odveci, ked pozeram, ako SSC P7 svieti :) Na druhej strane, v direct-drive svetlach sa to da riesit zmenou rezistora, to je fakt...
05.01.2010 - 21:17:02
00
Ten natáčací držiak do strán stojí za hovby. V tomto prípade platí dvojnásobne že v jednoduchosti je krása. Jednoduchý držiak, jednoakumulátorová Aurora, 2 režimy.
S tou výdržou to jaksi nechápem, odjazdil som asi 3x komplet celú noc bez prestávky, a nikdy ma to ani trochu neobmedzovalo (low režim upravený, 2ks na riaditkách => za celú noc len jediná výmena). Kamarát odjazdil v r.2009 všetky štyri 24h závody (a vždy najhoršie na 3.mieste) - podotýkam bez jediného oddychu !!! a nemá s tým problém, a tu to každý rieši ako obrovský problém.
2 článková je na bike nepoužiteľná ! (teda pokiaľ sa stále bavíme že na biku sa jazdí, a nie že sa prejde opatrne 500m po čistom hladkom asfalte).
05.01.2010 - 21:17:50
00
ja si trufnem povedat ze cim je to dlhsie a tazsie tym sa to bude dat tazsie uchytit.. ale kludne to skus;) fyzika nepusti jedine ze by si doma ubastlil nejaky drziak co by ju drzal na dvoch miestach
05.01.2010 - 21:31:34
00
kiri: ktoru auroru mas? tiez by som chcel zmenit odpor na mojej.. low rezim je fakt low a vydrzi zbytocne dlho
05.01.2010 - 21:32:37
00
sku.12623
sku.19767
05.01.2010 - 21:41:26
00
ja mam sku.15739
za aky odpor si menil na low rezime?
05.01.2010 - 21:44:53
00
Príloha:
DSC_5964-3.JPG
DSC_5964-3.JPG 15.12 KiB thumb_up0thumb_down



1 ohm
05.01.2010 - 21:57:28
00
Tak tak,pred hodinkou som sa vratil z 2 hod. vyjazdu, vybava 2x 2mod. Aurora na riaditkach,celu dobu som bezal na High rezim uplne bez problemov,aj po 2 hodinach som v pohode videl,ono to nie je totiz tak,ze po hodine to skape,len postupne sa znizuje intenzita,ovsem ked su dve svetla,tak uplna pohoda
PS: A uz najmensi problem je mat vo vacku 2 nabite akumulatory do rezervy...
05.01.2010 - 22:16:36
00
Ten natáčací držiak do strán stojí za hovby.

Chcel som sa spytat "Ktory?", ale uz som nasiel pepkove recenzie. Co potom so svetlom svietiacim do boku? Vymenit kormidlo za cosi rovnejsie? Da/oplati sa mala odchylka skorigovat vlepenim nejakej gumy/podlozky medzi jednu celust drziaka a svetlo, ci to uz ludia neriesia?

A fakt tu nikto nema lampase s driverom? Mozu byt aj zbastlene ;) Prave pozeram ten TaskLED, na ktory odkazuje pepko v druhom fore, maju aj 2,8 A driver. $35. Ouch. Kedze slovenske sajty TaskLED nespominaju, dalsia otazka do plena>Shopy/lokalni distributori/alternativy?
05.01.2010 - 22:26:02
00
Teda smerovanie fakt netreba riesit a kedze mam dve Aurory,je to pohoda,ma to na bike relativne dostatocny svetelny kuzel a obycajne drziaky z DX su super
05.01.2010 - 22:32:55
00
sku.12623
sku.19767


vedel by si porovnat sirku kuzela? ktore by sa viac hodilo ako samostatne svetlo? nenasiel som ich spolu v ziadnom teste...
06.01.2010 - 09:32:53
00
Chcel som sa spytat "Ktory?", ale uz som nasiel pepkove recenzie. Co potom so svetlom svietiacim do boku? Vymenit kormidlo za cosi rovnejsie? Da/oplati sa mala odchylka skorigovat vlepenim nejakej gumy/podlozky medzi jednu celust drziaka a svetlo, ci to uz ludia neriesia?

A fakt tu nikto nema lampase s driverom? Mozu byt aj zbastlene ;) Prave pozeram ten TaskLED, na ktory odkazuje pepko v druhom fore, maju aj 2,8 A driver. $35. Ouch. Kedze slovenske sajty TaskLED nespominaju, dalsia otazka do plena>Shopy/lokalni distributori/alternativy?


Drivery odchadzaju, 1 x som vymenil, potom som sa na to vy..., dal som to napriamo na jeden clanok, a skratil telo, je to blbost, vydrz cez driver na full je dlhsia o par minut.
06.01.2010 - 22:37:21
00
Tiez som si volakedy myslel, ze tie s driverom su lepsie, kvoli konstantnemu svitu. Ale konstantny jas maju len niektore drahe "znackove" svetla, tie lacne DX drivre to nesplnaju. Navyse maju dost nizku ucinnost.
Nemas foto tych problemovych zahnutych riadidiel?
08.01.2010 - 13:55:06
00
keyboard_arrow_up