IRONBIKE Italia

24.07.2010 - 31.07.2010
Etapové preteky
Entracque- Sauze d Oulx (Taliansko)

Propozície, Foto, Pozvánka
Vážení bikeri,
chcel by som Vás pri plánovaní účasti na pretekoch v tomto roku upozorniť na IRONBIKE. Dovolím si prezentovať moje zážitky z minulého roku. Chcel som si vyskúšať etapový pretek v Alpách - veď to nemôže byť až také ťažké -a Radek ( niekoľkonásobný víťaz) mi povedal, že je tam perfektný servis a v štartovnom dávajú zaujímavé veci, tak som sa dal nalákať.
Koncom júla sme s Katkou vyrazili do regiónu PIEMONTE v provincii Cuneo. Po menších komplikáciách s nájdením vjazdu do tej správnej doliny sme sa stretli s viacerými známymi z iných pretekov. Jeden z výrazných atribútov preteku je vysokohorské prostredie. IRONBIKE začal prológom v dedinke Entracque 904 mnm. Tento mal iba 17 km a jazdila sa osmička po dedine, spestrená dvomi prejazdmi po drevených mostíkoch pre bežecké lyžovanie. Po prológu nasledovala luxusná večera s plastovým riadom, ktorý sme po použití hodili do koša. Z prológu sa určilo poradie a nasledujúci deň som spoznal ďalšiu nezvyčajnosť tohto preteku. Štartuje sa tak, že pretekári sa zoradia do zástupov po 10 ľudí a títo v minútových intervaloch štartujú priložením čipu na zázračnú krabičku – časomieru. Posledný pretekár štartuje prvý. Takže v priebehu etapy vidí všetkých lepších od neho ako ho míňajú. Prvá etapa do San Damiano Macra asi 75 km a asi 2250 metrov prevýšenia bola iba zábeh. Zistil som, že pretek sa ide systémom rally na rýchlostné skúšky a veľmi zaujímavé bolo bodovanie. Posúďte sami: Etapa 10 bodov za každú minútu oneskorenia voči teoretickému času jazdenia (target time) a maximálnemu času jazdenia (cut-off time) Rýchlostná skúška 1 bod za každú sekundu oneskorenia voči času víťaza rýchlostnej skúšky. 10000 bodov ste dostali za nedodržanie maximálneho času jazdenia (cut-off time), vynechanie kontrolného stanoviska, nenosenie povinnej výstroje a polhodinového zmeškania štartu. Organizátori ešte do bodovania mali možnosť pridať koeficient zvyšujúci penalizáciu. Jazdci, ktorí dostanú 60000 bodov budú diskvalifikovaní a nedostanú tričko finišéra. Z uvedeného vyplýva, že vynechaním obtiažnej etapy bolo možné dosiahnuť lepšie umiestnenie než jej prejazdom so zlým časom. Táto možnosť bola 2 krát. Organizátori nastavili limity tak, že tričko finišéra nebolo zadarmo. Nestačilo iba prejsť celú trasu, bolo treba tvrdo drieť. Ďalšie dni boli jeden ťažší ako druhý. Do druhej etapy sme vstávali o 05.00, raňajky bieda, viezli nás na štart pol hodinu autobusom, aby sme to mali šancu prejsť, prvé stúpanie 1800 výškových v kuse až do 3000 mnm, dva úseky sa prekonávali lanovkou a použil sa aj tunel. Končila sa vo Francúzsku v Jausiers, mala asi 105 km a asi 4862 metrov prevýšenia.
Príloha:
V dedine vpravo hore je ciel.jpg
V dedine vpravo hore je ciel.jpg 117.87 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
tesne pod vrcholom.jpg
tesne pod vrcholom.jpg 142.05 KiB thumb_up0thumb_down

Ďalší deň späť do Talianska do Barge mal asi 105 km a asi 2280 metrov prevýšenia. Najvyšší bod bol v 2670 mnm a ten deň boli ťažké zjazdy.
Príloha:
Mt Chaberton.jpg
Mt Chaberton.jpg 196 KiB thumb_up0thumb_down

V Barge bol večer nádherný ohňostroj a ďalší deň sa začal trialom nad mestečkom a pokračoval cez stúpania -1000 výškových v kuse- bola normálka do cieľa v Torre Pellice. Dĺžka asi 92 km a asi 3381 metrov prevýšenia. Nasledujúci deň do Pragelata bolo asi 90 km a zničujúce stúpania. Ako inak. Jedno z nich bolo čiastočne po asfalte ale so stúpaním miestami viac ako 12% a celkovo ten stupák mal v kuse 1423m. Etapa mala celkovo 3792 metrov prevýšenia. Končila v olympijskom areáli skokov na lyžiach a kto prišiel v limite mohol skúsiť odbúravať body jazdou po dopadovej ploche mostíka. Od určitej hranice za každý meter niekoľko bodov. Po povrchu umelého lyžiarskeho svahu to nebolo jednoduché. Mostíky Talianom nedali spať a na druhý deň sme z doskočiska jedného menšieho mostíka štartovali etapu!
Príloha:
vlavo je Mt Chaberton.jpg
vlavo je Mt Chaberton.jpg 116.53 KiB thumb_up0thumb_down

Viedla do Cesany cez dva hrebene s 39 km zjazdom. Dĺžka bola iba asi 50 km a 2133 metrov prevýšenia. Zakempovali sme pod Mount Chabertonom 3120 mnm, naším kopčekom na posledný deň. V poslednej etape nás čakalo 1820 metrov stúpania na Mt. Chaberton, úžasné výhľady, zjazd po tej istej trase s pokračovaním cez dolinu do Sauze d'Olux. Asi 50 km a 2527 metrov prevýšenia.
Príloha:
start z mostika.jpg
start z mostika.jpg 126.57 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Trasa zjazdu den 4.jpg
Trasa zjazdu den 4.jpg 214.02 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
den3_2.jpg
den3_2.jpg 209.19 KiB thumb_up0thumb_down

Zo začiatku som ten pretek nenávidel, nešlo mi to, všetko mi vadilo ale posledné dni som si ho začal užívať. Servis bol teda biedny, táboriská úbohé, jedlo sme si dokupovali, časomiera a bodovanie škoda reči ale zrazu som zistil, že to je najťažší pretek čo som jazdila že všetko načo sa sťažujem je vlastne psychická náročnosť podujatia. Bolo skvelé počasie a cestou domov sa mi IRONBIKE začal veľmi páčiť. Ak sa rozhodnete investovať 600€ do štartovného, očakávajte tvrdé podmienky a pekné kopce.
Príloha:
den3.jpg
den3.jpg 200.87 KiB thumb_up0thumb_down

06.01.2010 - 12:16:23
00
ot : o peniaze asi nemate nudzu ...... :x
06.01.2010 - 13:54:40
00
mohol by si prispiet cislom sem o-hociom/konecny-stav-najazdenych-kilometrov-v-sezone-2009-t21999.html
som fakt zvedavy.. lebo ked kukam tie cisla tu tak prejst toto by mi trvalo asi tak 2 tyzdne :angel:
06.01.2010 - 14:07:05
00
ot : o peniaze asi nemate nudzu ...... :x

no pozri to je relativne, kazdy ma malo nech ma hocikolko. Do konca januara prave cakam ako to bude vychadzat a kde sa mozeme prihlasit tento rok.
06.01.2010 - 14:33:53
00
ja nic, len ma zaskocilo to startovne , to je vsetko

inak z toho stitu by som nechcel zletiet dole ci uz napravo alebo nalavo ....
06.01.2010 - 15:02:22
00
ja nic, len ma zaskocilo to startovne , to je vsetko

inak z toho stitu by som nechcel zletiet dole ci uz napravo alebo nalavo ....


Nuž je to jeden z lacnejsich etapovych zavodov ktory trva 8 dni. Vacsinou si organizatori zapytaju okolo tisicky.
A z tych stitov najlepsi dolu bezia, iba neduzivi a lenivi jedinci ako ja sa to pokusaju zjazdovat a obcas si vystupia cez riaditka.
06.01.2010 - 15:34:08
00
:bow:
06.01.2010 - 18:17:52
00
Pekny, strucny a vystizny report. :y: Drsna, aj ked krasna akcia.
06.01.2010 - 18:52:26
00
fajny report SD, :clap: :y: :bow:
daj este par fotos... :)
06.01.2010 - 19:57:49
00
skvele, skvele, skvele.
opat paradny prispevok do fora. etapak si budem musiet raz zazit, skusenost je to ocividne neprenositelna :) na zaciatok bude aj horal tour stacit.
moj vysnivany je asi bc bike race v kanade. nechystate sa? tesim sa na dalsi report ako male decko.
06.01.2010 - 20:21:36
00
skvele, skvele, skvele.
opat paradny prispevok do fora. etapak si budem musiet raz zazit, skusenost je to ocividne neprenositelna :) na zaciatok bude aj horal tour stacit.
moj vysnivany je asi bc bike race v kanade. nechystate sa? tesim sa na dalsi report ako male decko.

Odporucam Beskidy MTB trophy, je to zabehnuty zavod,blizko, za dobru cenu ale treba sa pihlasit hned. BC race mam v plane, pretek vyzera dobre, ale toho roku nie. Kanada je dost draha. Na dalsi report si pockas az do aprila.
07.01.2010 - 07:15:12
00
Roman, necituj pls. prispevok nad sebou ked nan odpovedas, len to zbytocne zahlcuje forum. Aj bez citacie kazdy vieme, ze odpovedas na posledny prispevok. Citovat staci ak reagujes na starsie prispevky vyssie. Dik.
07.01.2010 - 10:06:42
00
Hey Roman - CU again in 2010
Robert

Prílohy:

IMG_1382.JPG
IMG_1382.JPG 260.27 KiB thumb_up0thumb_down

17.01.2010 - 23:18:18
00
iAhoj Rob, možno tu mam niečo aj pre teba:
Dovoľujem si tu uviesť ponuku Radka Šibla, ktory je "delegátom" IRONBIKE pre ČR, SR a Polsko. Aktuálne je ešte k dispozícii jedno štartovné pre slovenského bikera za zníženú cenu. Ak by uvedená informácia niekoho z čitateľov zaujala kontatujte prosím Radka na mail ironbike@bikezone.cz
18.01.2010 - 21:30:29
00
Hello Roman
cenim si ze si namna myslel. Opatovny start mam uz ale qua. isty.
S Radkem spolupracujem uz davnejsie, nakolko to iste robim co on, len pre GER/AUT/CH.

Tesim sa na Mt. Chaberton - tentoraz ale so SideProtection, a DoubleDefense [...]

Be well
Robert
18.01.2010 - 21:51:17
00
keyboard_arrow_up