Helou,

v nedelu som sa vratil zo super vyletu co sme spachali s kamosmi na Ukraine. Povodne sme chceli ist bajkovat na Krym ale nakoniec kvoli pritomnsti kamosovej frajerky sme zvolili "menej narocnu" trasu popri Ciernom mori.

Do Odesy sme sli vlakom z Cierej nad Tisou, Copu a cez Lvov. Bajkom sme prehodili pedale z vnutornej strany a otocili kormidlo aby zaberali menej priestoru kedze sme ich museli sest natrepat do lozkoveho vozna nad spiacich ludi (celkom haluz ale spievodcov sme vzdy obmakcili a dovolili nam to).

Z Odesy sme potom bajkovali po cestach v dezolatnom stave popri pobrezi a sli sme aj do piesku a morskych vln aby sme si skratili cestu po piesocnej siji. Tato skratka nakoniec znamenala stratu celeho dna kedze po piesku sa dost zle jazdilo s nalozenym bajkami aj ked mali podhustene kolesa. Nakoniec nam aj retaze zhrdzaveli od slanej vody takze sme na druhy den kupovali rychlo maslo ( tzn olej po ukrainsky) a snazili sa opravit bajky.

Moj Kelly's to viac menej prezil a az na jeden defekt som behom tej 380 kilometrovej pute nezaznamenal ziadnu poruchu. Musim povedat ze miestni ludia boli skveli vsade kde sme prisli a ochotne nam pomohli. Nikomu sa nic nestratilo ba naopak co mohli to nam dali/pozicali. Posnazim sa napisat viac o vylete dakde plus dodat aj par fotiek co som nafotil a pastnem sem linku.

Capko
05.09.2006 - 19:47:36
00
Určite to popíš podrobnejšie aj s fotkami. Ja si to rád prečítam!
05.09.2006 - 20:34:41
00
super super super
kamos bol teraz v lete na kryme a vratil sa uplne ocareny...Hovoril v podstate to co ty,...ze su tam skveli a velmi mili ludia.
Vraj je to pekna krajina...pojdem sa niekde do zakarpatskej isto aj ja niekedy pozriet.No hod nejake fotoz amigo :)
05.09.2006 - 20:58:33
00
Inak ja by som sa Odese vyhýbal ako čert krížu, videl som dokument o HIV, v tomto meste je viac ako 6400 evidovaných nakazených obyvateľov, najmä vďaka špinavým ihlám apod., nedajbože by sa ti niečo stalo a mal by si sa dať ošetriť v nemocnici. Tí ľudia v tom dokumente boli v katastrofálnom stave. Ale vidíš, boli ste tam, nič sa našťastie nestalo. :?
06.09.2006 - 08:21:57
00
pozor Katko, sú veci a veci. Ak si ideš na Ukrainu(alebo kedkoľvek inde) pichať makový kompót tak ti toto nebezpečenstvo reálne hrozí. Pri bikovaní a celkove športovaní asi nie. Je však pravdou, že ukrainské zdravotníctvo je v riadnych sračkách a pri ceste za aktivitami do podobných kútov sveta si treba zabezpečiť poriadnu asistenčnú službu. Najlepší je ten typ, čo hradia aj veľmi drahú liečbu, alebo sú schopní ťa letecky transportovať aj z Riti Paľovej.
06.09.2006 - 09:16:39
00
..., alebo sú schopní ťa letecky transportovať aj z Riti Paľovej.


ROFL :lol: :lol: :lol:

k teme: capko napis nieco dlhsie a cervo to hadam hodi na hlavnu stranku :wink:
06.09.2006 - 15:32:14
00
super vylet. sa mi moze o takom len snivat. a pridavam sa k ostatnym s tym ze to popis podrobnejsie a aj s nejakymi tymi fotkami :wink:
06.09.2006 - 20:40:43
00
..., alebo sú schopní ťa letecky transportovať aj z Riti Paľovej.


ROFL :lol: :lol: :lol:

k teme: capko napis nieco dlhsie a cervo to hadam hodi na hlavnu stranku :wink:


Jojo urcite daco napisem kedze uz po kuskoch to klepem do masiny ale vela roboty je a buduuci tyzden idem trekovat do vysokych tatier.

Fotiek je strasne vela (ja mam okolo 300 a kmarati este viac) tak aj to bude este fuska pretriedit. Kedze vela ludi ma ziadalo o fotoze hodil som aspon zopar na http://photos.yahoo.com/feranecp (prvy album)

Capko
07.09.2006 - 13:24:28
00
Zdravim,

tak teda draft zazitkov z Ukrajiny som uspesne dopisal. Este to chce zopar uprav a doplneni plus vybrat vhodne fotky z toho kvanta co sme nafotili a bude to aj publikovatelne.

No aby som len netlachal o nicom tu je link na text:

http://www.best.stuba.sk/~feranecp/Ukrajina.htm

Capko
02.10.2006 - 07:59:00
00
fakt pekny vylet. len by ma zaujimalo ze kolko km ste spravili na bikoch.
02.10.2006 - 10:09:29
00
Statistiku samozrejme tiez doplnim spolu s mapou a vyznacenim trasy ktoru sme presli. No na bajkoch to bolo 380 km vsehovsudy.

Capko
02.10.2006 - 10:12:40
00
keyboard_arrow_up