... ale kdesi som tu narazil na odstrasujuce pribehy s drivermi, co vydrzali tyzden apod - ak je to ozaj tak zle, je tazke driver nahradit niecim podobnym? Pepko na inom fore zostavil svetlo s 3rd-party driverom, je tazke ich zohnat/vybrat vhodny? V pripade zlyhania by som nechcel downgrade-ovat na direct drive ...


su drivery a drivery ... niektore funguju ako efektivne regulatory, DC/DC menice, ale niektore funguju len ako linearne menice, co vlastne znamena, ze sice stabilizuju obvod, ale prebytocnu energiu spalia na teplo ...

tie druhe su o kus lacnejsie a mensie ... v DX svetlach nie je moc priestoru na velky kvalitny regulator a uz vobec nie je priestor cenovy ... daju tam nieco lacne co priblizne splna potreby, ale nedokazu tomu poskytnut ani poriadne chladenie ...

ja som pouzil kvalitny menic, dalo by sa povedat znackovy ... od firmy, ktora ma dobre meno a venuje sa vyrobe driverov uz roky, poskytuje k nim dobru specifikaciu a postupne ich vylepsuje ...
http://www.taskled.com/hboost.html

cena bola dost vysoka, stalo to tusim 47$ ... ale nebolo na vyber, ziaden iny driver podobneho vykonu a parametrov som nenasiel na celom svete (a na slovensku uz vobec) ... ale ako ho chces dostat do lampasu z DX netusim ... ma priemer 1.4" ... cize 36mm ... rozmer je obrovsky, zmesti sa iba do nejakeho velkeho domaceho svetla ...

ak trvas na svetle na 2x18650, tak by som sa na DX vykaslal ... asi jedina moznost je kupit nieco znackove ... nie si jediny kto to riesi ... na fotomag fore je to nekonecna otazka ... pozri si napriklad tuto diskusiu ...
http://forum.fotonmag.cz/index.php?showtopic=1039

cenovo to vsak uz bude dost inde ... z DX by som doporucil asi iba toto, zopar ludi na BF to uz ma a este nikto sa nejako nestazoval ...
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.25149
08.01.2010 - 22:18:43
00
Nesledujem sice tuto problematiku detailne, ale siroky sortiment LED driverov (BuckPuck) je napr. tu http://ledsupply.com/led-drivers.php resp. tu http://www.led-tech.de/en/LED-Controlling/Constant-Current-Power-Supply-c_118_119.html.
09.01.2010 - 14:37:34
00
Nesledujem sice tuto problematiku detailne, ale siroky sortiment LED driverov (BuckPuck) je napr. tu http://ledsupply.com/led-drivers.php resp. tu http://www.led-tech.de/en/LED-Controlling/Constant-Current-Power-Supply-c_118_119.html.


poznam, ale takmer vsetko su to uz starinky urcene pre starsie menej vykonne ledky ... neponukaju nic podobneho vykonu ako taskled ...
09.01.2010 - 16:35:30
00
pre tych co maju p7 svetlo: ako rozobrat vypinat pre vymenu odporu? (sku.15739) po odsrobovani zadnej casi je vidiet len cierny plast s dvoma otvormi. treba vysrobovat ten?
09.01.2010 - 21:32:21
00
pre tych co maju p7 svetlo: ako rozobrat vypinat pre vymenu odporu? (sku.15739) po odsrobovani zadnej casi je vidiet len cierny plast s dvoma otvormi. treba vysrobovat ten?


zobrat pinzetu, noznicky alebo tenke kliestiky ... tocit a vysrobovat ... malo by to tam vyzerat takto ...
http://forum.fotonmag.cz/index.php?s=&showtopic=116&view=findpost&p=1499

doporucujem davat tam aspon 1W rezistor ... ale ja som tam zmestil aj 2W ...
09.01.2010 - 21:40:55
00
dik moc! skusim tam narvat 2W 2 alebo 1,5 ohm odpor..
09.01.2010 - 22:58:11
00
Uznavam, presvedcili ste ma ludia. Vyskusam osvedceny 1*18650 (nech aspon tie LED vidim na vlastne oci ;) ) a ak by to nestacilo, poskladam nieco vlastne s tym taskLEDom/BuckPuckom alebo podobne.

Takze klasicka Aurora AK-P7 - aky je vlastne medzi vsetkymi tymi lampasmi na SSC P7 rozdiel? Co ine "znacky" - Trustfire, MTE, Spiderfire a ine? Odhliadnuc od pouzitych odporov, ktore, ako citam, nie je problem vymenit, cim sa od seba tie svetla lisia? Do vody na potapanie to nepotrebujem, ale bude fajn, ak to vydrzi lejak (i ked nemyslim, ze by bolo treba spravit viac ako kydnut na kraje zavitov trocha silikonu). Takto zo zaciaktu by som nechcel hackovat opticku cast, takze nieco, co dava kuzel vhodny na jazdu lesom 30km/h pripadne po rovnej ceste 40-45km/h.
Volakde tu alebo na fotonmag som tusim cital, ze niektore maju svietiaci vypinac - ma zmysel sa po tom pozerat (maju to vobec tie 2-modove?), alebo ani nie?

Kiri tusim spominal, ze ma 19767 - dojmy? Beamshot, pls? ]:) Pripadne hocikto, kto ju ma. :)
Edit: Nieco je tu, spominany lampas su posledne 2 fotky.

Skoro by som zabudol - ako je to s tymi protected clankami, ked dochadza baterka? Je tam nejaka hysterezia, aby to neblikalo, alebo to zacne oscilovat?


Naposledy upravil myxal dňa 10.01.2010 - 19:12:29, celkovo upravené 1 krát.

10.01.2010 - 16:33:20
00
Nemas foto tych problemovych zahnutych riadidiel?

Foto vlastnych teraz nemam/neviem najst, ale vyzeraju takto:
www.motospecialties.com

Edit: fotka sa nasla:

Prílohy:

korman.jpeg
korman.jpeg 58.73 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil myxal dňa 10.01.2010 - 20:46:56, celkovo upravené 1 krát.

10.01.2010 - 17:03:59
00
...Kiri tusim spominal, ze ma 19767 - dojmy? Beamshot, pls? ]:) Pripadne hocikto, kto ju ma. :)
Ja mám presne ten spiderfire a som spokojný. Mám ho síce krátko, ale svetlo je dostatočné, odpor sa chystám vymeniť. Svetelný kužel je pre mňa rovnako dostatočný. Predtým som mal dve BBB svetlá, ktoré sa s týmto nedajú ani len porovnať :) svietili tak ako tento na low móde.
Bol som prekvapený tým, aké je to malé - čakal som niečo väčšie.
A ešte som čakal, že to bude plastové a ono to je nejaká zliatina alebo hliník, neviem. Asi by sa to roztopilo, keby to bolo z plastu :)
Za tú cenu sa to oplatí.
10.01.2010 - 19:56:11
00
OK, skúsim niečo odfotiť. Ale asi počkám kým príde charliemu svetielko nech nebehám so statívom ako na klavír.
10.01.2010 - 23:00:00
00
su drivery a drivery ... niektore funguju ako efektivne regulatory, DC/DC menice, ale niektore funguju len ako linearne menice, co vlastne znamena, ze sice stabilizuju obvod, ale prebytocnu energiu spalia na teplo ...

tie druhe su o kus lacnejsie a mensie ... v DX svetlach nie je moc priestoru na velky kvalitny regulator a uz vobec nie je priestor cenovy ... daju tam nieco lacne co priblizne splna potreby, ale nedokazu tomu poskytnut ani poriadne chladenie ...

ja som pouzil kvalitny menic, dalo by sa povedat znackovy ... od firmy, ktora ma dobre meno a venuje sa vyrobe driverov uz roky, poskytuje k nim dobru specifikaciu a postupne ich vylepsuje ...
http://www.taskled.com/hboost.html

cena bola dost vysoka, stalo to tusim 47$ ... ale nebolo na vyber, ziaden iny driver podobneho vykonu a parametrov som nenasiel na celom svete (a na slovensku uz vobec) ... ale ako ho chces dostat do lampasu z DX netusim ... ma priemer 1.4" ... cize 36mm ... rozmer je obrovsky, zmesti sa iba do nejakeho velkeho domaceho svetla ...

ak trvas na svetle na 2x18650, tak by som sa na DX vykaslal ... asi jedina moznost je kupit nieco znackove ... nie si jediny kto to riesi ... na fotomag fore je to nekonecna otazka ... pozri si napriklad tuto diskusiu ...
http://forum.fotonmag.cz/index.php?showtopic=1039

cenovo to vsak uz bude dost inde ... z DX by som doporucil asi iba toto, zopar ludi na BF to uz ma a este nikto sa nejako nestazoval ...
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.25149



TOTO svetielko z DEALEXTREME je brutalozna lampa!!! Na biku som to este nemal kedy vyskusat, ale lyzoval som s tym a ked isiel oproti mne ratrak, tak som mal pocit, ze svietim skoro rovnako dobre. Jedno upozornenie - v zime fakt treba davat bacha, zapinal som si boty a bol som ohnuty a zasvietil a odraz od snehu mi skroro oci vypalil :D dporucam, snad tato cinska hracka chvilu vydrzi.
11.01.2010 - 22:44:05
00
TOTO svetielko z DEALEXTREME je brutalozna lampa!!! Na biku som to este nemal kedy vyskusat, ale lyzoval som s tym a ked isiel oproti mne ratrak, tak som mal pocit, ze svietim skoro rovnako dobre. Jedno upozornenie - v zime fakt treba davat bacha, zapinal som si boty a bol som ohnuty a zasvietil a odraz od snehu mi skroro oci vypalil :D dporucam, snad tato cinska hracka chvilu vydrzi.

Toto by ma zaujimalo:
> aka je realna testovana vydrz (najlepsie s original baterkami, kedze som 18650 este do nicoho nekupoval)
> ako sa to sprava, ked tomu dojdu baterky - nahla tma alebo to v priebehu par sekund stmavne, rozblika sa to?

A volakde som cital, ze tam obcas daju malo teplovodivej pasty a treba si to svetlo doma este "dorobit". Nie ze by mi to vadilo, ale plati to este? Rebrovanie na tele vyzera inak dobre, predpokladam ze by nemal byt problem na high rezime ani pri ~6-8 km/h

Ked si zoberem, ze je v tom drziak, nabijacka a 4 baterky, oproti lampam s 1x18650 ta cena nie je nijak premrstena. Rad by som pocul, kto ju uz ma co najdlhsie, ci este slape.
12.01.2010 - 23:58:34
00
Ja som si ju objednal pred vianocami, teraz cakam kedy uz konecne dojde. Potom napisem aj recenziu, a kuknem kolko dali sudruhovia pasty pod ledku.
13.01.2010 - 07:02:50
00
No citam mtbr, CPF, kopa ludi to kupuje na modding (aspon z tych, co pisu na fore, co sa dalo cakat), v par pripadoch odisel driver, praticky vsetky reakcie su tam cca tyzden az mesiac po kupe, takze nevedno, ci to vydrzi aspon rok. Tazko spravit nejaky zaver. Niekedy v auguste ci tak nejak vraj mal zacat vyrobca davat teplovodivu pastu pod LED, ale stale sa ma svetlo po rozbaleni prehliadnut kvoli kovovym pilinam atd, obzvlast ak je od DX (v US to vacsina ludi kupuje od nejakeho Geoman-a, ktory to podla vsetkeho kupuje od DX vo velkom, spravi tomu nejaky QC a predava dalej - zislo by sa, ak by niekto robil take cosi pre EU). Casty fail bolo vraj odlepenie/utrhnutie pajacej plochy pre kladny pol LED na plosaku drivera. Zda sa toho byt vela ale zatial nevidim nic, comu by sa nedalo predist 15-30 minutovou obhliadkou a pripadne zabezpecit bezne dostupnymi prostriedkami, ziaden sustruh a pod. netreba ;) Par ludi sa stazovalo na kratku vydrz, co bolo sposobene nerovnomernym nabitim clankov v baterii - kedze pribalena nabijacka je na 8,4 V (2 clanky v serii), bez extra nabijacky na samostatny clanok sa to da opravit akurat vybitim "silnejsieho" clanku na uroven slabsieho (treba prepichnut obal baterie a dostat sa tak k terminalom). Vydrz na dobru baterku hlasia cca 3,5-4 hod. na High. :o

Kazdopadne driver sa vraj da nahradit jednym z TaskLEDov (vhodna velkost) a jeden sialenec prerobil povodny driver a nazdielal vsetko - schemu, suciastky, program pre PIC (ma to PWM). Ak by sa dali zohnat suciastky u nas (GME, SOS, farnell), by bolo super.

Edit: Este jeden bonus: hoci maju vraj nove verzie 5 modov (H, M, L, SOS, strobe), namiesto cyklovania medzi nimi je mozne pouzit "skratku" - 2 sekundy drzat tlacidlo - lampas sa vypne. Najblizsie zapnutie ide do High, i ked niektori tvrdia, ze to ma pamat a malo by to ist do naposledy pouziteho rezimu. Pre prepinanie Med>high by bol prva moznost asi lepsia.
13.01.2010 - 13:42:38
00
vymena odpora dokonana. na pepkove odporucania tam isiel 1Ohm odpor, avsak v celej nitre nemali 1W tak som kupil 2W a narval som ho tam len s velkym usilim a asi na 7 pokus, preto neodporucam 2W odpory ale 1W, zatial to svieti 2hodky takze ucel to splnilo. este sa odhodlat na vymenu optiky a bude to dokonale.
este raz dakujem pepkovy za cenne rady:)
13.01.2010 - 22:42:16
00
keyboard_arrow_up